İnternet Bağlantısı Gerektirmeyen En İyi 20 Çevrimdışı Android Oyun
Sizler için bulduğumuz bu mobil android oyunlar internet bağlantısı olmadan her yerde güzel zaman geçirmenize yardımcı olacak.

Uzun yolculuklar ve evden uzakta olduğunuzda boş zamanınızı değerlendirmek için birbirinden mükemmel oyunları bir araya getirdik.

Türlerine göre sıraladığımız bu çevrimdışı Android oyunları incelemeye başlayalım.

1. Alto’s Odyssey (Runner)

Alto’s Odyssey bir sonsuz koşu oyunu olarak tanımlanabilir kısaca. İlk oyunu olan Alto’s Advanture’ı oynayanlar bilirler ki kahramanımız Alto’yu bayır aşağı kayarken götürebildiğimiz kadar ileri gitmesini sağlıyorduk. Alto’s Odyssey de aynı mekanik üzerine kurulmuş. 

Huzur verici müzikler ve arka plan, kum fırtınaları, yağmurlar ve bunların sesleri, güneşin doğuşu ve batışı… Alto’s Odyssey atmosferi zenginleştirme konusunda çok güzel bir iş başarmış. Sırf bu yüzden, canınız sıkkın olduğu zamanlarda ister oyunun kendi müzik ve sesleriyle, isterseniz de kendi açacağınız bir müzik eşlinde oynamak, sizi sakinleştirmeye yetecektir diye düşünüyoruz.

İndirmek için tıklayın.

2. Really Bad Chess (Satranç)

Alıştığınız klasik satranç oyununu unutun. Çevrimdışı oynarken Really Bad Chess’te farklı düşünmek için kendinize meydan okuyacaksınız.

Bu oyunda, satranç tahtası standart satranç tahtası ile aynı ancak parçalar tamamen rastgeledir. Rakibiniz altı kaleye sahip olabilirken, size üç vezir ve bir tek piyonla başlayabilirsiniz. Bu oyun satranç hakkında bildiğiniz her şeyi kafanızdan atmanızı ve alışılmışın dışında düşünmenizi sağlar.

Siz geliştikçe, bilgisayarın seviyesi aynı kalır, ancak daha iyi taşlarla oyuna başlar. Bu oyun bugüne kadar gördüğünüz en sıra dışı oyun olabilir.

İndirmek için tıklayın.

3. Mazes & More (Bulmaca)

Ne kadar basit görünse de bir labirent çözmek zordur. Mazes & More, klasik labirent oyunlarına göre zorluk miktarı yükselmiş ve bazı farklı özelliklere sahip.

Örneğin, karanlık modda oyun başında labirenti görmeniz için süreniz olabilir. Ama sonra üzerinizdeki sadece küçük bir spot ışığı ile karanlık bir yola doğru gitmek ve çıkışı bulmak zorundasınız. Gitmek istediğiniz yere gitmenizi zorlaştıracak buzlu mod, zamanlı mod ve tuzak modu gibi diğer modları deneyin.

Klasik bir labirent oyunu oynamak istiyorsanız, klasik mod da mevcut. Her modda, bağlantıya ihtiyaç duymadan sizi eğlendirecek pek çok seviye var.

İndirmek için tıklayın.

4. Once Upon A Tower (Platformer)

Oyunda bizi kurtarmaya gelen fakat bu görevi başaramamış bir kahramanın geride bıraktığı baltası ile oyuna başlıyoruz. Bizim görevimiz ise hayatta kalmak ve kuleden kurtulmak.

Kahramanlarımız da bir o kadar tatlı ki yeni karakterleri açmamak elde değil. Oyunun belki de en çok oynatan özelliği açabileceğimiz yeni kahramanların olması. Kilitlerini açtığımız kahramanlarımızın her birinin farklı farklı silahları bulunuyor. Mesela Kabile Kraliçesi Nzinga’da mızrak, Viking Kralı Sigrid’in ise çekici var.

