Boş zamanlarınızı keyifle değerlendirebileceğiniz, oynaması ücretsiz en eğlenceli 10 bilgisayar oyunu

Yorum · 0 Görüntüleme

Bu listemizde sizlere bilgisayarınıza direkt indirebileceğiniz veya tarayıcı üzerinden indirmeden oynayabileceğiniz ücretsiz oyunları tanıtıp, bu oyunların linklerini sizlerle paylaşıyoruz. Listeyi oluştururken çeşitli türlerden her oyuncuya hitap eden oyunları sunmaya çalıştık. Herkese keyifli oyunlar dileriz.


Command & Conquer: Red Alert

1996 yılında Gerçek Zamanlı Strateji türünün yaratıcısı Westwood Studios tarafından çıkarılan, strateji oyunları için bir kilometre taşıdır. Oyundaki olaylar Hitler'in, Sovyetler tarafından bulunan zaman makinesi sayesinde 1924'te saf dışı bırakılması ile başlar. Müttefik Kuvvetler'in agresif bir tavır takındığı Stalin liderliğindeki Sovyetler'e karşı Avrupa'yı savunduğu oyun, öncelikle PC için çıkmış olsa da ardından PlayStation'a da uyarlanmıştır.

Gerçek zamanlı strateji türünü seviyorsanız Command &Conquer: Red Alert tam size göre bir oyun. Oyunu Cncnet üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Command & Conquer: Red Alert

The Elder Scrolls 2: Daggerfall

Elder Scrolls 2: Daggerfall, Bethesda Softworks tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir açık dünya aksiyon rol yapma oyunudur. Elder Scrolls: Arena’dan sonra çıkmıştır ve Elder Scrolls serisindeki ikinci oyundur. 20 Eylül 1996'da ilk kez MS-DOS için yayınlansa da 9 Temmuz 2009 yılında Bethesda’nın sitesinde resmi bir şekilde ücretsiz olarak bilgisayar için indirilebilir hale getirilmiştir.

Macera ve aksiyonun fantastik ögelerle bir arada buluştuğu Elder Scrolls dünyasına siz de adım atmak isterseniz oyuna bethesda.net üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

The Elder Scrolls 2: Daggerfall

OpenTTD

Listemizin üçüncü oyunu simülasyon oyunlarını sevenlere gelsin. Gelişmiş bir taşımacılık simülasyon oyunu olan OpenTTD, ilk kez 1995 yılında piyasaya sürülen Transport Tycoon Deluxe adlı oyunun açık kaynak kodlu hale getirilerek 2014 yılında ücretsiz olarak oyunculara sunulmuş halidir.Oyun yerel ağ ve İnternet üzerinden uluslararası sunucularda, en fazla 10 oyuncu tek haritada oynanabilir.

Oyun, OpenTTD’nin resmi sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

OpenTTD

StarCraft

Listemizin ikinci gerçek zamanlı strateji oyunu ise Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen, uzayda geçen ve üç ırkın savaşını konu alan bir bilgisayar oyunudur. Terran, Protoss ve Zerg isimli üç ırk mevcuttur. Irklar arasındaki denge çok iyi ayarlanmıştır. Oyunun strateji esnekliği, bir önceki benzeri olan Warcraft 2'ye göre daha geniş olan harita seçenekleri ile birleşince, uzun oynama süresi ve bol strateji seçeneği sunmaktadır.

Blizzard’ın sitesinden Blizzard Store’a üye olduktan sonra oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

StarCraft

Beneath a Steel Sky

Listemizin 5. yerini GOG üzerinden ücretsiz olarak yayınlanan, 1994'te Revolution Software tarafından geliştirilmiş bilim-kurgu türünde bir oyun olan Beneath A Steel Sky alıyor. Distopik bir gelecekte, büyük bir şehrin en üst katında mahsur kalmış bir karakterin başından geçenleri anlatır. Oyun küçük boyutta olsa da hikayenin derinliği, özellikle bilim-kurgu türünü seven oyuncuları ekran başında tutmaya yetiyor.

