Among the Sleep - Enhanced Edition Epic Games'te Ücretsiz Oldu

0 Yorum · 77 Görüntüleme

Ücretsiz oyun kampanyalarına devam eden Epic Games, bir oyunu daha kendi mağazasında ücretsiz hale getirdi.


Her hafta ücretsiz oyunları kendi mağazasında sunan Epic Games, bu hafta da korku macera türündeki oyunu ücretsiz hale getirerek oyun severleri sevindirdi. Bu günden itibaren 28 Ekim 18:00'a kadar oyunu kütüphanenize eklediğiniz taktirde oyun sonsuza kadar sizin olacak. 

Among the Sleep - Enhanced Edition Nasıl Bir Oyun?

Gece yarısı gürültünün ortasında uyandık ve kısa bir yolculuktan sonra oyuncak ayımızı çamaşır makinesinde boğulmasın diye kurtardık. Ayımız bir şeylerin ters gittiğini hemen fark etti ve annemizi bulmamız gerektiğini söyledi. 

Onu taşıyarak annemizi aramaya başladık ve ilk anı parçasını ve yeraltında garip ve gizemli bir kulübe bulduğumuzda tanıtım dizimiz sona erdi. Oyunun temel mekaniği de burada anlaşılıyor; bu bölümdeki bulmacaları çözmeli, annemizle ilgili anı parçalarını toplamalı ve onları kulübenin harika kapısına yerleştirmeliyiz. Bunun için çok farklı üç bölümde hareket etmemiz gerekiyor.

Konu görsel olarak oldukça tatmin edici. Oyunun grafikleri genel olarak çizgi film tarzında olup, sulu boya gibi görünen kısımda dolaşmak oldukça keyiflidir. Boyumuzdan kaynaklanan perspektif farkı da çok hoş. Bu dünyada küçük hissetmek gerçekten güzel. Ayrıca bu üç bölüm, annemizle yaptığımız etkinliklerle ilgili gibi görünüyor.

Oyun alanları, piknik alanları ve evimiz de dahil olmak üzere burada çocuklarla yapılacak çok şey olmalı. Herkesin içinde bir bulmacayı çözmek gerekiyor ama bu sefer oyun oldukça zayıf. Bunun nedeni, bulmacanın ve çözümünün çok açık olmasıdır. Sizi hiç tedirgin etmeyen yapbozlar, sadece bir alanda gezinmeyi veya tırmanmayı, gerekli parçaları çıkarmayı ve sonra tekrar yerine koymayı içerir. Nereye koyduğunuz tamamen açık ve bu noktada bir sorununuz yok.

Son olarak oyun 1.5 saatlik macerasında çok güzel bir mekanda harika bir hikaye anlatan ama insanları korkutmayan bir korku oyunudur. Oyunun sürpriz sonlanmasında olay örgüsü ve anlatım ipuçlarının ortaya çıktığı düşünülürse, sadece indirim döneminde satın almaya değer bir oyun olduğu söylenebilir.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!