Artık Tarayıcınızda Ücretsiz Minecraft Oynayabilirsiniz

Yorum · 496 Görüntüleme

Minecraft artık 10 yaşın üzerinde. Ve bu kilometre taşını kutlamak için Mojang, web için Minecraft Classic'i yayınladı. Yani artık Minecraft'ı web tarayıcınızda oynayabilirsiniz. İndirmenize gerek yok ve oynamak tamamen ücretsiz.


Minecraft Classic uzun yıllardan beri mevcut. Ancak, Minecraft Classic yalnızca Windows, Mac ve Linux'ta bulunuyordu ve Java gerekiyordu. Artık herkes Minecraft Classic’i web sitesinde, indirmeden ücretsiz olarak oynayabilir.

Tarayıcıda Minecraft Ücretsiz Olarak Nasıl Oynanır?

Minecraft Classic oynamak için web tarayıcınızdan Minecraft Classic web sitesine girmeniz yeterlidir. Oyun hemen bir seviye oluşturmaya başlayacaktır. Oyununuz oluşturulduktan sonra, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir bağlantı verilir.

Bazı arkadaşlarınızı sizinle oynamaya davet etmek istiyorsanız (yapılması zorunlu değil), bu bağlantıyı e-posta yoluyla veya seçtiğiniz mesajlaşma uygulamanızda paylaşın. Ardından, bir kullanıcı adı seçin ve tarayıcınızda Minecraft oynamaya başlamak için Start düğmesine tıklayın.

Kontroller basit: İki blok arasında geçiş yapmak için farenize sağ tıklayabilir, blokları yerleştirmek için sol tıklayabilirsiniz. Ayrıca ileriye, sola, arkaya ve sağa hareket etmek için WASD kontrollerini kullanabilirsiniz.

Oyun Menüsünü açmak için istediğiniz zaman Esc tuşuna basabilirsiniz. Bu menüde yeni bir seviye oluşturabilir veya mevcut seviyenin bağlantısını kopyalayabilirsiniz. Seçenekler'e tıklamak, çeşitli ayarları açıp kapatmanıza ve kontrolleri kendinize hatırlatmanıza olanak tanır.

Minecraft Classic'te Yapabilecekleriniz ve Yapamayacaklarınız

Adından da anlaşılacağı gibi, Minecraft Classic 2019'un Minecraft'ı değil. Bunun yerine, 2009'daki versiyonu. Karmaşık bir kullanıcı arayüzüne katlanmak zorunda kalacaksınız, inşa etmek için sadece 32 blokla sınırlandırılacaksınız.

Minecraft Classic yalnızca Creative (yaratıcı) modda oynamanıza izin verir, yani savaş içerikli Survival (Hayatta Kalma) modu yoktur. Oyununuzu kaydetmenin de bir yolu yok. Yine de, yukarıda belirtildiği gibi, en fazla dokuz arkadaşınızı oyuna katılmaya davet edebilirsiniz. Böylece daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Minecraft Bir Zamanlar Böyleydi

Burada kendimizi kandırmayalım. Minecraft Classic oyunun mevcut sürümü ile rekabet edemez. Yine de ücretsizdir ve web tarayıcınızda herhangi bir çaba harcamadan oynatılabilir. Yani bu sayede Minecraft’ın bir zamanlar ne şekilde olduğunu görme fırsatını da elde edebilirsiniz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!