En İyi World of Warcraft Eklentileri

Yorum · 5 Görüntüleme

Pazarda açık arttırma, görevler, balık tutma ve daha fazlasını kullanmanızı kolaylaştıracak en iyi World of Warcraft eklentilerini listeledik.


Word of Warcraft’ın varsayılan arayüzü elbette ki gayet kullanışlı. Fakat eksik olan yanları da var. WoW’u sürekli oynayan oyuncular oyunda nelerin eksik olduğunu sürekli dile getirirler.

Örneğin varsayılan kullanıcı arayüzü, Raid(Baskın) sırasında size ilk bakışta yeterli bilgi sağlamaz, ekranı çok fazla kaplayan bir arayüz olduğu için ekran kullanımını kısıtlar, bu yüzden pencereler arası geçiş zorlaşır.

Neyse ki geniş eklenti desteği bu boşluğu dolduruyor ve oyununuzun nasıl görünmesini istediğinize dair binlerce farklı seçenek sunuyor. Bazı eklentiler baskıncılar için yapılmışken bazıları da meslekler için yapılmış. Elbette bu kadar çok eklenti seçeneğine sahip bir oyunda hangi eklentileri kurmanız gerektiğini bilmeniz zorlaşıyor.

Araştırmalarımız sonucunda kullanımınızı kolaylaştıracak eklentileri sizler için bulduk ve listeledik. İster baskıncı ister tüccar olun, isterseniz de sadece seviye atlamaya çalışın, bu eklentiler size yardımcı olacaktır.

QUEST COMPLETIST

Görev listenizdeki tüm görevleri yapıp mükemmelliğin tadına varmak mı istiyorsunuz? O halde bu eklenti sizin için ideal. Oyundaki her bir görevin tanımlanmış olduğu bu eklentide yeni bir bölgeye girdiğinizde tüm görevler arasından hangilerinin uygun olduğunu size gösterecektir. Muhalif güçler, diğer sınıflar veya meslekler için olan görevleri bile bu eklenti sayesinde kontrol edebilirsiniz. Tamamlanmamış aktivitelerle kaplı bir bölgeyi de keşfederken kullanabilirsiniz.

Oyunda var olan her şeyi ve görevleri tamamlamaya kararlıysanız, bu eklenti size oldukça fazla zaman kazandıracak. Ayrıca daha önce hiç keşfetmediğiniz yerleri de ekstra görebileceksiniz. Ekranınızda nereye gideceğinizi gösteren bir ok size yardımcı olacak.

Quest Completist’i indirmek için tıklayın.

QUEST COMPLETIST

AUCTIONEER

Pazarda ne yaptığınızı biliyorsanız çok fazla para kazanabilirsiniz. Auctioneer bu süreci kolaylaştırıcı bir eklenti. Pazardaki oyuncuların belirledikleri fiyatları size sıralar ve etkin bir şekilde piyasayı değerlendirir.

Sadece bununla kalmıyor. Auctioneer ayrıca paket tekliflerini, ilanlarınızı ve postalarınızı da izleyerek, bir kerede birçok öğeyi listelemeyi kolaylaştırır. Efsunculuk satışlarında da yardımlarını esirgemeyen bu eklenti doğru kullanıldığında pazardaki çabanızdan tasarruf etmenizi sağlar, size oldukça para kazandırır.

Auctioneer eklentisini indirmek için tıklayın.

AUCTIONEER

BAGNON

Birkaç çantaya sahip olduğunuzda veya birden fazla karakteriniz olduğunda, envanterinizde neyin var olup olmadığını hatırlamak kafa karışıklığına yol açabilir. Bagnon eklentisi bu durumda tam bir cankurtaran. Eşyaları çantaya bırakmak zorunda kalmak yerine, tüm eşyalarınızı görüntülemek için basit bir envanter sistemini ekranınıza getirir.

Her bir eşyanın kalitesine bağlı olarak kendisine atanan farklı bir rengi vardır ve akıllı arama motoru sayesinde istediğiniz eşyayı arayabilirsiniz. İlk bakışta çantanızda ne olduğunu görebilirsiniz ve kolaylıkla içinden istediğinizi alabilirsiniz.

Eklenti bir adım daha ileri giderek aynı zamanda birden fazla karakterin envanterindeki eşyaların kopyasının olup olmadığını ve sahip oldukları altın miktarını gösterir. Yan karakterlerinizden ana karakterinize eşya taşımında bu özellik oldukça kullanışlı oluyor.

