En Hızlı ve En İyi 5 USB 3.0 Flash Bellek

USB flash bellekler çeşitli boyutlarda ve şekillerde olabilir. Bazen ihtiyacınız olan tek şey hızdır. Peki piyasadaki en hızlı USB flash sürücü hangisidir?


İster USB 3.0 ister USB 3.1 olsun, en hızlı USB bellek olduğunu iddia eden birçok marka var. Verilere ve incelemelere dayanarak, en hızlı flash belleği kolaylıkla seçebilirsiniz.

Yeni Tür USB Sürücüler

Teknoloji, yıllar geçtikçe küçülme alışkanlığına sahiptir. Katı hal sürücüleri (SSD'ler) ile inanılmaz küçük cihazlar üretilmeye başlandı. Artık en hızlı USB flash bellekleri küçük boyutlarda satın alabilirsiniz.

Bir SSD, normal bir USB flash bellekten farklıdır. Her ikisi de temelde flash bellek olmakla birlikte, malzemelerin kalitesi ve yapısı çok farklıdır. SSD çok daha yüksek kaliteye sahiptir. Teknik detaylara girmeden bazı önemli farklara değinelim:

 • SSD tabanlı bir USB bellek en hızlı klasik bir USB bellekten daha pahalıdır.
 • SSD tabanlı USB bellekler daha iyi hata toleransına sahiptir. Yani, ekranda Güvenle Kaldır veya Çıkar'ı tıklatmadan sürücüyü çıkardığınızda verilerinizi güvende tutar.
 • SSD'ler, flash belleklerden daha fazla yazma döngüsü olduğunu iddia ederek daha kaliteli bellek kullanırlar. Bu da SSD'nin daha uzun ömrü olduğu anlamına gelir.

SSD ve Normal USB Sürücüler Arasında Seçim Yapmak

Bu ikisi arasında seçim yapmak basit değildir. Aynı üreticinin SSD tabanlı bir flash belleği ile normal bir flash belleğini karşılaştırdığımızda, SSD daha hızlı ve daha iyidir. Ancak bazı flash bellekler de düşük kaliteli SSD flash bellekler kadar iyi olabilir.

Önemli bir nokta ise, SSD flash bellekler, en hızlı USB flash sürücülerden çok daha pahalı. Hıza değer veriyor, ancak çok fazla para harcamak istemiyorsanız, flash bellekler bu durumda tercih edilebilir.

 • Belleği düzenli olarak kullanacaksanız, veri aktarmak için yüksek hıza ihtiyacınız varsa, SSD tabanlı bir USB sürücü satın alın.
 • Bütçeniz düşükse ve sürücüye veri yazmaktan daha çok okuma için kullanıyorsanız gerekiyorsa, USB 3.0 bir flash bellek satın alın.

Bu yazımızda SSD'ye değil de normal bir flash belleklere ihtiyacınız olduğunu varsayarsak, en hızlı USB 3.0 veya USB 3.1 flash bellekleri sizler için inceledik. Hazırsanız başlayalım:

SanDisk Extreme Pro SDCZ880

En Hızlı Yazma Hızına Sahip USB Flash Bellek

 • Kapasite: 128GB, 256GB
 • İlan Edilen Okuma Hızı: 420 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Okuma Hızı: 297 MB/s
 • İlan Edilen Yazma Hızı: 380 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Yazma Hızı: 264 MB/s

SanDisk Extreme Pro SDCZ880, okuma ve yazma hızlarını artırıyor ve aslında kullanıcılar tarafından test edildiğinde, en hızlı USB flash bellek olarak yer alıyor. Hızlı sıralı yazma hızı, büyük dosyaların kopyalanması için en iyi şartı sağlıyor. SanDisk Extreme Pro iki yüksek kapasitede (128 GB ve 256 GB) geldiğinden, bu tür ihtiyaçlar için en iyi flash bellek olmayı başarıyor.

Ayrıca, flash belleklerinizdeki kapakları kaybetme alışkanlığınıza karşı sizi bu dertten kurtarıyor. SanDisk Extreme Pro, USB bağlantısını çıkarmak için bir kaydırma mekanizmasına sahip. Kısacası bu bellek, kaybedecek kapağı olmayan en hızlı USB Flash Bellek.

