DayZ Popülerlik Rekorlarını Tekrardan Kırdı

0 Yorum · 290 Görüntüleme

DayZ'nin Xbox Game Pass'te piyasaya sürülmesi ile yüz binlerce yeni oyuncu oyuna katıldı ve Xbox One konsolundaki en popüler yapımlardan biri haline geldi.


7 Mayıs'ta Bohemia Interactive'in çevrimiçi hayatta kalma oyunu olan DayZ, XONE konsolundaki Xbox Game Pass hizmetinde görücüye çıktı. Bu modelde oyunu kullanıma sunmakla turnayı gözünden vurdu.

Geliştiriciler, DayZ'nin Xbox Game Pass'a çıktıktan sonra yüz binlerce yeni oyuncunun oyuna katılmasıyla övünüyor. Oyun şu anda Xbox One'daki en iyi dönemini yaşıyor ve Microsoft konsolunun en popüler oyunlarından biri haline geldi.

Geliştiriciler, Xbox Game Pass'in bu kadar seçenek olmadan asla ilgilenmeyecek olan birçok insanın oyunu test etmesine izin verdiğini açıklıyor. Geliştiriciler, DayZ'in gelişiminin yavaş olduğunu kabul ediyor, ancak Bohemia projeyi terk etmedi ve şimdilik popülaritesinden memnun.

PlayStation 4 ve PC'deki sürümlerinin de çok iyi olduğu söyleniyor. PS4 için belirli bir sayı yok. Öte yandan, dün Steam Charts’tan gelen verilere göre 23 bin kişi aynı anda Steam'de DayZ oynuyordu. Bu sonuç, Aralık 2013'te belirlenen etkinlik kaydının neredeyse iki katı kadar düşük, ancak yine de etkileyici.

Geçen ay Bratislava'daki DayZ'den sorumlu Bohemya şubesinin kapatıldığını hatırlamakta fayda var. Hayranlar oyunun gelişiminin sona ereceğinden korksalar da stüdyo projenin daha da geliştirilmesini planlıyor. Xbox Game Pass'taki oyunun başarısı, hayranların oyunun geleceği hakkında daha fazla güvende hissetmelerini sağladı.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!