GOG’un kendi oyun platformu GOG Galaxy’i indirdikten sonra oyunu bilgisayarınıza herhangi bir ücret ödemeden indirip oynayabilirsiniz.

Beneath a Steel Sky

Cry of Fear

Listemize gerilim ve korku severlere de bir oyun ekledik. Team Psykskallar tarafından geliştirilen oyun 2012 yılında ilk kez Half-Life modu olarak yayınlansa da ertesi sene bağımsız bir oyun olarak tekrar ücretsiz olarak piyasaya sürülmüştür.

Gerçek bir korku oyunu seveni iseniz ve hayatta kalmaya hazırsanız oyunu şimdi Steam üzerinden indirip oynayabilirsiniz.

Cry of Fear

Slither.io

İndirmekle uğraşmayıp, tarayıcı üzerinden oyun oynamak istiyorum diyorsanız, küçük ama bağımlılık yaratan bu oyuna bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Oyuna küçük bir yılan olarak başlayıp etraftaki küçük yemleri yiyerek gittikçe uzuyor ve büyüyorsunuz. Ancak büyüdükçe küçük yemler sizi pek tatmin etmiyor ve hızlı geliştirmiyor. Bunun için etraftaki oyuncuları, yani diğer yılanları alaşağı etmelisiniz. Onları kıstırarak vücudunuza çarptırmayı deneyin ve içlerinden çıkan parçaları yiyerek daha da gelişin.Ancak dikkatli olmalısınız, çünkü yılan büyüdükçe kontrol etmesi zorlaşıyor ve bazen küçük yılanlar bile sizi pusuya düşürebiliyor.

Oyuna slither.io adresi üzerinden direkt ulaşıp, bilgisayarınıza indirmeden oynayabilirsiniz.

Slither.io

Google Quick Draw

Güzel çizim yapıyorsunuz ve çizim yeteneğinizin ne kadar iyi olduğunu görmek mi istiyorsunuz? Google’ın geliştirdiği bir yapay zeka olan ve öğrenmeye açık Google Quick Draw, çizdiklerinizi tahmin etmeye çalışıyor ve her çizimden bir şeyler öğreniyor. Bu sayede başkalarının da çizdiklerini daha kolay tahmin etmeye başlıyor. Örneğin 20 saniye içinde bir sandalye çizmeniz sizden isteniyor ve Google Quick Draw bunu anlayıp size sonucu söylüyor. Elbette çizdiklerinizi tahmin edemediği zamanlar da oluyor. Bu durumda ona ne çizdiğinizi söyleyip ona başka bir şey daha öğretmiş oluyorsunuz.

Siz de Google Quick Draw’a girip herhangi bir indirme yapmadan kendinizi test edebilirsiniz.

Google Quick Draw

Fortnite Battle Royale

Günümüzün yeni popüler türü olan “Battle Royale”,yani herkesin tek başına olduğu, hayatta kalarak kazanmaya çalıştığınız savaş oyunlarının en ünlülerinden biri olan ve Epic Games tarafından yayınlanan Fortnite Battle Royale de listemizde yerini alıyor. Hem tek başınıza savaşabildiğiniz hem de takım olarak arkadaşlarınızla birlikte ilerleyip gelişebildiğiniz bu oyunda eğlenceli anlar ve farklı silahlarla farklı stratejiler kurarak hayatta kalmanız gerekiyor.

Oyun tamamen ücretsiz olup Epic Games’in mağazası üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilir.

Fortnite Battle Royale

World of Tanks

Listemizin son oyunu aksiyonun doruğunda olan tam bir savaş oyunu olduğu için savaş oyunu severlere gelsin. 

World of Tanks, Kıbrıslı Wargaming şirketi tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde yayınlanan Tank savaşı temalı, 20. yüzyılın ortalarından savaş araçları içeren devasa çok oyunculu çevrimiçi bir oyundur. Kendinizi büyük bir savaşın içinde bulmak istiyorsanız bu oyun tam size göre.

World of Tanks’ın resmi sitesinden üye olduktan sonra oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

World of Tanks
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!