Saruman’ın Orthanc Kulesi’nden kaçar gibi, Khaleesi’nin ejderleriyle boğuşur gibi, aksiyona doyamayacağınız oyunu oynamanızı öneriyoruz.

İndirmek için tıklayın.

5. Jungle Marble Blast (Arcade)

5. Jungle Marble Blast (Arcade)

Maalesef, klasik Zuma internet bağlantısı olmadan çalışmaz, ancak pek oyun bu eksikliği gidermiş durumda. Bunların arasında en çok Jungle Marble Blast'ı sevdik.

Grafikler pürüzsüz değil, ancak bu pek de sorun olmuyor. Oyun çok eğlenceli. Atış yapmak için ekranda herhangi bir yere dokunun; Sahip olduğunuz iki renkli küre arasında geçiş yapmak için böceğe dokunun. Üç veya daha fazla dizi oluşturmak için haritanın etrafında dolaşan zincirdeki küreleri vurun. Ve mümkünse, zincirleri geri göndermek, büyük bir parçayı tek bir renge dönüştürmek veya bunları patlatmak için güçlendirmeler edinin.

Jungle Marble Blast, Android için en iyi çevrimdışı oyun grubuna mükemmel bir şekilde uyuyor. Oyun boyutu düşük, ücretsiz ve internet bağlantısı olmadan da oynanabiliyor.

İndirmek için tıklayın.

6. Quizoid (Zeka)

6. Quizoid (Zeka)

Diğer zeka oyunları gibi, Quizoid de birden fazla cevabı olan bir soru karşınıza gelir ve ilerlemek için doğru olanı seçersiniz. Ancak bu oyunda bilgisayara karşı olduğunuz birkaç oyun modu daha var. Örneğin, bilgisayarla 20 soruluk bir karşılaşma yapabilir ya da olabildiğince çok soru cevapladığınız zaman modunu deneyebilirsiniz.

Quizoid, eğlence, spor, bilim, politika, tarih ve benzeri 17 kategoride 7.000'in üzerinde genel kültür sorusu barındırmakta. Ne yazık ki, kategori temelli sorular yalnızca ücretli pro paketinde mevcut.

İndirmek için tıklayın.

7. Tank Hero: Laser Wars (Aksiyon)

Tank Hero: Laser Wars hiçbir uygulama içi satın alma sunmayan ve tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğiniz türden bir oyun. Oyunda tankların amansız mücadelesine tanık oluyoruz ve rakiplerimizi lazer teknolojisiyle donatılmış silahlarımızla avlamaya çalışıyoruz.

Aksiyon ve bulmaca oyunu öğelerini başarıyla kombine eden Tank Hero: Laser Wars’ta tankımızı geliştirebilmek için kullanabileceğimiz çok sayıda seçenek bulunuyor.

Dört farklı zorluk seviyesi, destansı mücadeleler, interaktif çevre modellemeler, orijinal bölüm tasarımları oyunu denemek için sadece birkaç sebep. Tank, savaş ve bulmaca oyunu dinamiklerini başarıyla yansıtan Tank Hero: Laser Wars herkesin denemesi gereken yapımlardan biri.

İndirmek için tıklayın.

8. Sudoku by Fassor (Bulmaca)

8. Sudoku by Fassor (Bulmaca)

Play Store, Sudoku oyunlarıyla doludur ve birçoğu da çevrimdışı çalışır. Sudoku by Fassor objektif olarak değerlendirdiğimizde diğerlerinden üstün bir yanı olmasa da bizim en çok sevdiğimiz sudoku oyunu ve mükemmel çalışıyor.

