Ubisoft'un 30. yılına özel aralık ayının ücretsiz oyunu olan Assasin's Creed 3, Ubisoft sunucularında soruna sebep oldu.

Assassin’s Creed 3 Ubisoft sunucularını çökertti. 

Assassin’s Creed: Black Flag de bu durumdan garip bir şekilde etkilendi.

Ubisoft’un 30. Yıldönümü kapsamında ücretsiz dağıttığı oyunların sonuncusu Assassin’s Creed 3 oldu. Oyuna Ubisoft Club üzerinden sahip olabilirsiniz ancak oynayabilmek için beklemeniz gerekebilir. Çünkü görünüşe göre oyunu isteyen korkunç sayıda insan var ve Ubisoft Support twitter hesabındaki konuşmalara bakacak olursak, sunucular isteği karşılamakta zorlanıyor.

İyi haber ise oyunun bir ay boyunca bedava kalacağı, yani bugün alamasanız bile yarın ya da sonraki gün ya da sonraki hafta da alabilirsiniz. Baktığınızda oyun dört yıl önce çıktı, birkaç gün beklemekten ölmezsiniz.

Assassin’s Creed Black Flag sahipleri de görünüşe göre buna bağlı ancak farklı bir problem yaşıyor. Assassin’ Creed 3’ü alan oyuncular hesaplarından Black Flag’in bir anda kaybolduğunu fark ettiler. Bunun neden olduğu hala tam olarak bilinmiyor ancak bazı oyuncular oyunun tekrar hesaplarında göründüğünü belirtti, yani Ubisoft sorunun farkında ve düzeltmekte diyebiliriz. 


Kaynak: https://www.pcgamer.com/assassins-creed-3-goes-free-murders-ubisoft-servers-in-the-process/

Facebook Yorumları