Call of Duty: Warzone'daki En İyi Silahlar

0 Yorum · 349 Görüntüleme

Eğer Call of Duty: Warzone oynuyorsanız, ancak hangi silahları kullanmak istediğiniz konusunda kararsızsanız bu kılavuzumuz size yardımcı olabilir.


Call of Duty: Warzone, bu yılın başlarında yayınlanmasından bu yana 60 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı ve bugüne kadarki en başarılı battle royale oyunlarından biri haline geldi. Muhtemelen en az bir kere oynadıysanız, mücadele anında kendinize en uygun silahı seçmenin ne kadar zor bir durum olduğunu ve bu durumun zafer kazanmanızı zorlaştırdığını biliyorsunuzdur.

Muhtemelen mücadele boyunca birçok farklı iyi silahlar bulacaksınız, ancak ideal olarak silah elde etmek için özel yüklemeleri kullanmalısınız. Bunlar, bir satın alma istasyonundan satın alınarak veya rastgele ortaya çıkanlardan kullanarak, cephaneliğinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu liste, karşılaşacağınız her türlü senaryoyu hesaba katarak, oyunun en iyi, en çok yönlü silahlarını ve önerilen eklerini içeriyor.

FR 5.56

Call of Duty: Warzone'daki hemen hemen birçok mücadeleniz orta ila uzun menzilde gerçekleşecek. Bu nedenle, bir bomba gönderek ancak hataya da izin bir silahla mücadele etmek sizin açınızdan iyi bir fikir olacaktır. Bu yüzden FR 5.56 (FAMAS olarak da bilinir) oldukça iyi bir seçim olacaktır. Üçlü atışları, düşmanları kısa bir süre içerisinde yok edebilir, böylece uzun mesafeden başarıyla mücadele etmenizi sağlarken size oldukça kolaylık sağlar.

Çoğu silah gibi FR 5.56'nın da Monolitik Bastırıcı ile kullanılması önerilir, bu da menzili artırır ve sizi radardan uzak tutar. 60 Round Mags eklemek, birden fazla düşmanla yapılan yoğun savaşlar için oldukça avantajlı olabilir. Eğer yarı otomatik silahlarla deneyiminiz yoksa FR 5.56 pratik yapmak için mükemmel bir saldırı tüfeğidir.

 

Oden

Oden'i kullanmakta FR 5.56'yı kullanmak gibidir, ancak bu uzun menzilli çatışmalarda düşmanları yok etmek için çok daha fazla hassasiyet gerektirir. Muazzam bir hasara sahiptir, ancak yüksek geri tepme özelliği size birçok durumda sıkıntı çıkartabilir. Oden bir tek patlama, yavaş ateş saldırı tüfeği olduğunu için yakın karşılaşmalar için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, uzun menzilli çatışmalarda oldukça başarılıdır ve nasıl kullanılacağını biliyorsanız, birkaç atıştan sonra düşmanlarınızı yok edebilirsiniz. Tek ateşli bir silah olması sayesinde cephane durumu da oldukça avantajlı bir duruma gelir. Yine, bir Monolitik Bastırıcı ile kullanmak her zaman iyi bir seçim olacaktır ve Oden Factory 810mm ile geri tepme özelliğini de stabilize edebilirsiniz. Ayrıca Canted Hybrid kullanarakta uzun menzilli çatışmalar için oldukça avantajlı hale gelebilirsiniz.

 

MP5

Orta ve yakın mesafeli karşılaşmalar için MP5'i kullanmak size oldukça keyif verebilir. Yüksek doğruluk, hasar ve hareket kabiliyeti ile en iyi SMG'lerden biridir. Monolitik Bastırıcı ve menzili ve hasarı artıran 10 mm otomatik 30 Mags ekleyerek silahın etkinliğini artırabilirsiniz. Bir düşmana yaklaşmaya karar verdiğinizde bu silah size oldukça avantaj sağlayacaktır.

Bunu akılda tutarak, uzun menzilli çatışmalar anında kullanamk için ek bir silah bulundurmaya da çalışın, çünkü MP5 bu durumlarda neredeyse işe yaramaz. Özellikle oyun sonunda birkaç takım kaldığında bu silahı bulundurmak harika bir seçim olacaktır.

 

Riot Shield

Yanınızda gerçek bir silah bulundurmak yerine bir Riot Shield ile gezinmek dışardan biraz tuhaf görünebilir, ancak eğer oyundaki amacınız hayatta kalmak olduğunda, arkanızı koruyacak bir şeye sahip olmak oldukça işinizi görecektir. Ancak bu, düşmanlarla mücadele anlamında biraz kısıtlı kalacağı için ikinci bir birincil silaha sahip olmanız önerilir. Bundan dolayı cephaneliğinize en azından bir tane silah ekleyin. Eğer Riot Shield'i arkanızda bulunduruyorsanız, birçok durumda ölmekten kurtulacaksınız ve düşmanlarınızın nerede olduğunu konusunda bir fikir verecektir.

