Age of Empires Satışları Yükselmeye Devam Ediyor

0 Yorum · 35 Görüntüleme

20 yıllık tarihi boyunca Age of Empires serisinin çeşitli oyunları toplam 25 milyon kopya sattı. Seri toplamda bir milyar dolar kazandı. Bu bilgileri Ensemble Studios'un kurucu ortağı Brian Sullivan'ın CV'sinde bulunuyor.


Age of Empires, gerçek zamanlı strateji türünün tarihinin bir parçası haline gelen bir oyun serisidir. Bu seriye ait oyunlar sadece hayranları tarafından değil, aynı zamanda bir bütün olarak dijital eğlence sektörünün birçok hayranı tarafından nostaljik bir duygu ile hatırlanıyor. Bu kült oyunun başarısını istatistikler ile de görüyoruz. Age of Empires'ın ilk kurulduğu şirketin Ensemble Studios'un kurucu ortağı Brian Sullivan'ın LinkedIn CV'sinde okuduğumuza göre, 20 yıl içinde bu marka altındaki oyunlar toplamda 25 milyon kopya satmış. Tüm seri ise toplamda bir milyar dolar kazanmış.

Şubat 2009'da, Ensemble Studios kapandıktan birkaç ay sonra, operasyonun tüm dönemi boyunca oyunlarının 20 milyon kopyasını sattığının duyurulması dikkat çekiyor (bunun sadece Age of Empires serisi olduğu söylenmedi. Bu nedenle bu sonuç muhtemelen Star Wars: Galaktic Battlegrounds ve Age of Mythology için). Bu yüzden sadece on yıl boyunca, popüler serinin 5 milyondan fazla müşteriye ulaşmış olduğunu anlıyoruz. Şüphesiz, Age of Empires: Definitive Edition ve Age of Empires II: Definitive Edition’un piyasaya çıkması bu duruma yardımcı oldu. Bunlar Forgotten Empires tarafından hazırlanan serinin ilk iki oyunun yenilenmiş sürümleridir.

Age of Empires markası altındaki oyunların satışlarının yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz ki bu da oyunun severlerinin tatmin olması için tek neden değil. Serinin iki oyunla daha tüm hızıyla satışları arttıracağını düşünüyoruz. Age of Empires III: Definitive Edition, 2005 oyununun elden geçirilmiş bir versiyonu olarak bu ay beta sürecine başladı. Ayrıca serinin tam teşekküllü devam oyunu olan, Age of Empires IV, Relic Entertainment tarafından hazırlanan bir diğer oyun. Eğer ikisi de başarılı olursa, gelecekte bizi başka nelerin beklediğini kim bilebilir?


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!