2019’un En Çok Kullanılan Antivirüs Yazılımları

Yorum · 1 Görüntüleme

İnternet ve teknolojinin hızla yayılmasıyla güvenlik önemleri almak da bir o kadar önemli hale geldi. Kişisel bilgisayarınızdaki verilerin ve dosyaların güvenliğini sağlamak için en iyi antivirüs yazılımını seçmeniz için sizlere bir liste hazırladık.


Antivirüs yazılımları bilgisayarlarınızı sürekli olarak temiz ve düzenli tutmak için çalışırlar. Sürekli güncellenen veritabanları sayesinde zararlı yazılımları ve zararlı tüm içerikleri karantinaya alarak sizden uzak tutmak için çabalarlar. Antivirüs yazılımı seçiminde bir başka önemli kriter de bilgisayarınızın RAM’ini az kullanması ve yavaşlatmaması. Biz de tabii ki tüm kullanıcılar için hem ücretli hem de ücretsiz, ayrıca önemli kriterleri karşılayabilecek nitelikteki antivirüs yazılımlarını test ettik ve listemize en iyi olduğunu düşündüğümüz birkaç tanesini ekledik. Hangisini kullanacağınıza karar vermek ise size kalmış. İlk antivirüs yazılımıyla listemizi incelemeye başlayalım.

1. Kaspersky Anti-Virus 2019

Etkili nüfuzu ile en iyi antivirüs

Antivirüs yazılımları arasında en çok kullanılan ve Bitdefender ile kafa kafaya yarışan antivirüs yazılımlarından biri olan Kaspersky Internet Security listemizin en nüfuzlu antivirüsü. Kaspersky'ın en güzel özelliklerinden birisi size tek tek tarama seçeneği sunması. Kaspersky söz konusu tarama seçenekleri ve bu seçeneklerin özelleştirilmesi olduğunda tüm gücü kullanıcıların ellerine bırakıyor. Bir diğer güzel özelliği ise Safe Money (güvenli para). Bu özellik ile Kaspersky Total Security size sanal bir klavye de sunuyor. Online ortamda şifre giren veya kredi kartı bilgilerini kullanan kişiler için (belki de herkes için) bu özellik oldukça önemli. Kaspersky Anti-Virus’u kurması ve kullanması son derece kolay ve hızlı. Kullanıcı arayüzü de son derece eksiksiz ve iyi tasarlanmış bir sunuma sahip.

Kaspersky Anti-Virus’ın senelik ücreti tıpkı Bitdefender gibi 60 $ iken kullanıcılara özel %50 indirimi sayesinde bu ücret senelik 30 $’a düşüyor. Bu ücreti ödediğinizde aynı şekilde Kaspersky da 3 farklı cihaza kurma desteği veriyor. Detaylı ücretlendirmeyi resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

1. Kaspersky Anti-Virus 2019

2. Bitdefender Antivirus Plus 2019

Varlığını gizlemesiyle oyuncuların da özellikle tercih ettiği antivirüs yazılımı

Listemiz için çeşitli özelliklere sahip antivirüs yazılımları seçmeye özen gösterdik. Bitdefender’ı seçmemizdeki en büyük sebep, güçlü ve gizli çalışması oldu. Bitdefender siz onun çalıştığını dahi fark etmeden bilgisayarınızı korumakla meşgul oluyor. Yüklediğinizde sizi pop-uplarla veya alarmlarla rahatsız etmediği bir otopilot moduna geçerek varlığını gizleseyerek arkaplanda gerçekten çok iş yapıyor. Davranış bazlı mükemmel taramalar, harici disklerinizi koruma, gizlilik koruma, online alışveriş yaparken SafePay (güvenli ödeme) özelliğini devreye sokması gibi özelliklere yer veriyor. Kullanımının da çok kolay olduğunu dile getirmekte fayda var. 

