Botların Tanıtımı İle PUBG Oyuncuları Öfkelendi

Yorum · 15 Görüntüleme

Playerunknown's Battlegrounds'un yaratıcıları, konsollardan bilinen botları PC sürümünün test sunucularında tanıttı. Oyunun topluluğu, geliştiricilerin bu kararı ile olan hayal kırıklığını bir kez daha dile getirdi.


Geçen ay Playerunknown's Battlegrounds'un konsol sürümü botlarla doldu. Bunlar çevrimiçi oyunların belalarından olan hile yapanların işi değil, yaratıcıların kendileri tarafından eklenen yapay zeka kontrollü rakipler. PUBG Corporation, 7.2 güncellemesinin bir parçası olarak PC test sunucuları (PTS) için botları tanıttı. 64 oyuncu için yeni tanıtılan sıralama modu hariç olmak üzere, yalnızca normal maçlar (yani halka açık eşleştirmedeki solo mod) için geçerli.

Yaratıcılara göre botlar, PUBG ustaları ve acemi oyuncular arasındaki artan beceri farkı tarafından belirleniyor. Yapay zeka kontrollü rakiplerin acemiler için daha kolay bir hedef olduğu düşünülse de, geliştiriciler yapay zeka düşmanlarının yeteneklerini kademeli olarak artıracaklar (örneğin atılan silahları kullanmalarına izin vererek). Bu nedenle bot sayısı dinamik olarak ayarlanacak. Yani seçilen oyuncuların becerileri ne kadar yüksek olursa, yapay zeka kontrollü rakiplerin sayısı o kadar az olacak.

Oyunun resmi web sitesindeki tüm açıklamalara rağmen, oyuncular geliştiricilerin kararından olumsuz olarak etkilendiler. Reddit'te birçok kullanıcı, botların konsollara ilk çıkışıyla Nisan ayının başında hayal kırıklıklarını dile getiriyor. PC 7.2 güncellemesi için durum farklı değil. Malcontents, yapay kontrollü rakiplerin tanıtımının battle royale ruhunu öldürdüğüne inanıyor. Başka yorumlarda da bot eklemenin gerçek nedeninin, oyuna olan ilginin, beceri ile oyuncu seçimini engellemesi gerektiği konusunu maskelemek olduğu iddia ediliyor. Nisan ayındaki ani yükselmeyi saymazsak, sunuculardaki oyuncuların sayısı hala etkileyici olmasına rağmen oldukça azaldı.

Playerunknown's Battlegrounds, Steam'deki en büyük oyunlardan biri olmaya devam ediyor, ancak Counter-Strike: Global Offensive ve DOTA 2’nin altında kalıyor. PUBG yakında popülaritesini kaybedebilir.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!