Oyunda bir sudoku oyununda olabilecek tüm temel öğeler mevcut, ki bu da bizim istediğimiz şey. Dört beceri seviyesi var ve oyunda her birini ne kadar çabuk bitirebileceğinizi test etmek için bir de zamanlayıcı mevcut. Bu oyunda öne çıkan özelliklerden biri, bir hücreye çok sayıda deneme rakamı yazabilmenizdir. Ancak bunu çok uzatırsanız uyarılırsınız, hatta 30 saniyelik bir ceza bile alabilirsiniz.

İstediğiniz zaman hepsini doğru şekilde çözüp çözmediğinizi kontrol edebilirsiniz, ancak bunun için de bir ceza var. Bu zaman cezaları, toplam puanınızı azaltarak toplanır. İnternet bağlantısıyla oynarsanız, arkadaşlarınız skorlarınızı görebilir.

İndirmek için tıklayın.

9. Smash Hit (Nişancı)

Oyundaki amaç elimize sayılı verilen toplarla karşımıza çıkan engelleri vurup parçalamaktır. Basit olarak amaç bu, ancak ilerleyen bölümlerde oyun çok zorlaşıyor. Reflekslerinizin güçlü olması lazım. Oynanışa gelecek olursak önümüze çıkan engellerle mesafemizi iyi ayarlamamız lazım. Aksi halde boş atış yapıp toplarımızı hızlıca tüketebiliriz.

Oyunun grafik ayarlarını ultra yaparsanız çok etkileyici bir oyun deneyimi yaşarsınız. Gerçekten hakkını vermek lazım, grafik olarak güzel bir oyun.

Ayrıca premium olarak adlandırılan ücretli içerik sayesinde, bölümlere kaldığınız yerden başlama, bölümü tekrardan oynama ve bulut saklama gibi özelliklere sahip olabilmeniz mümkün.

İndirmek için tıklayın.

10. Traffic Rider (Yarış)

Eğlenceli bir yarış oyunu olan Traffic Rider, adından da anlaşılabileceği üzere boş yollarda değil trafik içerisinde geçiyor. Eğlenceli oynanışı ve başarılı grafikleri ile adından söz ettiriyor. Oyun son teknoloji olmasından ve kullanıcıya ekranı direksiyon gibi kullandırtmasından dolayı oldukça ilgi görmüştür. 29 adet motosiklet çeşidi ile oyunda ilerleme sağlayarak oyun parası kazanıp daha kaliteli motosiklet alabiliyorsunuz.

Yerli bir yapım olan Traffic Rider, Soner Kara adlı geliştiricinin oyunu. Traffic Rider, Android platformu için ücretsiz olarak sunulmuş durumda. Oyun tam 19 farklı ülkede top listede yer alıyor ve 10’dan fazla dil desteği vermektedir. bu yüzden de Dünya’nın en çok oynanan mobil oyunları listesinde ilk sıralarda yer almayı hak etmiştir.

İndirmek için tıklayın.

11. Major Mayhem (Aksiyon/Nişancı)

Oyunda bir Amerikan askerisiniz ve başka ülkelerdeki bilim adamlarını kurtarmaya çalışıyorsunuz. Değişik haritalarda gelenleri vurarak ilerliyorsunuz. Düşmanlar da sizi vurmaya çalışacaklar, bu yüzden Binbaşı Mayhem'e fazla zarar vermediğinizden emin olun. 

Oyunun grafikleri pek iyi sayılmaz ama zaman geçirmek için iyi bir oyun. Oyunda değişik silah, kıyafet ve buff (yardımlar) alabiliyorsunuz. Gerçek para yatırmazsanız bunları almak biraz uzun sürüyor. Oyunda kendinize siper ettiğiniz nesnenin arkasından ateş ediyorsunuz. 

İndirmek için tıklayın.

12. Shadow Fight 2 (Dövüş)

Android platformu için üretilmiş en iyi dövüş oyunlarından biri olan Shadow Fight 2 sizi de etkisi altına alacak.