Bagnon eklentisini indirmek için tıklayın.

BAGNON

RARITY

Nadir bir eşya bulmak son derece önemlidir ve bu oyuncuları tatmin eder. Ancak bu eşyaları bulmak çoğu zaman oyuncuları krize sokabilir. Rarity eklentisi, hangi eşyanın hangi yüzde ile düşeceğini gösterir. Binekler ve savaş petleri de buna dahil. 

Hangi öğeden kaç tane sahip olabileceğinizi de gösteren bu eklenti, ne kadar süredir eşyayı aradığınızı ve ne kadar şanslı olduğunuzun istatistiğini de tutar.

Rarity eklentisini indirmek için tıklayın.

RARITY

NPCSCAN

Önemli NPC’leri bulmak ve onları takip etmekle ilgili görevler zorlayıcıdır. NPCScan, fareninizi üzerinde gezdirdiğiniz isim plakalarını, oyun hikayesini ve hedefleri tarayarak sizi büyük bir yükten kurtarır.

NPC’yi bulduktan sonra sesli bir uyarı ve ekran uyarısı ile dikkatinizi çeker. Karışık bir ortamda birini bulmaya çalıştığınızda gerçekten işinize yarayacak önemli bir eklentidir. Rarity uygulaması ile birlikte kullanıldığında bir bölgeden en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.

NPCScan’i indirmek için tıklayın.

NPCSCAN

HANDYNOTES

World of Warcraft’ın haritası sizi nereye gitmeniz gerektiğini göstermek konusunda oldukça iyidir, ancak mükemmel değildir. HandyNotes, oyunda ilerledikçe notlar ekleyebilme konusunda önemli bir boşluğu doldurur. Dünya haritası bölümünde farenize sağ tıkladığınızda, hatırlamanız gerekenleri yazabilir, bunları daha sonra okuyabilirsiniz.

Gizli girişler gibi belirli yerleri izlemek veya belki de rol yapmak, oyunu eğlenceli hale getirmek isterseniz bu eklenti size çok yardımcı olacak.

İndirmek için buraya tıklayın.

HANDYNOTES

WORLD QUEST TRACKER

World of Warcraft: Legion ile birlikte Dünya Görevleri oyuna eklendi. Bu görevleri en yüksek seviyedeki karakterler için günlük ve haftalık olarak yapabilirler. Sorun, WoW’un kullanıcı arayüzünde bu görevleri vurgulamak ve izlemelerini kolaylaştırmak için bir şey yapılmamış olması. Bu eklenti, küçük ama son derece pratik oluşuyla Blizzard’ın işini yapıyor.

Doğrudan Broken Isles haritasındaki görevleri sıralayan eklenti, aynı zamanda bu görevin süresini ve ne yapılmasını gerektiğini de gösteriyor. Ayrıca toplamda kaç görev yapıldığını ve hangi ödüllerin kazanıldığını dair istatistikleri de gösteriyor. 

Hemen şimdi indirmek için tıklayın.

WORLD QUEST TRACKER

TITAN PANEL

Titan Panel basit bir eklenti ancak mükemmel. Ekranın üstüne, oturumunuz boyunca ne kadar deneyim kazandığınızı ve ne kadar süre çevrimiçi kaldığınızı gösteren bir araç çubuğu ekler. Ne kadar altın kazandığınızla ilgili benzer bilgiler de sağlar.

Ayrıca FPS, bant genişliği ve oyun eklentilerinin ne kadar bellek kullandığı gibi ufak ama önemli bilgileri de gösterir.

İndirmek için tıklayın.

TITAN PANEL

FISHING BUDDY

Balık tutmanın ve balıkçılığın çok eğlenceli olduğunu bu oyundaki herkes bilir. Fishing Buddy bunu daha da eğlenceli hale getiriyor. Eklenti size hangi balıkları nerede yakaladığınızı gösteriyor.

Bunun yanında mevcut yetenek seviyenizi gösterir, balık tutma kıyafetinize kolaylıkla geçmenizi sağlar ve otomatik olarak olta takımınıza yem ekler. Böylece çabalarınızdan biraz kurtulmuş olursunuz. Hepsinden iyisi yalnızca belirli zamanlarda görülen nadir balıkları izler, bu sayede hangi balığı ne zaman arayacağınızı da bilmiş olursunuz.

Eklentiyi indirmek için tıklayın.

FISHING BUDDY
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!