2018'in En İyi 7 Ücretsiz Torrent Programı

Yorum · 97 Görüntüleme

Büyük torrent web sitelerinin kapatılmasından sonra bile, Torrent hala en yaygın kullanılan dosya paylaşım yöntemlerinden biri olduğunu kanıtlamaktadır. BitTorrent’in P2P dosya paylaşım protokolü, çevrimiçi ortamda etkili bir şekilde paylaşım ve indirme araçları için oldukça popülerdir. Sizlere 2018'in en iyi torrent istemcilerinin listesini oluşturduk.


En İyi Ücretsiz Torrent Programları 2018

En İyi Ücretsiz Torrent Programları 2018

Büyük torrent internet sitelerinin kapatılmasından sonra bile, Torrent hala en yaygın kullanılan dosya paylaşım yöntemlerinden biri olduğunu kanıtlamaktadır. BitTorrent’in P2P dosya paylaşım protokolü, çevrimiçi ortamda etkili bir şekilde paylaşım ve indirme araçları için oldukça popülerdir. Bununla birlikte aynı zamanda büyük ölçüde, torrentleri seed etmek ve indirmek için kullandığınız uygulamanın verimliliğine bağlıdır. Bu yazıda, mükemmel işlevsellik, hız ve özellikler sağlayan 2018'in en iyi torrent istemcilerinin listesini oluşturduk.

Peki torrent yasal mı? Evet, torrent yasaldır. Açık kaynaklı dosyaları ve uygulamaları kamuya açık alanlarda paylaşmak ve indirmek için Torrentler gerçekten kullanılır. Ancak, indirmekte olduğunuz içerik herkese açık alanda mevcut değilse ve başka birinin Fikri Mülkiyeti ise bu yasa dışıdır.

Bu nedenle, daha güvenli tarafta kalmak her zaman iyi bir seçimdir. IP adresinizi maskelemek için bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullanabilirsiniz. Farklı torrent sitelerinden torrentleri indirirken anonim kalmanızı sağlar. Güçlü bir VPN hizmeti, gizliliğinizi internet üzerinden koruyacaktır. Bu konu ile ilgili olarak isterseniz; 2018 en iyi 10 VPN ve en iyi ücretsiz VPN hizmeti yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca güncel torrent siteleri hakkında bilgi edinmek isterseniz de; 2018 yılının en iyi 7 torrent sitesi ve 2018'in en iyi torrent indirme siteleri konularımıza göz atabilirsiniz.

1. µTorrent

1. µTorrent

uTorrent olarak da bilinen µTorrent, BitTorrent tarafından geliştirilmekte ve yönetilmektedir. Tüm dünyada hala en popüler BitTorrent istemcisidir. Bu torrent istemcisinin popülaritesine katkıda bulunan çok sayıda faktör vardır.

Artıları:
- Kullanımı kolay
- Temiz ve basit kullanıcı arayüzü
- Küçük dosya boyutu
- İndirmek ve kullanmak tamamen ücretsiz

µTorrent çok küçüktür ve sisteminizin kaynaklarının çoğunu kullanmaz. Sisteminizin kaynaklarını etkilemeden arka planda µTorrent çalıştırabilirsiniz. İstemcinin büyüklüğü, diğer istemcilere kıyasla nispeten çok küçüktür. Bu özellik zengin ve hızlı indirme sunar. İndirme işlemleri zamanlama, indirme durdurma işlemlerini sürdürme, zorla çalıştırma, ileri aktarma bağlantı noktası ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

2. Web Torrent

2. Web Torrent

2017'de yeni piyasaya sürülen devrimci bir torrent istemcisidir. Web Torrent'in kullanımı oldukça kolaydır. Sadece torrent dosyasını veya mıknatıs URL'sini ana pencereye yapıştırmanız gerekiyor ve torrent dosyanız anında indirilmeye başlıyor.

Artıları:
- Açık kaynaklı
- Reklamsız
- Medyaları indirirken oynatabilme

İstemci son zamanlarda piyasaya sürülmüş olabilir, ancak bu eski istemcilerle karşılaştırıldığında özellik ve işlevsellikten yoksun olduğu anlamına gelmez. Web Torrent, hem gelişmiş hem de acemi kullanıcılar için oldukça kullanışlı olan kapsamlı özelliklerle doludur. Kullanıcı arayüzü basit ve iş bitiricidir. Minimalist bir tasarıma sahiptir.

