En İyi 10 Strateji Oyunu 2020

0 Yorum · 604 Görüntüleme

Eğer siz de strateji oyunlarına karşı özel bir ilginiz varsa, o zaman kesinlikle bu listemizi okumanızı tavsiye ederiz.


1. AGE OF EMPIRES II

Oyun dünyasının şimdiye kadarki en popüler strateji oyunlarından biri olan Age of Empires II'yi bu listeye almamak olmazdı. Serinin 2.oyunu  dört yeni medeniyetle tamamen düzenlendi. Orijinal AI, güncellenmiş HD Edition AI veya Definitive Edition için geliştirilen daha yeni AI arasında seçim yapın. Oyun, tüm orijinal kampanyaları, genişletmeleri içerir ve dünya hakimiyeti arayışınıza başlarken 200 satten fazla oyun ve 1000 yıllık insanlık tarihine sahiptir. Ayrıca diğer oyunculara meydan okumak için 35 tane medeniyetten birini seçebilirsiniz.

2. MOUNT BLADE II: BANNERLORD

Karakterinizi istediğiniz şekilde yaratın ve geliştirin, ardından bu açık dünya orta çağ strateji oyununda büyük bir kıtayı keşfetmeye başlayın, baskınlar yapın ve fetihler gerçekleştirin. İnanılmaz bir tek oyunculu harekatın keyfini çıkarın ve becerilere dayalı, yönlü ortaçağ savaşları içeren nefes kesici savaşlarda çok oyunculu becerilerinizi test edin. Oyun bir Türk yapımcı tarafından geliştirilmiştir ve oldukça başarılı işlere imza atmaktadırlar.

3. DIVINITY: ORIGINAL SIN 2

Ekibinizi toplayın ve Larian Studios'un Divinity: Original Sin serisinin merakla beklenen son oyununu oynamaya başlayın. Irklarınızı ve kökeninizi her biri kendi geçmişine ve görevlerine sahip altı benzersiz başlangıç karakterinden seçim yapın veya kendinizinkini oluşturun. İlişkiler geliştirerek ve unsurları manipüle derek Rivellon'un uçsuz bucaksız dünyasını keşfedin. Derin, taktiksel ve sıra tabanlı dövüşte ustalaşmak içni üş kişiler ekipler kurun, ancak yalnızca birinizin güçlü biri haline gelebileceğini unutmayın. Oyunda yer alan yepyeni PvP ve Game Master modlarıyla daha fazlasını keşfedin.

4. MONSTER TRAIN

Cehenneme giden trene binin ve stratejik güverte inşa etme oyununu oynamaya başlayın. Her oyun, 220'den fazla kart, 5 canavar klanı, 80'den fazla eser ve mevcut 20'den fazla benzersiz rastgele etkinlik bulunmaktadır. Kartlarınızı stratejik hale getirin, planlar kurun, yükseltin ve çoğaltın ve küresel liderlik tabloları sunan günlük görevleri tamamlayın. Kendi meydan okumalarınızı tasarlayın ve paylaşın ya da daha önce hiç olmadığı kadar cehenneme giden yolda 8 oyuncuyla beraber çevrimiçi rekabet edin.

5. SID MEIER’S CIVILIZATION VI

Sid Meier sersinin bu son oyununda imparatorluğunuzu genişletin ve kültürünüzü yeniden geliştirin. Roosevelt ve Victoria dahil yirmi tarihi liderden birini seçin ve haritayı genişletin. Güçlendirmelerin kilidini açın, çevrenizi keşfedin ve geliştirin, yeni kültürler bulun, ittifaklar kurun, düşmanlarınızı yok etmek için birimleri ayarlayın ve birleştirin. Tek oyunculu ve çok oyunculu modlarla birlikte çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

6. TOM CLANCY’S RAINBOW SIX SIEGE

Yıkım ve alet edevat sanatında ustalaşın, yoğun yakın mesafe savaşları, yüksek ölümcüllük ve patlayıcı takım oyunu aksiyonunda anlık taktik karar verme becerilerinizi test edin. Siege çok oyunculu maçları bir eğitim simülasyonunda gerçekleşiyor ve bu yüzden oyuncular sadece terörist olarak oynuyorlar. Siege, ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü ve yalnızca Alpha Packs adı verilen ganimet sistemini Temmuz 2017'de yayınladı. Ubisoft daha sonra Siege para sistemini diğer çevrimiçi çok oyunculu oyunlar For Honor'a kullandı. Siege, 2014 Oyun Eleştirmenleri Ödüllerinde En İyi Bilgisayar Oyunu, Avustralya Oyun Ödülleri'nde Yılın Espor Ödülü ve 2018 İtalya Video Oyunu Ödülleri'nde Yılın Radyo 105 eSpor Oyunu ödülünü kazandı.

7. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Karakterinizi özelleştirin ve ardından türünün sınırlarını belirleyen PUBG'nin keyfini çıkarın. 100 oyuncuya kadar desteklenen arenalarda hayatta kalmak için savaşan çevrimiçi oyuncuların arasında mücadele edin. Hiçbir şey olmadan, tek başınıza veya bir takımla birlikte başlayın ve hayatta kalmak için zırh, silah ve güçlendiricileri toplayın. 

8. EUROPA UNIVERSALIS IV

Seçimlerinizin önemli olduğu ve olasılıkların sonsuz olduğu bir oyunda ulusunuzu çağlar boyunca, istediğiniz şekilde yönetin. Tarihsel doğruluğun keyfini çıkarın ve ulusunuzu yüzlerce yıl boyunca bir strateji oyununda daha önce hiç olmadığı gibi ticaret, diplomasi ve savaşı deneyimleyerek yönetin.

9. TOTAL WAR: WARHAMMER II

Warhammer dünyası, epik gerçek zamanlı strateji savaşlarında binlerce askeri ve canavarı kontrol ederken nefes kesici bir keşif, genişleme ve fetir hareketları ile hayat buluyor. İmparatorluğunuzu devletçilik, diploması ve keşifler aracılığıyal inşa edin. Efsanevi Lordlarınızın ve Kahramanlarınızın seviyelerini yükseltin, onları efsanevi silahlar ve zırhlarla donatın. