EN İYİ STAR WARS PC OYUNLARI

PC için en iyi Star Wars oyunlarını sizler için derledik.


Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Star Wars:The Old Republic; yapımcısı Bioware, yayımcısı Electronic Arts olan 2011 yılında piyasaya sürülen ilk başta ücretli ancak sonradan  ücretsiz olan  bir MMORPG oyunudur. Oyun özellikle  grafikleri, büyük haritaları ve hikaye moduyla çok kapsamlı bir MMORPG oyunudur.

Star Wars The Old Republic , filmlerden bildiğimiz Star Wars serisinin 3500 yıl öncesini anlatmaktadır.Film serisinde olduğu gibi  oyunda da Cumhuriyetçiler (The Galactic Republic) ve Ayrılıkçılar (The Sith Empire) var. 

Lego Star Wars

Lego Star Wars

Oyunda , Star Wars evreni karşımıza LEGO’lar halinde çıkıyor. Binalar, objeler , karakterler  hepsi birer oyuncak.Oyundaki karakterlerin seslendirmeleri tamamen filmdeki gerçek karakterlere ait. 

Lego Star Wars, 3-5 günde bitirilecek bir oyun değil. İçeriği o kadar fazla ki keşfedilecek büyük bir evren var. Her bölümde karakterlere ait bazı özel araçlar var. Bunları kullanabilmek için ise o karakterin yeteneklerini geliştirmek gerekiyor. Oyunda toplamda 250 karakter mevcut. Her bir karakterin kendine has yetenekleri var. Bir karakter çok iyi zıplıyorken diğeri çok güzel yüzebiliyor ve su altına dalabiliyor. Oyunda tam anlamıyla bir ekip olmanız gerekiyor. Bu yüden toplayabildiğiniz kadar Lego parçası toplayın. 

Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords , 2005 yılında Xbox ve PC için çıkmış bir oyundur.2004'te çıkan Star Wars: Knights of the Old Republic oyunundan , beş yıl sonrasını konu almaktadır. İlk oyundan farklı olarak influence / ilham sistemini tanıtan oyun,ilk oyunun yapımcısı BioWare'in denetiminde Obsidian  tarafından geliştirilmiştir.

Star Wars: Republic Commando

Star Wars: Republic Commando

4 kişilik bir Cumhuriyet Komandosu takımını yönettiğiniz ve aksiyonun tavan yaptığı,  gizli olmayan operasyonların tozunu attırdığınız bir oyun Star Wars: Republic Commando. Oyunda 4 kişilik bir ekibe sahipsiniz ve Rainbow Six, SWAT gibi taktik aksiyon oyunları kadar ayrıntılı olmasa da ekibe birtakım emirler yağdırabiliyorsunuz.  Oyunda Star Wars oyunlarını 'Star Wars oyunu'  yapan ışın kılıcı, 'Jedi' gibi olgular bulunmuyor.

Star Wars: Empire at War

Star Wars: Empire at War

Petroglyph’in ilk oyunu olma özelliğini taşıyan Star Wars: Empire at War , İsyancılar(iyiler) ve  İmparatorluk Güçleri(kötüler) arasında geçen savaşı konu alıyor. Bu savaşın içinde filmlerden tanıdığımız simalar da bulunuyor. Oyunun  ön plana çıkan özelliği, müzikleri ! Star Wars serisinin, John Williams tarafından hazırlanan şahane müzikleri, Star Wars: Empire at War  da kullanılıyor


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!