Eba Oyunları: Eğitsel Oyunlar

Yorum · 111 Görüntüleme

Bir çok oyunun bulunduğu internet ortamında özellikle çocuklarımızın gelişimi için doğru ve kaliteli eğitici oyunları seçmeye özen göstermeliyiz. Bu kapsam da sosyal eğitim platformu olan EBA'nın sunduğu oyunlar kullanılabilir. Eğitim Bilişim Ağı olan eğitim teknolojileri sunan bu platformda eba oyun kategorisi mevcuttur.


Eba Oyun

Eba Oyun

Eba platformu, etkili materyal kullanımını bilgi teknolojileri aracılığı ile teknolojinin eğitime etkileşimini sağlamaktadır. Eba zaman ve yer farketmeksizin evde, okulda kısaca her yerde kullanılabilir. Teknoloji ve eğitimdeki yenilikleri takip ederek, incelenen, güvenilir, sınıf seviyelerine uygun içerikler sunmaktadır. 

Bu kritaller göz önünde bulundurularak hazırlanmış eba oyunları çocuklarınız yalnızca eğlenmesini değil aynı zamanda öğrenmesine de katkıda bulunur. Ayrıca içerikler; sözel, sosyal, görsel, bireysel ve işitsel gibi farklı öğrenme sitiline sahip çocuklara da hitap eder. Çocuklar, eba oyunları ile öğrenebilir, kendini geliştirebilir, çevresindekilerle birlikte çalışabilir, iletişim kurabilir ve paylaşımda bulunabilirler. Eba oyun kategorisindeki oyunlar aynı zamanda eğitim portalleri ve ders materyalleri de içermektedir. Bu oyunların bazılarını sizler için listeleyelim. 

Eba Oyunları : Kelime Grupları

Eba Oyunları : Kelime Grupları

Kelime Grupları: Bu eba oyunu sözel bir oyun olup kelime adından da anlaşılacağı üzere kelime grupları ile ilgilidir. Oyun; sıfat grubu, isim grubu, zarf grubu, edat grubu, bağlama grubu, ünlem grubu, deyim grubu, tekrar grubu, unvan grubu, birleşik fiil grubu, fiilimsi grubu ve sayı grubu gibi kelime gruplarını doğru şekilde yapmanızı istemektedir. 

Eba Oyun Kelime Grupları Oyna

Eba Oyunları : Matematik Araçları

Eba Oyunları : Matematik Araçları

Matematik Araçları: Bu eba oyun matematik işlemleriniz için size yardımcı olacaktır. Oyunda; fonksiyonlar, fonksiyon işlemleri ve grafikleri ile geometrik cisimler üzerine bir çok şey öğreneceksiniz. Oyunun içinde ne şekilde oynayacağınız ile ilgili bilgilendirme adımları vardır. 

Eba Oyun Matematik Araçları Oyna

Eba Oyunları : İngilizce

Eba Oyunları : İngilizce

İngilizce: Bu eba oyunda anlaşıldığı üzere ingilizce bilginizi test eder ve eğlenceli bir şekilde ingilizce öğrenmeye çalışırsınız. Oyun genellikle meslekler, yiyecekler ve boş zaman aktivitelerini inceleyen konulardan oluşmaktadır. 

Eba Oyun İngilizce Oyna

Eba Oyunları : Ben Kimim ?

Eba Oyunları : Ben Kimim ?

Ben Kimim?: Bu eba oyunu tanıma üzerine kurulmuştur. Tarihi, ilmi, sanatçıları ve edebi kişileri tanımaya yönelik son derece eğlenceli bir oyundur. 

Eba Oyun Ben Kimim Oyna

Eba Oyunları : Müzik Dersi Sokağı

Eba Oyunları : Müzik Dersi Sokağı

Müzik Dersi Sokağı: Bu gayet eğlenceli eba oyununda; ufak bir kasabada gezintiye çıkarak etrafı dinlersiniz. Farklı çalgıları tanır, ezgi denemeleri yaparsınız. Müzik çalışmalarınızı sergilemenize, kendi oluşturduğunuz ezgileri seslendirmenize, müzik ile ilgili araştırma ve çalışmalarınızda bilişim teknolojilerinden yararlanmanıza yardımcı olur.

Eba Oyun Müzik Dersi Sokağı Oyna

Eba Oyunları : Fizik Atış

Eba Oyunları : Fizik Atış

Fizik Atış: Bu eba oyununda fizik atışlarını eğlenceli bir şekilde deneyimleyeceksiniz. Eğik atış ve serbest düşme konularını golf oynayarak hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz.

Eba Oyun Fizik Atış Oyna

Eba Oyunları : Ebru Boyama

Eba Oyunları : Ebru Boyama

Ebru Boyama: Ebru boyama olan eba oyun, çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yardımcı, ebru sanatı tarzında boyama yapabildikleri, eğlenceli bir oyundur.  

Eba Oyun Ebru Boyama Oyna

Eba Oyunları : MatMatik

Eba Oyunları : MatMatik

MatMatik: Bu eba oyun, karşılıklı oynanabilirken ayrıca bilgisayara karşı da oynanabilir. Biraz strateji ve çarpma işlemi ile alakalı bir zeka oyunudur. Çapraz, dikey ya da yatay olarak en az 4 alanı ele geçirmeye çalışmak oyunun amacıdır. 

Eba Oyun MatMatik Oyna


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!