2020'nin En İyi VR Oyunları

Yorum · 26 Görüntüleme

Oculus Quest, Oculus Rift S, HTC Vive, PlayStation VR, Valve Index ve Windows Mixed Reality platformları için en iyi aksiyon, arcade, keşif, simülasyon ve spor VR oyunlarında kendinizi kaybedin.


Sanal gerçeklik (VR) kavramı uzun yıllardır var, ancak yakın zamana kadar en iyi VR gözlüklere bile maliyet veya kullanılabilirlik açısından tüketiciler için çok erişilebilir değildi. Birkaç harika demodan başka, VR pek kullanışlı bir yazılım gibi dıurmuyordu. Bununla birlikte, VR artık donanıma daha az bağımlı hale geldi ve geliştiriciler ortamdan tam olarak yararlanan birinci kalite oyun geliştiriyorlar.

Oyun için VR Donanımı

VR oyunları listemiz, HTC Vive, Oculus Quest, Oculus Rift S, PlayStation VR, Valve Index ve Windows Mixed Reality gibi önemli gözlükler tarafından desteklenen oyunları içermektedir. Bu cihazların çoğu son birkaç yılda daha ucuz hale geldi, bu da onları daha alınabilir hale getirdi.

HTC Vive, Oculus Rift S, Valve Index veya Windows Mixed Reality gözlüklerini tercih ederseniz, pikselleri cihaz ekranına iletmek için güçlü bir oyun masaüstüne veya VR'ye hazır dizüstü bilgisayarına ihtiyacınız olacak. Mümkün olan en iyi VR deneyimini sağlamak için hızlı CPU'lar, en üst düzey GPU'lar ve tüm çevre birimlerini bağlamak için yeterli sayıda USB bağlantı noktası bulundurmanız yeterli olacaktır. PS4 oyuncuları ise teknik özellikler konusunda pek endişe etmelerine gerek yok. Oculus Quest gibi bazı VR ürünleri çoğunlukla bağımsız birimlerdir, ancak kalite olarak daha yoğun deneyimler elde etmek için Quest'i bir PC'ye bağlayabilrsiniz.

Burada Olmayan Nedir?

Bağımsız Oculus Go kulaklık seti, VR için daha ucuz bir alternatiftir, ancak burada bu sistem için uyumlu deneyimleri özellikle listelemedik. Microsoft'un HoloLens ve Samsung Gear VR gibi diğer VR ve artırılmış gerçeklik (AR) platformları da bu listeye dahil edilmez, çünkü bu cihazlar tamamen farklı bir kitleye yöneliktir. Örneğin HoloLens daha profesyonel ve ticari uygulamalara sahiptir. 

 

Astro Bot Rescue Mission

Platform: PlayStation VR

Bu aksiyon platform oyununda, mürettebatınızın uzaya dağılmış olan çeşitli üyelerini kurtarmalısınız. Oyun 20 farklı ana seviye ve 26 zorluk seviyesi sunuyor, bu da sizi uzun süre eğlendirecek. Bu basit bir VR oyunu değil. Oyun 360 derecelik bir görüntü sunmaktadır ve yıldız fırlatma, su tabancası ve kanca çekimi de dahil olmak üzere birkaç farklı silah sunar.

 

Beat Saber

Platformlar: HTC Vive; Oculus Quest, Oculus Rift and Rift S; PlayStation VR; Valve Index; Windows Mixed Reality

Beat Saber aktif bir müzik ve ritim oyunudur. Genel olarak Audiosurf, Guitar Hero ve Rock Band gibi diğer müzik oyunlarına benzer, ancak sanal bir gemiyi kontrol etmek veya sahte enstrümanlar kullanmak yerine sanal lazer kılıçlı bir şarkıya doğru yol alırsınız.

