En İyi Strateji Oyunları

PC, hemen hemen her tür video oyununu oynamamıza elverişli, ancak bu oyunların arasında pek azı aslında strateji oyunları. Sizler için strateji oyunlarını derledik.

En İyi Strateji Oyunları

En İyi Strateji Oyunları

PC platformu için popüler ve önemli oyun türü.  Son birkaç yıldır strateji oyunlarını oynarken çok fazla zaman harcıyoruz.  Biz de onları listelemeye karar verdik. 

Peki strateji oyunu olarak sayılanlar hangileridir? Bu iyi bir soru. Strateji, RTS, Büyük Strateji, Yönetim ve Simülasyon oyunları arasında çok fazla karışıklık var. Birçok kişi hepsini strateji oyunu olarak adlandırıyor. Listemizi derlerken oyun türlerini sadece strateji olarak kısıtlamaya çalıştık. 

Strateji oyunları; bir şeyden sorumlu olmak, bir ekonomiyi mahvetmek veya düşmanlara karşı bir ordu yönetmek gibi bir şey varsa, oynamak için en iyi oyunlardır.  En iyi strateji oyunu olarak sanırım herkesin düşündüğü oyunu seçtik. Listemize göz atabilirsiniz. 

10. Civilization V

10. Civilization V

Daha fazla ne söyleyebiliriz? Sahada bir titan, sadece en iyi Civilization oyunu değil, PC'de şimdiye kadar piyasaya çıkan en iyi oyunlardan biridir. Stratejiniz ne olursa olsun, savaş mı, diplomasiye mi yoksa keşif mi olacak, Civilization V bunların hepsini kapsamaktadır. 

Civilization V İndir

9. Crusader Kings II

9. Crusader Kings II

Birçok strateji oyununda savaşlar ve ekonomiler yönetilirken, Crusader Kings II daha fazlasını yapar. Crusader Kings 2'de ayrıca kalbi yönetiyorsunuz. Bir orta çağ krallığının ilgilendiği; işler, suikastler ve evlilik gibi şeyleri stratejiyle birleştiriyor. Bu da bu listenin içinde olmayı hak ettiğini gösteriyor.

Crusader Kings 2 İndir

8. Endless Legend

Bir yandan, Civilization'a çok benziyor! Öte yandan, piyasadaki en yeni strateji oyunlarından biri. Civ'in temelleri üzerinde, hoş, yeni ve ilginç fikirlerle, kaygan kullanıcı arayüzünden, kurgusunun bazı çılgınca özelliklerine yol açtığı şekliyle gerçek bir stil anlayışı ile bir strateji oyunu görmek harika.

Endless Legend İndir

7. Company of Heroes

7. Company of Heroes

RTS (Gerçek Zamanlı Strateji) türü 2006 yok oldu gibi. Bunun nedeni bizim için Company of Heroes. Company of Heroes'un piyasaya sürüldüğü ve formülün mükemmelleştirildiği yıl oldu, temel olarak oyun adeta mükemmelliğiyle "artık bu oyunları sonlandıralım, bunlardan daha fazlasına ihtiyacımız yok" dedi. O zamandan beri böylesi halen yok. Çılgınca fare tıklamaları ve sıkıcı inşa siparişlerini gerçek taktiklere sürekli ihtiyaç duyarak değiştirme, oyunun yavaş hızı ve daha gerçekçi savaş koşulları vb... On yıl geçmiş bile olsa yine de mutlak bir klasik.

Company of Heroes İndir

6. Total War: Shogun 2

Total War serisi bilgisayar stratejisi oyununun bir direği sayılır. Bizim favorimiz Empire olsa bile Shogun 2 muhteşemdir. Önceki Total War oyunlarından daha işlevsel ve odaklıydı. Daha da muhteşem görünüyordu. Bonus: Big Expansion, Fall of the Samurai, muhtemelen Total War serisinin tamamındaki en iyi şey. 

Total War: Shogun 2 İndir

5. Homeworld

Oyunu birkaç tek kelime ile anlatacak olursak; Sanat, Müzik. Boş bir 3D uzayda bir filo gemisi etrafında dolaşması , zor bir kontrol mücadelesi ile yüz yüze gelişi kesinlikle herkesi oyuna kilitledi. 

Homeworld İndir

4. Panzer Corps

Panzer Corps, klasik Panzer General'den esinlenilerek yapılmış, inanılmaz miktarda derinlik ve içeriği yöneten paket tabanlı bir oyundur. uzakta tutmayı başaran nispeten basit bir dönüş tabanlı oyun. İkinci Dünya Savaşı'nın tümünde savaşmak istiyorsanız ancak karmaşık kuralları veya menüleri öğrenmek için saatlerce harcamak istemiyorsanız, bu sizin için uygun bir oyun olabilir.

Panzer Corps İndir

3. World in Conflict

Bu şaşırtıcı bir seçenek gibi görünebilir, ancak World in Conflict çok iyi bir strateji oyunudur. Blizzard'ın kaotik aciliyeti ile Total War'ın büyük harita taktikleri arasında kendine bir yer seçiyor. Hem küçük çaplı reaksiyonlarınızı sürekli olarak vergilendiriyor hem de daha geniş stratejik kaygılara sahip. 

World in Conflict İndir

2. XCOM 2

2. XCOM 2

XCOM 2; ilk oyunundan eksik kalan herhangi bir şeyi tamamlamak için yapılmış oyun izlenimini vermiyor. Ama tam olarak öyle değil. Gizli/Görünürlük sistemleri, stratejik metaoyunun bilenmesi ve oyunun sinematik becerisini büyük ölçüde arttıran özellikler vardır ve siz daha büyük şeyler yapabilirsiniz. 

XCOM 2 İndir

1. Age of Empires II: The Age of Kings

Açıkçası modern StarCraft II'ye ve Deserts of Kharak'a kadar olan herhangi bir oyunun, Age of Kings'den daha iyi geleneksel RTS modelinde üstünlüğünü elde edebildiğini sanmıyoruz. Haritaların ölçeği, inşa edebileceğiniz ordular ve güçlendirmeye yapılan vurgu vb... Hepsi birlikte mükemmel bir şekilde bir araya geldi. Merak ediyorsanız, 2013 HD yeniden yapımı gayet güzel ve ilk sürümüne sadıktır. 

Age of Empires 2 İndir (HD Edition)

Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!