Bükülebilir Samsung Galaxy Note

Yorum · 21 Görüntüleme

Samsung önümüzdeki yıl bükülebilir bir Galaxy Note çıkarmayı umuyor.


Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

Geçen ay yeni Galaxy Note 8'in tanıtımını gerçekleştiren Samsung, Associated Press'in haberine göre 2018'de katlanabilir telefon sunmayı hedefliyor. Telefonda bükülebilir bir ekran yer alacak ve şirketin amiral gemisi Galaxy Note adı altında piyasaya sürülecek. Samsung mobil ticaret başkanı Dongjin Koh, Güney Kore'de düzenlediği basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, üstesinden gelinmesi gereken hala engeller var ve çözülmedikleri takdirde piyasaya çıkmayacaktır şeklinde konuştu. 

Son görünenlere göre telefonları son derece popüler olmasına ve amiral gemisi telefonlarının hala sıcak kek gibi satılmasına varıldığı halde şirketin teknolojiyi mükemmelleştirdiği açık (bir akıllı telefonun kenarında bükülmek için esnek OLED panelleri kullanan). "Bazı sorunların üstesinden gelebildiğimiz zaman, ürünü çıkartacağız" dedi Koh. "Sadece bir kaç tane yapıp, bir kaç tane satarak işin hal olmasını istemiyoruz. Üstesinden gelmek zorunda olduğumuz bir kaç konuyu derinlemesine inceliyoruz. Samsung'un çok iyi bir ürün sunduğunu duymak istiyoruz." diyen Koh, "Yol haritamızda katlanabilen bir ekranın benimsenmesi için bir planımız var" dedi. 

Bu, Samsung'un yıllarca dönen söylentilere rağmen, bükülebilir telefon planlarıyla ilgili ilk kez konuşması oldu. Samsung'un, katlanabilir bir cihazın sözünü ve özelliklerini test etmek için bu yıl bir menteşe ile katlanan iki adet OLED ekranından oluşan bir çift ekranlı akıllı telefon ürettiği bildirildi. 

Samsung, 2012'de Youm adlı bükülebilir bir AMOLED ekran prototipini tanıttı ve geçen sene, bir flip-telefon ahizesi gibi kıvrılabilir katlanabilen bir telefon için patent başvurusunda bulundu. Bunun üzerine diğer şirketler de bükülebilir cihazlar üretmeye çalıştılar; Lenovo, 2016 yılında telefonlarını bir kullanıcının bileklerinin etrafında kıvranan ve tabletlerin yarısı katlanan prototipler yapmıştı. 

Bükülebilir Samsung Galaxy Note


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!