Müzik çalarken Beat Saber, size doğru kaydırıldıklarında doğru denetleyiciyle vurmanız gereken farklı renk kodlu blok kalıpları üretir. Engeller aynı zamanda eğilmenizi veya kaymanızı gerektiren zamanlarda da ortaya çıkar. Hata yapma, çünkü Beat Saber oturarak oynayabileceğin bir oyun değil; çok aktif olmanız gerekmektedir. Müziği ve hareketi seviyorsanız, Beat Sabre kesinlikle tercihleriniz arasında olmanız gerekmektedir.

 

Budget Cuts

Platformlar: HTC Vive; Oculus Quest; Oculus Rift and Rift S; Valve index

Robotların tüm önemli damgalama ve belge dosyalama işlerinizi yapmasına izin verecek misiniz? Bu oyunda, maliyet düşürücü robotlar istihdamınızı herhangi bir şekilde sonlandırmaya çalışır. Gizli taktikler kullanarak veya agresif şiddete başvurarak işinizi kurtarmak için bir ofis ortamında yolunuza devam etmelisiniz.

Yapay zeka ve otomasyon teknolojileri, daha önce insanlar tarafından doldurulan bazı gerçek dünyadaki işleri devralmaya hazırdır, bu nedenle bu oyunun anlattıkları oldukça gerçekçidir. 

 

Danger Goat

Platform: Windows Mixed Reality

Eşsiz Keçi Simülatöründe ilk elden deneyimlemiş olabileceğiniz için bir keçinin hayatı hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tehlikeli Keçi tartışmasız tuhaftır, ancak tuzaklar, füzeler ve robotlar yolunuzda dururken, kaçabileceğiniz o kadar kesin değildir. Aydınlık ve hoş ortamlara kanmayın; tehlike her fırsatta pusuda.

 

Everybody's Golf

Platform: PlayStation VR

Eğer gerçek bir golf sahasına giderek golf oynayamıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey sanal bir golf oyunu oynamak olabilir. Golf VR (eski adıyla Hot Shots Golf) ilk VR yapımlarından biridir. Sanal bir caddy ile birlikte verilen üç dersten herhangi birini oynayın veya becerilerinizi geliştirin. Oyun daha dinamik golf aksiyonu için PlayStation Move kontrol cihazını destekliyor.

 

Farpoint

Platform: PlayStation VR

Farpoint, PS4'ün VR yeteneklerini deneyimleyebileceğiniz ve özellikle birinci şahıs nişancı oyunlar için tasarlanmış silah şeklindeki bir denetleyici olan PS VR Aim'i kullanan ilk oyun. Sony, VR oyuncu hareketlerini 1:1 ölçekte izleyebildiğini ve bu da oyunun çekim mekaniğinde gerçekçi bir his yarattığını söylüyor.

Farpoint'te, araştırma ekbinizin geri kalanına ne olduğunu keşfetmek için tehlikeli bir uzaylı ortamından geçerken ölümcül düşmanlardan hayatta kalmalısınız. Farpoint nispeten kısa bir deneyimdir, ancak PlayStation kullanıcıları için tercih edilebilir.

 

Ghost Giant

Platform: PlayStation VR

Ghost Giant'ta, Louis adında genç bir kediye ve Sancourt adlı kurgusal kasabanın diğer köylülerine yardım etmelisiniz Oyuncular, bulmacaları çözmek ve diğer görevleri tamamlamak için oyunun diorama benzeri ayarlarıyla etkileşime girebilen bir figür şeklindedir. Oyunun karikatür benzeri estetik ve sevimli karakter tasarımı, her yaştan oyuncuyu kendine çekebiliyor.

 

Half-Life: Alyx

Platformlar: HTC Vive; Oculus Quest; Oculus Rift and Rift S; Valve Index; Windows Mixed Reality

Half-Life 3 veya Half-Life 2: Episode üç değil, Half-Life: Alyx, Valve'ın uzun zaman sonra piyasaya sürdüğü ilk tam teşekküllü Half Life oyunudur. Oyunun hikayesi orijinal Half Life'dan sonra, Half Life 2'den önce gerçekleşir. Başlıktan anlaşılacağı gibi hayranların en sevdiği karakter Alyx Vance yer alıyor. Valve bu deneyimi özellikle VR için geliştirdi, bu yüzedn etkileyici fizik mekaniği ve üst seviye grafiklere sahip.