Ya da ilerideki düşmanlarınızın yakınlarına gitmeyi planlıyorsanız veya düşman yerleşimleri hakkında daha fazla fikir edinmek istiyorsanız kalkanı önünüze getirin. Bunu diğer silahınıza hızlı bir şekilde geçerek veya çatışma anında düşmanları temizlemek için bir el bombası atarak takip edin.

 

Grau 5.56

Grau 5.56 ile ilgili en harika olan durum, çok yönlü bir silah olmasıdır. Çok sayıda ateş özelliği sayesinde etkili bir şekilde yakın mesafeli bir SMG'ye veya uzun mezilli bir saldırı tüfeği olarak kullanabilirsiniz. Oyundaki birçok silahın aksine, çok fazla işlevi ve özelliği vardır. Bu durumda sizi mücadeleler anında birkaç adım öne atabilir. Bununla birlikte, silahı kullanma konusunda tecrübeleriniz varsa, oyun tarzınızı geliştirmek için bir Monolitik Baskılayıcı ile kullanabilirsiniz.

Yakın menzilli bir SMG olarak kullanıyorsanız, şarjörünü çıkarmalı ve mümkün olduğunca kompakt hale getirmek için ZLR Drifter A-08 eklemelisiniz. Alternatif olarak, uzun menzilli bir makineye dönüştürmek istiyorsanız çeşitli eklentiler kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Tepmus 26.4 namlusunu, Ranger Foregrip'i ve FTAC R-89 arka tutamağını takabilirsiniz.

 

Holger-26

En çok göz ardı edilen silah kategorilerinden biri LMG'lerdir. Call of Duty: Warzone için bu silahlar, oyunculara birçok açıdan kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle cephane kapasitesi yoğun çatışmalarda oldukça avantajlıdır. Bu yüzden Holger-26 kullanmanızı önerdiğimiz silahlar arasında yer almaktadır. En temel halinde 100 mermi bulunmaktadır ve yoğun çatışmalarda düşmanlarınıza göz açtırmayabilirsiniz. Daha sonra eklediğiniz eklentilerle birlikte muazzam bir hassasiyete sahip olur ve şarjörünü çıkartarak daha kompakt bir hale getirilebilir.

Ağır LMG'ler için en önemli detaylardan birisi ise yeniden yüklemeyi daha hızlı bir hale getirmek. Bu tür silahlarda bu hızı yükseltmek istiyorsanız Sleight of Hand ekleyebilirsiniz. Yeniden yükleme işleminin tam orasında bir düşman tarafından yakalanmak oldukça can sıkıcı bir durumdur. Orta ve uzun menziller için tasarlanmış olmasına rağmen, oldukça yakın menzil içinde kullanılmaktadır, bu yüzden Warzone oynarken seçebileceğiniz en iyi ve çok yönlü silahlardan biridir.

 

M4A1

Muhtemelen Call of Duty: Warzone'ın en sevilen silahı olan M4A1, neredeyse her durum için mükemmel bir silahtır. Yüksek atış hızı yakın mesafelerde etkili olurken, menzili ve hasarı onu uzak menzilde de oldukça kullanışlı hale getirir. Tutarlılığı diğer silahlara göre oldukça iyidir ve eklendiğiniz eklere bağlı olarak oyun alanına hakim olmanız büyük katkı sağlar. 

Grau'ya benzeyen M4A1, SMG benzeri bir ateşli silahla yoğunlaştırılabilir veya uzun mesafelerde daha yavaş ve daha isabetli atışlar için kullanılabilir. Her zaman olduğu gibi, Monolitik Baskılayıcı ve nasıl oynadığınıza bağlı olarak takılan diğer eklentiler, silahı çok daha güçlü bir hale getirir. Muhtemelen bu silahı hemen hemen her Call of Duty: Warzone oyuncusu severek kullanmaktadır ama biz yine de bahsetmeden geçmek istemedik.

 

HDR

Ve elbette, uzun menzilli bir keskin nişancı silahı olmadan hangi savaş oyununun tadı çıkar? HDR, Warzone'da zaferler elde etmek için oldukça önemli bir silahtır. Çoğu zaman, oyun esnasında çok uzaktaki oyuncularla karşılaşırsınız, bu yüzden onları bir keskin nişancı silah ile yok etmek en kolay yol olabilir. Eğer bu silahı aktif olarak kullanmak istiyorsanız, asla göz ardı etmemeniz gereken bazı ekler bulunmaktadır. Birincisi, Monolitik Bastırıcı, artırılmış menzil ve geri tepme kontrolü için 26.9 kullanılması oldukça önemlidir.

Birçok oyuncu 12x zoom tercih ederek daha uzaktaki düşmanları görmek ister. Diğer ek parçalara gelince, TAC Laser ve FTAC Stalker-Scout çatışma anında hızı arttırarak büyük avantaj sağlar.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!