3. Vuze

3. Vuze

Vuze, güçlü ve zengin özelliklere sahip bir torrent istemcisidir. Windows, Mac ve Linux platformları için kullanılabilir. Vuze ücretsiz olsa da, yerleşik antivirüs koruması ve reklamsız bir deneyim gibi bazı ek özellikler sunan Vuze Plus olarak bilinen ücretli bir sürüm de mevcuttur.

Artıları:
- Çapraz platform desteği
- Medyaları indirirken oynatabilme
- Mobil uygulama üzerinden uzaktan kumanda
- Dahili antivirüs koruması

Vuze'nin bir başka harika özelliği de eklentileri ekleyerek işlevselliğini artırabilmenizdir. Daha önce belirtilen özellikler nedeniyle, Vuze sisteminizin bir çok kaynağını kullanma eğilimindedir. Biraz dolu bir arayüzü vardır.

4. qBittorrent

4. qBittorrent

qBittorrent çok basit bir torrent istemcisidir. Sadece en önemli özelliklerle kendini güncel tutar. Bu torrentdeki neredeyse tüm ana akım özelliklerini, sorunsuz bir torrent deneyimi için fazlasıyla yeterli bulabilirsiniz. Bu istemciyi arka planda çalıştırırken kolayca başka görevler yapabilirsiniz. Çok az CPU ve hafıza kullanır. Düşük özellikli bir makine kullanıyorsanız, muhtemelen bu istemciye bir göz atmalısınız.

Artıları:
- Daha az kaynak kullanır
- Dahili olarak önemli özellikleri ile gelir
- Reklamsız

İstemci, FreeBSD, Linux, macOS ve Windows işletim sistemini destekleyen platformlar arası çalışır. Tüm şartları kapsayan harika bir İstemcidir.

5. Deluge

5. Deluge

Deluge, Python'da yazılmış en eski BitTorrent istemcisidir. Başlangıçta 11 yıl önce piyasaya çıktı. Dışarıdaki en eski istemcilerden biri olsa da, kullanışlı özelliklerle doludur.

Artıları:
- Çapraz platform desteği
- Şifrelenmiş indirmeler
- Şifre koruması
- Uzaktan kumanda
- Proxy desteği ve indirme hızı sınırlandırma

Deluge açık kaynaklıdır. İstemci FreeBSD, Linux, Mac OS X ve Windows gibi farklı platformlarda sorunsuz çalışır. İstemcinin işlevselliğini artırmak için üçüncü taraf eklentileri de kullanabilirsiniz. Deluge'nin özelliklerini genişleten topluluk tarafından geliştirilen çok sayıda eklenti mevcuttur. İstemciyi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için bu eklentileri kullanabilirsiniz. Deluge küçüktür ve çalışması için çok fazla kaynağa gerek yoktur.

6. Transmission

6. Transmission

Transmission, açık kaynaklı bir BitTorrent istemcisidir. İstemci ilk olarak piyasaya sürüldüğünde, sadece Mac ve Linux platformları için mevcuttu. İstemci popüler hale geldikçe, Windows sürümü de piyasaya sürüldü. Şu anda Linux, macOS, Windows ve daemon Windows servisi gibi farklı platformları desteklemektedir.

Artıları:
- Basit ve temiz
- Çapraz platform desteği
- Kullanışlı kullanıcı arayüzü

Transmission'ın bazı çarpıcı görünümleri var ve harika bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bir BitTorrent istemcisinin sunması gereken en son özelliklerle birlikte gelir. Göze çarpan özelliklerden bazıları şunlardır: indirme işlemlerini duraklatma ve devam ettirme, paralel indirmeler, indirme zamanlaması, bağlantı noktası iletme ve şifreleme. Bunların dışında, istemci çarpıcı bir görünüme sahip. Kullanıcı arayüzü, istemcilerin geri kalanından çok daha iyidir.

7. BitTorrent

7. BitTorrent

Adından da anlaşılacağı gibi, bu, BitTorrent’in kendi istemcisidir. İstemci, kullanıcı arabiriminde ve özelliklerinde küçük bir farkla µTorrent'e çok benzer. Teknik özelliklerin çoğu aynıdır, ancak BitTorrent web tabanlı seed etme sunar. Ayrıca web tabanlı yorum ve torrentleri gözden geçirme mevcuttur.

Artıları:
- Basit ve şık kullanıcı arayüzü
- Web tabanlı seed etme
- Küçük dosya boyutu

µTorrent’e benzer şekilde, BitTorrent’in de ücretli bir sürümü vardır. Bu yazılımlar virüslerden korunma, torrent indirmeleri yüklenirken yan yana akması ve reklamsız bir deneyim sunar.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!