 

I Expect You To Die

Platformlar: HTC Vive; Oculus Quest; Oculus Rift and Rift S; PlayStation VR; Windows Mixed Reality

I Expect You To Die, zaman tükenmeden hayatı tehdit eden bir dizi durumdan kaçması gerken bir casusu bulunduruyor. Fikriniz, problem çözme becerileriniz ve telekineziniz var. Yani, çevrenizde bulduğunuz her şeyi alın; sadece hayatınızı kurtabilir. Son olarak, gerçekten ölme riski olmadan casus olma hayalinizi yaşayabilirsiniz.

 

Job Simulator

Platformlar: HTC Vive; Oculus Quest; Oculus Rift and Rift S; PlayStation VR; Valve Index; Windows Mixed Reality

Job Simulator'da, bir tamirci, bir gurme şefi veya hepsinin en sevilen pozsiyonu, bir ofis çalışanı gibi heyecan verici kariyerleri deneyimliyorsunuz. Yeni ve hiç bitmeyen Sonsuz Fazla Mesai modundan tam olarak faydalandığınızdan emin olun.

 

Keep Talking and Nobody Explodes

Platformlar: HTC Vive; Oculus Quest; Oculus Rift and Rift S; PlayStation VR: Valve Index

Arkadaşlarına gerçekten ne kadar güvenebileceğini hiç merak ettin mi? Talking and Nobody Explodes, arkadaşlıklarınızı test etmek için mükemmel bir oyundur, sizi karmaşık bir bombayı etkisiz hale getirmek için iletişim kurmaya ve birbirinizle işbirliği yapmaya zorlar.

Bu oyunda, oyuncular iki gruba ayrılır: bir Defuser ve birkaç Uzman. Savunmacılar bombayı görebilir ve inceleyebilir, ancak kılavuza erişemez. Uzmanlar kılavuzu okuyabilir ancak bombayı göremezler. Oyuncular bilgi alışverişinde bulunmalı, savunma adımları boyunca birbirlerine rehberlik etmeli ve herhangi biri hayatta kalmak istiyorsa ilerlemeyi takip etmelidir. Bombaların geri sayım zamanlayıcısı olduğunu ve yol boyunca çok hata yaparsanız patlayacağını unutmayın.

 

Lone Echo

Platformlar: Oculus Quest; Oculus Rift and Rift S

Lone Echo, Jack adlı bir Al varlığı olarak kaptanınızın tehlikeli bir gizemi çözmesine yardımcı olmanız gereken sürükleyici, tek oyunculu bir deneyimdir. Oyun, Satürn'ün yakınında yörüngede dönen bir uzay gemisinde gerçekleşir ve fotogerçekçi grafikler, serbest biçimli hareket ve sıkı VR ayarlı kontrollerle doludur. Deneyimi daha da geliştirmek için etkileşimli diyalog seçenekleri de vardır.

 

Minecraft VR

Platformlar: Oculus Quest;Oculus Rift and Rift S; Windows Mixed Reality

Minecraft, VR alanı da dahil olmak üzere neredeyse adlandırabileceğiniz her platformda var. Fikri olmayanlar için Minecraft, farklı, düşük poli estetiğe sahip bir keşif, yaratım ve hayatta kalma oyunudur. Oyun, VR platformu için 3D ses, sanal oda, VR dönüşü (yönelim bozukluğunu önlemek için kafa döndürme hareketlerini artırmaya) dahil bir dizi geliştirme bulundurur.

Kontroller oyun içi görevlerin yönetilmesini kolaylaştırır. Minecraft VR ayrıca çok oyunculu oyun modlarını da destekler, böylece arkadaşlarınızla deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!