Artık Nintendo Switch'te Android Çalıştırabilirsiniz

Yorum · 22 Görüntüleme

Nintendo Switch artık Android'i çalıştırabilir. Hibrit oyun konsoluna Netflix, YouTube, Spotify, Twitch, çok çeşitli Android uygulamalarına ve bir sürü klasik oyun emülatörüne eriş sağlıyor.


Android, Nintendo Switch'te

Android, Nintendo Switch'te

Nintendo Switch artık Android'i çalıştırabilir. Hibrit oyun konsoluna Netflix, YouTube, Spotify, Twitch, çok çeşitli Android uygulamalarına ve bir sürü klasik oyun emülatörüne eriş sağlıyor. Özellikle, Nvidia’nın Nvidia Shield TV set-top-box için ürettiği kurgulara dayanan resmi olmayan bir LineageOS 15.1 portu dikkat çekiyor. Yani Portal, Half-Life 2 gibi Nvidia'ya özel oyunları oynayabilir ve Nvidia’nın kendi GeForce Now bulut oyun hizmetini deneyebilirsiniz.

Tebii ki XDA geliştiricilerine göre her şey kusursuz bir şekilde çalışmıyor. Joy-Con kontrolörleri doğal olarak çalışırken, Switch'i yerleştirebilir ve hatta bir Bluetooth kulaklık bağlayabilirsiniz. Ama Nintendo'nun hala desteklemediği bir şey. XDA, Joystick’lerin Dolphin Emulator veya Steam Link oyun akış uygulaması gibi uygulamalarda doğru bir şekilde algılanmadığını bildirdi.

İşte diğer önemli sınırlamaların kısa bir listesi:

 - Joy-Cons yalnızca Bluetooth ile bağlanır, böylece fiziksel olarak bağlı olsalar bile her zaman kablosuz modda olurlar.

 - Bluetooth kulaklıklar daha eski, daha az güç tasarruflu ve düşük kaliteli profillerle sınırlıdır.

 - Video DRM'si bulunmadığından Netflix HD çözünürlüklerde akışa izin vermez.

 - Switch'in bir kamerası, mikrofonu veya GPS'i yoktur, bu nedenle birçok Android uygulaması sınırlandırılmıştır.

 - USB bağlantı noktaları fareleri, klavyeleri ve denetleyicileri takmanıza izin verirken, USB harici depolama desteği yoktur.

 - Derin uyku modu yoktur, "pil ömrü iyi değil."

 - "WiFi rastgele çalışmayı durdurabilir. Bu olursa, sadece yeniden başlatın."


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!