En Çok Satan Oyunlar - 2019 Mart 3. Hafta

Yorum · 22 Görüntüleme

The Division 2'nin PS4, Xbox One ve PC lansmanı, fiziksel satış listesinin başında yer aldı, ancak hikayenin tamamı bu değildi. Diğer oyunlara ne oldu? İşte haftanın en çok satanlarına bir göz atalım.


En Çok Satan Oyunlar

En Çok Satan Oyunlar

Tom Clancy nişancısının son sürümü The Division 2, satış takipçisi Chart-Track'e göre, 16 Mart'ta sona eren hafta boyunca fiziksel oyunlar listesinde en üst sırada yer aldı. Bununla birlikte Eurogamer, oyunun lansman haftası satışlarının, oyunun öncülü The Division tarafından elde edilenlerin sadece % 20'sini oluşturduğunu bildirdi.

Hafifletici faktörler var: Cuma günü yerine salı günü başlatılan ilk oyun, satışları artırmak için ilk haftasında daha fazla zaman geçirmişti. Ek olarak, 2016'dan beri daha fazla sayıda insan oyunları dijital olarak satın alıyor ve indirmeler Chart-Track tarafından sayılmıyor. Ama ne olursa olsun, lansman haftasında satışlarda % 80 düşüş önemlidir.

Listenin geri kalanı ise alıştığımız oyunlardan oluşuyor. Red Dead Redemption 2 listede 2. sırada kalmaya devam ederken, Rockstar'ın diğer oyunu Grand Theft Auto V (GTA 5) 3. sıraya yükseldi. FIFA 19 ve The Lego Movie 2 Video Game sırasıyla 4. ve 5. sırada yer alarak ilk beşi oluşturdular.

Bu hafta listedeki diğer yeni oyun ise 28. sıradan giren One Piece World Seeker. Geçen hafta 1. sırada yer alan Devil May Cry 5, bu hafta 6. sıraya düştü.

En Çok Satan Oyunlar Listesi

01. The Division 2
02. Red Dead Redemption 2
03. Grand Theft Auto V
04. FIFA 19
05. The Lego Movie 2 Video Game
06. Devil May Cry 5
07. Mario Kart 8 Deluxe
08. Far Cry: New Dawn
09. Super Smash Bros. Ultimate
10. New Super Mario Bros. U Deluxe


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!