SanDisk Extreme Pro SDCZ880

Corsair Flash Voyager GTX

En Hızlı Okuma Hızına Sahip USB Flash Bellek

 • Kapasite: 128GB, 256GB, 512GB, 1TB
 • İlan Edilen Okuma Hızı: 440 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Okuma Hızı: 368 MB/s
 • İlan Edilen Yazma Hızı: 440 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Yazma Hızı: 175 MB/s

SanDisk Extreme Pro’nun okuma ve yazma hızları, en hızlı USB flash sürücü olacak kadar etkileyici, ancak Corsair Flash Voyager GTX’in daha yüksek okuma hızı var. Dosyaları doğrudan flash sürücüden, sabit sürücünüze kopyalamadan çalışıyorsanız, bu sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Dizüstü bilgisayarınızda yeterli boş saklama alanı yoksa, ona hiçbir şey kopyalamazsınız. Flash sürücü üzerinden çalışıyorsanız, Voyager GTX’in 380 MB/s okuma hızı inanılmaz bir performans sağlıyor. Ayrıca 512GB'a kadar depolama seçeneklerine sahip, bu sayede ihtiyacınız olan her şeyi bu bellekte bulundurabilirsiniz.

Corsair Flash Voyager GTX

Kingston DataTraveler 100 G3

İşletim Sistemi Kurmaya Elverişli En Hızlı ve En Ucuz USB Flash Bellek

 • Kapasite: 32GB
 • İlan Edilen Okuma Hızı: 100 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Okuma Hızı: 138 MB/s
 • İlan Edilen Yazma Hızı: Bilinmiyor
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Yazma Hızı: 48 MB/s

Her zaman bol miktarda depolama alanı olan bir USB flash belleğe ihtiyacınız olmayabilir. Bazen çok az miktarda depolama alanı gerekir, ancak hızlı ve ucuz olması gerekir. Kingston DataTraveler DT 100 G3 bunun için idealdir.

DT 100 G3, 16 GB ile 256 GB arasında depolamalara sahiptir. Bu bellekler USB 3.0 olsa da, USB 2.0 bağlantı noktalarıyla da uyumludurlar. Kingston, her sürücü için beş yıllık ücretsiz garanti bile veriyor.

Kingston DataTraveler 100 G3

Samsung Fit Plus

Taşınabilir İşletim Sistemi Kullanmak İçin En İdeal Flash Bellek

 • Kapasite: 128GB
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen 4k-Okuma Hızı: 14.3 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen 4k-Yazma Hızı: 12.2 MB/s

USB sürücüden taşınabilir bir işletim sistemi kullanıyorsanız, sürücü performansta büyük rol oynar. Çoğu kullanıcı için, Samsung Fit Plus'ın 128GB sürümü bu amaç için en iyi ve en hızlı USB flash sürücü olmayı başardı.

Linux'u bir USB sürücüsünden çalıştırırken, küçük dosyalar sürekli okunur, yazılır ve yeniden yazılır. 4k-Okuma ve 4k-Yazma adı verilen bu hız, en yüksek sıralı hızdan daha önemlidir. Samsung Fit Plus, 4k hızında üstün bir işletim sistemi çalıştırmak için idealdir.

Maliyet ve boyut her zaman dikkate alınmalıdır. Bir sürücüye çok fazla para harcamak istemiyor ve dizüstü bilgisayarınızdan çıkarmak istemiyorsanız bu flash bellek size göre. Tüm bunlar Samsung Fit Plus'ın 128GB seçeneğini taşınabilir Linux için en hızlı flash bellek haline getiriyor.

Samsung Fit Plus

Samsung Duo Plus

En Hızlı USB-C Flash Bellek

 • Kapasite: 512GB
 • İlan Edilen Okuma Hızı: 300 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Okuma Hızı: 242 MB/s
 • İlan Edilen Yazma Hızı: 100 MB/s
 • Kullanıcılar Tarafından Test Edilen Yazma Hızı: 52 MB/s

Birçok dizüstü bilgisayar ve ultrabook, geleneksel USB-A portu yerine sadece bir USB-C portu kullanmaya başladı. Samsung Duo Plus, her iki tür bağlantı noktasını da desteklediğinden, normal dizüstü bilgisayarlarda ve yalnızca USB-C bağlantı noktalarında kullanabilirsiniz.

Samsung Duo Plus'ın ortalama 242 MB / s okuma hızı ve 52 MB / s ortalama yazma hızı puan aldığı birkaç inceleme var. En hızlı USB-C flash bellek olmasa da şu anda ortalama olarak iyi. Evet, SanDisk ve Corsair’in en hızlı sürücüleriyle kıyaslanamaz olsa da o kadar kötü sayılmayacak bir flash bellek.

Samsung Duo Plus'ın çift konektörleri sayesinde standart flash belleklerden fiziksel olarak daha uzun ömürlü olduğunu unutmayın. Kullanım için USB-A dönüştürücüsünü USB-C bağlantı noktasına takmanız gerekir.

Samsung Duo Plus
Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!