Milyonlarca kişinin oynadığı bu muhteşem RPG oyununda bir dövüşçüyü canlandırıyorsunuz. Yapacağınız antrenmanlar ve sayısız ölümcül silahlarla karakterinizi geliştirmeli ve karşınıza çıkan düşmanlarla mücadele etmelisiniz. Heyecan verici bir hikâyeye sahip bu oyunda cesaret ve yeteneğinizi birleştirerek dünyaya meydan okuyun!

Shadow Fight 2 dokunmatik cihazlarda pratik bir şekilde oynanabilmesi için oldukça gelişmiş kontrollere sahip. Sanal joysticki kullanarak yumruk, tekme ve özel hareketleri kolayca yapabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

13. Shadow Blade Zero (Platformer)

Kuro ninja, yeni favori oyun maskotunuz olabilir. Hiçbir şey ustasını bulma ve ona önemli bir mesajı ulaştırma görevinde onu durduramaz. Shadow Blade dünyasına atlayın, ustanızı bulana kadar düşmanları biçin ve tuzakların üzerinden atlayın.

Shadow Blade bir yandan kaydırma platform oyunudur. Ücretsiz versiyonu var ancak reklam içeriyor. Ancak çevrimdışı oynarken hiçbir reklam göremezsiniz.

İndirmek için tıklayın.

14. Crossy Road (Runner)

Hipster Whale‘in ürettiği Crossy Road‘ta amacımız kahramanımızı trafikte karşılaşacağı tehlikelerden uzak tutarak mümkün olduğu kadar uzağa götürebilmek.

Oyun başında ilk karakterimiz olan tavuğumuzu arabaların çarpmasından ve trenlerin yaptığı ani hamlelerden korurken, nehir yanlarında ise sağa sola hareket eden kütüklerin üzerinden karşıya geçirmeye çalışıyoruz. Kahramanımız ile ilerlerken yoldan geçen bazı arabaların içinde çalan müziği duymak gibi oyun içerisindeki ince detaylar dikkat çekiyor.

Oyun son derece basit oynanabilirlik, 8 bit tarzı boyutlandırılmış akıcı grafikler ve mükemmel ses efektleri ile dikkat çekerken, kısa sürede bağımlılık yapıyor.

İndirmek için tıklayın.

15. Lazors (Bulmaca)

Lazors, Android için en iyi çevrimdışı oyunları arayan bir Reddit anketi üzerine çıktı. Oyun sezgisel, ancak zorlu.

Her seviye en az bir aktif lazer ve bir veya daha fazla hedef ile başlar. Ayrıca etrafta dolaşmak için bir dizi ayna, gözlük ya da diğer blok türlerine sahip olmalısınız. Lazeri, her bir hedefi vuracak şekilde konumlandırın. Oyunda toplam 280 seviye vardır ve ilerledikçe zorlaşır.

İndirmek için tıklayın.

16. Asphalt Nitro (Yarış)

Gameloft firmasının yeni oyunu olan Asphalt Nitro, sevilen Asphalt serisine yeni bir soluk getiriyor. Daha düşük grafikler ile hazırlanan oyun aslında Asphalt 8 oyununun Lite versiyonu.

Asphalt Nitro oyunu tek kişilik ve çok kişilik oyun modları sunuyor. Oyunda Asphalt 8: Airborne‘dan tanıdığımız Klasik, Eleme ve Salgın oyun modları yer alıyor. Ayrıca gene hatfalık turnuvalara ve araba markalarının şampiyonalarına katılabiliyorsunuz.

Geniş bir parkur yelpazesine sahip olan Asphalt Nitro’da Brezilya, Çin, Nevada, Su Engeli,Uyuyan Kanatlar, Alpler, İzlanda gibi birçok parkur bulunuyor. Ayrıca tüm parkurlar tersten de yarışılıyor.

Oyunda 6 sezon yarışı bulunuyor. 1. Sezondan başladığınız oyunda başarıları topladıkça diğer sezonların kilidi açılıyor.

