Dünyada en çok oynanan oyunlar

Yorum · 53 Görüntüleme

Dünya üzerinde en çok oynanan ve bu oyunların ne tür bir oyun olduklarını sizlere detaylı bir şekilde sunuyoruz.


1.) League Of Legends (LOL)

1.) League Of Legends (LOL)

Lol, Microsoft Windows ve Mac Os Platformları için Rio Games Firması tarafından geliştirilen çevrimiçi arena oyunudur. Mikro işlemciler tarafından desteklenen bu oyun Eski çağların savunmasını konu almaktadır.Oyundaki amacınız şampiyon olabilmek için bilgisayar veya diğer çevrimiçi oyuncular ile mücadele etmenizdir. Bu maçların sonunda oyuncular benzersiz yeteneklere sahip karakterlerini geliştirirler. Oyunun popüler modu ise, düşman üstlerini yok etme modudur. 

2.) Apex Legends

2.) Apex Legends

Entertainment Firması tarafından geliştirilen ücretsiz bir savaş royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen bu oyun, 4 şubat 2019 tarihinde Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü.Oyunun konusu, 30 yıl sonra gerçekleşen bir savaşı anlatmaktadır. Amacınız  benzersiz yeteneklere sahip karakterleri geliştirmektir. Bunun için mücadele vermeniz gerekmektedir.

3.) Counter Strike: Global Offensive

3.) Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment firmaları tarafından geliştirilen çevrimiçi bir silah oyunudur.Oyunun evrensel olması için, Linux sürümü üretildi ve 2014 yılında piyasaya sürüldü.

Oyun, klasik haritaların yenilenmiş sürümleri, yeni haritalar, yeni karakterler ve yeni oyun modları ile gelmektedir. Oyunun en mükemmel özelliklerinden birisi ise, tamamen ücretsiz olmasıdır. Counter Strike: Global Offensive oyununu steam üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak oyunda bazı özellikleri almak için para vermeniz gerekebilir. 

4.) Minecraft

4.) Minecraft

Minecraft, İsveçli programcı Markus Persson tarafından yaratılmıştır. Sonra bu oyun isveç şirketi Mojang tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Minecraft, oyuncuların hayal gücünü geliştiren içinde 3 boyutlu bloklar barındıran bir oyundur. Oyunun ana konusu ise, dünyada yalnız kalan Steve’nin yaşam mücadelesidir. Steve dünya kaynaklarını toplayarak hayatta kalmaya ve END tünelini bularak Dragonu yok etmeye çalışır. Oyunun bir diğer modu ise Yaratıcı modudur. Bu modda oyunculara sınırsız kaynaklar sunulmaktadır. Oyuncular hayal gücüne bağlı olarak bu kaynaklardan yapıtlar yapabilirler. Oyunun birçok çevrimiçi sunucusu ve modları bulunmaktadır. 

5.) Tom Clancy's Rainbow Six Siege

5.) Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir sthooter oyunudur. Oyun 1 Aralık 2015 tarihinde oyun konsolları için piyasaya sürüldü. Oyundaki amacınız çevreye zarar vermeye çalışan terör örgütlerini etkisiz hale getirmenizdir. Ayrıca oyun hayranları tarafından birçok modu geliştirilmiştir. 

6.) Overwatch

6.) Overwatch

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi çok oyunculu bir takım oyunudur. Oyun mayıs 2016 tarihinde oyun konsolları için piyasaya sürüldü. Oyuncular 20 tane karakterden birisini seçer ve oyuna 6 kişilik takım ile başlar. Amaçları rakip takımı yok etmektir. Bölgede bulunan Tank veya diğer savaş araçlarını kullanarak rakip takımı yok etmeye çalışırlar.Oyunu kazanan takımın birincileri ise yetenek ödülleri kazanmaktadır. 

7.) Grand Theft Auto V

7.) Grand Theft Auto V

Efsane Gta serisinin devamı. Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan açık dünya, aksiyon ve macera oyunudur. 17 eylül 2013 tarihinde oyun konsolları için yayınlandı. Aşırı talep üzerine 14 nisan 2015 tarihinde Microsoft Windows sürümü yayınlandı. Oyun, başı belada olan karakterimizin para bulmak için illegal işler yaptığını konu almaktadır. Ayrıca görev yapmadan serbest modda ise istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Oyun geliştiriciler GTA 5 için birçok mod çıkartmıştır. Bu modlar ile oyununuza daha fazla heyecan ve özellik katabilirsiniz. En iyi gta 5 modlarını incelemek için tıklayın. 

8.) Pubg

8.) Pubg

PUBG Corporation firması tarafından geliştirilen, 2017 yılında piyasaya sürülen çevrimiçi çok oyunculu savaş royale oyunudur.Oyuncular bir uçaktan aşağı paraşüt ile atlarlar. Yere iniş yapan oyuncular etraftaki evlerden, okullardan, kamu binalarından silah ve mühimmat toplarlar.Oyundaki amacınız ise, rakiplerinizi alt edip harita üzerinde kalan tek kişi veya takım olmaktır. İlerleyen zamanlarda harita alanı daraldığından dolayı,çevrimiçi oyuncular mecbur olarak birbirleri ile savaşmaktadır. 

9.) Fortnite

9.) Fortnite

Epis games ve People Can Fly tarafından geliştirilen bir sanal yaşam oyunudur. Oyun, 25 Temmuz 2017 tarihinde piyasaya erken erişim olarak sürülmüştür. 

10.) Rocket League

10.) Rocket League

Psyonix tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir araç futbol oyunudur. Oyun ilk olarak Temmuz 2015 yılında Windows ve playstation 4için piyasaya sürüldü. Aşırı derecede talep olduğundan dolayı Xbox one, Os x,Linux ve Nintedo Switch sürümleri de piyasaya sürülmüştür. Oyun futbol oyunudur ancak insanlar yerine arabalar bulunmaktadır. Oyunda 4 oyuncu bulunmaktadır.Amacınız roket ile çalışan bu arabalar ile topu kaleye atmaktır. Toplu kale yeattıktan sonra puan kazanmaktasınız. Eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebilirim. 

11.) World Of Warcraft

11.) World Of Warcraft

Word Of Warcraft Oyunu genellikle Wow olarak bilinir. Çok oyunculu, çevrim için rol yapma oyunudur. Blizzard Entertainment firması tarafından 1994 yılında piyasaya sürülmüş ve sürekli geliştirilmeye devam etmiştir. Oyun ilerleyen zamanlarda yeni sürümler ve modlar ile kullanıcılara sunulmuştur.

12.) Call of Duty: Black Ops 4

12.) Call of Duty: Black Ops  4

Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision firması tarafından yayınlanan çok oyunculu birinci şahıs nişan oyunudur. Oyun 12 Ekim 2018 tarihinde bütün platformlar için piyasaya sürülmüştür. Call Of Duty BlackOps 4 diğer sürümlerinin devamı gibi görünse de, aslında çevrimiçi bir oyundur. 

13.) Dota 2

13.) Dota 2

Dota 2, çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası oyunudur. Valve Corporation tarafından geliştirilen bu oyun, 2 Temmuz 2013 tarihinde bütün platformlar için piyasaya ücretsiz olarak sürülmüştür. Oyun beş oyunculu takımlardan oluşur. Bu takımlar birbirleri ile maç yaparlar. Takımların amaçları rakip takımları yok etmek ve kalelerini ele geçirmektir. Oyunda eski çağ binaları ve karakterleri rol almaktadır. 

1.) The Sims 4

1.) The Sims 4

Maxis ve The Sims Studio tarafından geliştirilen bu oyun Electronic Arts tarafından yayınlanmıştır. Oyunun konusu yaşam simülasyonudur.Oyun 6 Mayıs 2013 tarihinde ilan edilmiş ve 2 Eylül 2014 tarihinde Kuzey Amerika’da yayınlanmıştır. Oyun Kuzey Amerika’da ilk çıktığı hafta 408.150 kopya satmıştır. Kasım itibari ile (Oyun çıktıktan 1 ay sonra) oyun dünya çapına yayılmış ve 1.10 milyon kopya satmıştır. Oyunun konusu yaşam simülasyonudur. Etrafta bulunan işlerden çalışın, para kazanın evinizi geçindirin, aile kurun veya gece hayatını yaşayın. Tamamen sizin isteğinize göre şekillenen karakteriniz bulunmaktadır. 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!