Bitdefender Antivirus’ın Plus sürümünün ücreti normalde yıllık 60 $ olmasına rağmen şu an özel bir indirimle 24 $’a düşmüş durumda. Bu sürümü satın aldığınızda 3 farklı cihaza yazılımı yükleyebiliyorsunuz. Diğer ücretlendirmeleri de incelemek isterseniz resmi web sitesine şöyle bir göz atabilirsiniz. Bitdefender Antivirus'u gönül rahatlığıyla satın alıp bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

2. Bitdefender Antivirus Plus 2019

3. Webroot SecureAnywhere

Listenin en hafif antivirüs yazılımı

Çok az yer kaplayan bu etkili antivirüs yazılımı daha eski sabit diskler için daha ideal. Webroot SecureAnywhere virüslere ve zararlı yazılımlara karşı dosyaları ve klasörleri kontrol eden basit bir tarama özelliğine sahip. Webroot SecureAnywhere bizlere tam sistem taraması, hızlı tarama ve derinlemesine tarama gibi tarama şekillerini de sunuyor. Özellikle tarayıcılar için web kalkanı özelliği sayesinde Firefox, Google Chrome ve Internet Explorer ile entegre olarak çalışıyor. SecureAnywhere önemli dosya ve klasörlerin yedeklenmesinde kullanılabilecek 25GB boyutunda bulut tabanlı yedekleme alanı sunmak için kapsamlı bir yedekleme ve senkronizasyon özelliği sunuyor.

Webroot Secure Anywhere yazılımını kurmak hızlı ve kolay. Kurulum dosyası neredeyse hiç yer kaplamıyor. En son sürüm sabit diske sahip olmayan cihazlar için mükemmel bir antivirüs yazılımı olmayı başarmış.

Senelik ücreti ise çok fazla değil. 1 cihaz desteği bulunan en ucuz sürümü Windows ve Mac bilgisayarlar için senelik 40 $ iken %50 indirim ile bu ücret 20 $’a düşüyor. Böylelikle 20 $ cebinizde kalmış oluyor. Diğer detaylar için Webroot resmi web sitesine bakabilirsiniz.

3. Webroot SecureAnywhere

4. Avira Free Antivirus

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımı

Listemizin sonuncu antivirüs yazılımını ücretsiz olanlardan seçtik. Bazı kullanıcılar Avira’nın işe yaramaz olduğunu söylese de biz kullandık ve gayet iyi sonuçlar aldık. Verilerinizi ve bilgisayarınızı dolandırıcılardan korumak istiyorsanız ve genel ayarları özelleştirmek için zamanınız yoksa, Avira tam da ihtiyacınız olan koruma seviyesini size sunuyor. Avira, istenmeyen uygulamaları ve bilgisayarınıza yapılan saldırıları uzak tutuyor. Özellikle internet alışverişi için güzel özellikler barındırıyor. Kullanıcıların finans bilgilerini koruyor, sahte alışveriş sepetlerinden tutun da virüs bulaşmış banka web sitelerine kadar sizi koruma altına alıyor. Online alışveriş sırasında kullanıcılara en iyi fiyatları bulmayı sağlayan küçük ama güzel bir özelliği de mevcut.

Avira, son zamanlarda antivirüs yazılımı kullanımının daha kolay ve daha iyi olması için yeni bir tasarıma gitmiş ve yeni tasarımı gayet kullanışlı olmuş. Kurulumu ve açılması sadece birkaç dakika sürüyor. 

Avira sizden ücretsiz kullanım için herhangi bir ücret talep etmiyor ancak size bazı reklamlar gösteriyor. Ancak reklamları görmek istemezseniz Avira’nın bir de Pro versiyonu mevcut. Pro sürümü sayesinde reklamlardan kurtuluyor, direkt ve torrent indirmelerinizi, e-posta eklerinizi, USB cihazlarını tarayabiliyor, 7/24 müşteri desteği alabiliyorsunuz. Üstelik Pro sürümü aylık olarak sadece 5 $. Ancak biz ücretsiz sürümünden çok memnun kaldık. Siz Pro sürümünü satın almak isterseniz 30 aylık bir deneme süreniz oluyor. Memnun kalmazsanız paranız da iade ediliyor. Resmi sitesine bakmak için tıklayın.

4. Avira Free Antivirus
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!