Asus'un ROG Phone II'si Şimdiye Kadarki En Güçlü Oyun Telefonu

0 Yorum · 67 Görüntüleme

120Hz OLED, 855 Plus, 6,000mAh... ROG Phone II, bir tasarım devriminden daha çok bir teknik özellik darbesi gibi görünüyor.


Asus ROG Phone II

Asus ROG Phone II

Asus’un ilk ROG oyun telefonu, bugüne kadarki konseptte en fazla maksimalist olanlardan biriydi, bu nedenle şirketin sektörde kalabilmesi için yeni bir model izlemesi gayet uygun. ROG Phone II, bir tasarım devriminden daha çok bir teknik özellik darbesi gibi görünüyor. Asus henüz cihazın resmi basın görüntülerini sunmadı. Ama teknik özelliklere göre, oldukça üst düzey bir telefon.

İlk olarak, ekran büyük bir yükseltme aldı. Entegre parmak izi sensörlü, 10 bit HDR desteği ve 120Hz'lik Razer Phone 2 uyumlu yenileme hızına sahip 6.59 inç 1080p OLED panel. Dokunmatik örnekleme oranı 240Hz'de iki katıdır. Asus, 49ms'lik dokunma gecikmesinin diğer telefonlara göre en düşüğü olduğunu iddia ediyor. Telefonun kurulum yüklemesinin bir parçası olarak Android veya Asus’un ROG Arayüzünü çalıştırmayı seçebilirsiniz.

Ekranın arkasında, Qualcomm’un CPU’da yüzde 15 daha hızlı GPU performansı ve daha yüksek saat hızı sağlayan, oyun odaklı yeni bir SoC olan Snapdragon 855 Plus işlemci var. Asus, bir buhar haznesi ve havalandırma delikleri de dahil olmak üzere soğutma sisteminin 855 Plus’ın peak hızlarını azaltmasını önleyeceğini söylüyor. ROG Phone II'de ayrıca 12GB RAM, 512GB'a kadar depolama alanı, 48 megapiksel kamera ve şirketin 60Hz'e ayarlanmış ekran ile 7 saatten fazla PUBG deneyimi için iyi olması gerektiğini belirten 6.000mAh batarya bulunuyor.

Orijinal ROG Phone’un en dikkat çekici özelliği, oyun aksesuarları takımıydı ve Asus yeni cihazın menzilini güncelliyor. Çift ekranlı TwinView yuvasının ve klipsli AeroActive Cooler fanının, son derece Nintendo Switch'ten ilham almış görünen Kunai adı verilen telefonun yanına takılabilen veya ayrı bir joypad şeklindeki kavrama içine kaydırılabilen iki split kontrolör ile yeni bir gamepad ekinin yanında ince ayarlanmış versiyonları var.

Asus, henüz ROG Phone II için bir fiyat açıklamadı. Ancak fiyatının 899 dolardan başlayan ilkiyle aynı seviyede olması beklenmekte.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!