Rekabetin kıyasıya yaşandığı Asphalt Nitro’da tabii ki bir de Lider Panosu bulunuyor. Lider panosunda arkadaşlarınız arasındaki sıralamanızı, dünyadaki ilk 100 kişi ve her etap için en iyi süreye sahip kişileri görebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

17. Plants vs. Zombies 2 (Strateji)

Plants vs. Zombies 2 oyunu alışılmış oyunların yanında yer alıyor. Plants vs. Zombies 2 oyunu daha önce Plants vs. Zombies oyununun ikinci serisi olmasının yanında yeni seride yeni özellikler dikkatleri üzerine çekiyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarda en çok oynanan oyunlardan bir tanesi diyebiliriz.

Plants vs. Zombies 2 oyunu ile beraber yapmanız gereken birinci seride olduğu gibi zombilere karşı evinizi zombi ve zombilerden korumak olacaktır. Plants vs. Zombies 2 oyununda zombi ve zombilerden kaçmak keyifli dakikalar yaşamanıza yarayacak.

İndirmek için tıklayın.

18. Pixel Dungeon (RPG)

Pixel Dungeon, derin yapısıyla öne çıkabilen bir oyun. Oyun içerisinde zindanların içindeki çeşitli tuzaklardan kaçınmalı, maceranız sırasında bulduğunuz ve ne olduğunu bilmediğiniz iksirleri risk alarak içmeniz veya fırlatmanız, acıktığınızda yemek yemeniz ve tüm bunlar olurken düşmanlarınızla savaşmak ve bölümü geçmek için gerekli olan eşyaları bulmanız gerekiyor. 

İlk bölümlerin görece kolay olduğu ancak zindanlarda derinlere indikçe oyunun da derinleştiği ve bir strateji kurmanız gereken oyun. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz oyuna bir şans vermenizi öneririz.

İndirmek için tıklayın.

19. Flick Soccer (Spor)

Bu oyun bir futbol oyunu, ama Fifa veya PES gibi oyunlarda olduğu gibi takım halinde maç yapmıyorsunuz. Oyunda temeldeki amaç gol atmak, ama aslında gerçek amaç hedefleri vurarak gol atmak. Çünkü bu hedefler yüksek puan yapmanız için vazgeçilmez bir yere sahip. Tabi bunlar her modda farklılık gösteriyor. Oyunda ise toplam 5 farklı mod bulunuyor.

Oyun, oynanışı bakımından gayet basit. Ama bu basitlik oyunun güzelliğine güzellik katmış. Şutu çekebilmek için parmağınızı kullanıyorsunuz. Aynı zamanda yine parmağınız yardımıyla, topa vurulduktan sonra havadayken ona falso katabiliyorsunuz. Bu sayede baraj yapan oyuncuların arkasında kalan hedefleri daha rahat bir şekilde vurabilirsiniz. Gerek grafikler gerekse oyunun oynanışı bakımından bu oyunu elinizden bırakamayacaksınız. 

İndirmek için tıklayın.

20. Sea Battle 2 (Strateji ve Masa Oyunu)

Oyun dünyasının fenomen yapımlarından birisi olan Amiral Battı, yıllardır farklı şekillerde karşımıza geliyor. Sea Battle Online ise ilginç tasarımı ile oyunu daha çekici hale getirmiş.

Karalama kağıdı üzerinde geçen oyun bazı modlar ekleyerek kendisini biraz daha geliştirmiş. 10x10 alanda oynanan oyun bilgisayara karşı, aynı cihazda iki kişi, Bluetooth üzerinden karşılıklı ve çevrimiçi olarak karşılıklı şeklinde 4 şekilde oynanabiliyor. 

Advanced Mode ise size farklı silahlar verebiliyor. Karşı oyuncunun gemisinin bir noktasını belirleyebilen radar, birden fazla kareyi vurabilen bombalama bunlar arasında. Ancak bunlar gerçek paralarla alınabiliyor. Oyun ise ücretsiz.

İndirmek için tıklayın.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları