Blok partisi: Evde Denemek İçin 8 Eğlenceli Minecraft Projesi

0 Yorum · 3443 Görüntüleme

Profesyonel Minecraft projeleri ile oyununuzu daha eğlenceli bir hale getirin.


Dünya genelinde etkili olan COVID-19'dan dolayı uygulanan karantina ile Minecraft, arkadaşların ve ailelerin buluşmasıi birlikte oynaması ve ortak projeler üzerinde çalışması için yararlı bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Oyun, dünya çapında okullarda sürdürülebilir tarımdan sanat tarihine kadar her şeyi öğretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır ve Microsoft son zamanlarda Minecraft Eğtitim programındaki birçok dersi ve alıştırmayı bir Office 365 hesabı olan herkes için kullanılabilir hale getirdi.

Eğer bilgisayarınızda Minecraft varsa ve belki de evde eğitim programınızın bir parçası olarak denemeler yapmak için yeni projeler arıyorsanız, burada modelleme becerilerinizi test edecek ve genişletecek sekiz ayrı güzel fikir var.

Kendi evini inşa et

Gerçek bir şey inşa ederken, öncelikle bakmak, not almak ve taslak olarak çizmek en iyisidir. Bu, boyutları ve hangi blokları kullanmak isteyebileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Minecraft'ta bir blok gerçek hayatta yaklaşık bir metredir. Bu oran çoğunlukla kapı hariç işe yarar, bu yüzden çok endişelenmeyin. İstediğiniz renkleri ve dokuları düşünün.
 
Bir zemin yapmak için kavun kullanmaktan korkmayın. Minecraft'ta seçim yapabileceğiniz çok sayıda blok
var ve yaratıcı olmak sizin elinizde! Bir alan veya yükseklik hissi vermek için bir odayı kalbırabilir veya indirebilir ve dış mekanlara kenar ve derinlik ekleyebilirsiniz. Mobilyaları ve bağlantı parçalarını da düşünün, adımlar ve işaretler kullanmak eğlenceli koltuklar yapmanıza olanak tanır. Evinizi dekore etmeyi unutmayın.
 
 

Piksel sanat portreleri

Bir piksel sanat portresi oluşturmak için, kendinizin veya aile üyenizin bir resmini yazdırın ve ardından bu resmi kare kağıtlara çevirin. (Çevrimiçi çok sayıda ücretsiz grafik kağıdı uygulaması var.) Resmi bir pencereye yapıştırın, ardından grafik kağıdını kullanarak görüntüsünün çevresini izleyin. Farklı renkteki kareleri tahmin edin ve renk tonlarını düşünün. Renkli kalemler veya kurşun kalemler bu işlem için mükemmeldir. Resminizin pikselli bir kopyasına sahip olduğunuzda, bunu şablon olarak kullanın ve renkleri Minecraft'taki bloklarla eşleştirin.

Minecraft Müzesi

Müze binaları neoklasikten kavramsal olana kadar birçok şekil ve boyutta karşımıza çıkmıştırç Farklı müzeleri araştırarak başlayın. Yapınızı gerçek veya hayali bir müzeye dayandırabilirsiniz. Görebileceğiniz bazı basit şekillerle başlayın. Buna gri bir yapı diyoruz. Ölçek ve oda büyüklüğü hissi vermek için genel boyutları ve şekilleri ayarlayabilirsiniz.
 
Sonra, dekorasyona geçiş yapın, ancak ayrıntılar üzerinde çok zaman harcamayın. Bunun yerine, açıları daha belirgişn hale getirmeye çalışın ve yeşil alanlara yönelin. Hatta oturmak için masa ve sandalyeler de ekleyebilirsiniz. 

Mükemmel okul

Okula geri dönme zamanı. Bu yapıyla birlikte okulunuzu tekrar oluşturun. Her zaman evde eğitim aldıysanız, fabori bir kitaptan bir tane oluşturabilirsiniz. Minecraft'ın okul temalı yapılar için harika birçok yeni bloğu bulunmaktadır. Bilim laboratuvarında iksir yapmaktan spor salonunda parkura kadar bulabileceğiniz farklı sınıfları ve mekanları yapabileceğiniz etkinlikler bulunmaktadır.
 

Zırh standı bandı

Neden bir zırh standı yapmıyorsunuz? Pop, Rock, punk veya glam. Zırh stantlarınızı elmas taçtan boyalı deriye kadar farklı tarzlarda kaplayabilirsiniz. Bedrock sürümünde, çömelmiş zırh standına bakarak ve tıklayarak farklı pozlar oluşturabilirsiniz. Seçebileceğiniz birkaç Minecraft ayrıntısı var. Steve, zombi, iskelet ve hatta bir ejderha. Hangi müzik tarzlarını oluşturabileceğinizi ve neden onları bir sahne haline getirmiyorsunuz?
 

Bir gemi inşa et

Ahşap, metal, eski, yeni, gemi enkazı veya fantezi olsun, Minecraft'ta gemiler inşa etmek oldukça eğlencelidir. Esasen statik yapılar olmasına rağmen, inşa edilmesi oldukça zordur. Başlaman için sana birkaç ipucu vereceğiz. Temel bir gemi gövdesi oluşturmak için, bir çizgi inşa ederek başlayın, geminin gövdesini yan taraftan çizin, sonra yukarıdan geminin ana hatlarını çizin.
 
Bu iki unsuru bloke ettikten sonra, bir araya getirin. Eğrileri düzeltmek için merdiven ve yarım levhalar ekleyebilirsiniz. Tekne tamamlandığında, güverteler ve geminize nasıl güç verileceğini düşünün. Yelkenler, kürekler veya buhar; denizcilik veya zeplin? Gövde veya güverteye sahip olduktan sonra, üstüne ne isterseniz ekleyebilirsiniz. Sanki biraz dekorasyon gerektiren bir pasta gibi.
 

Mükemmel parkour veya mini oyunlar

Minecraft, parkour zorluklarından Açlık Oyunları hayatta kalma yarışmalarına kadar mini oyunlar oluşturmak için mükemmel bir fırsattır. Bu oyunlar istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir - seçim sizin. Bununla birlikte,, bazı sıçramalar mükemmel zamanlama ve iniş gerektirir ve engellerle çok eğlenebilirsiniz, neden riski biraz daha yükselterek lav çukuru eklemiyorsunuz?

Kolay ve eğlenceli bir park yeri oluşturmak için stil ve temaları düşünün. Mümkün olduğu kadar çok fikir bulun ve olağandışı şeyleri birleştirin. Bir sonraki adım onu inşa etmek. Ev yapımı oyunlarınızı test etmek için ve hassaslaştırmak için arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak bir araya gelin.

Temalı bir rollercoaster oluşturun

Rollercoasters çok eğlenceli ve bir Minecraft ile yapmak oldukça kolay, maden arabaları ve elektrikli raylar kullanabilirsiniz. Bir tema ekelyerek biraz renklendirin: dinozorlar, antik Roma, derin uzay - ne istersen. Güç için iyi yerleştirilmiş redstone bloklarını kullanarak bir rollercoaster'ı yukarı ve bir çıkartabilirsiniz ve güzel bir manzara oluşturabilirsiniz.
 
 
 

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!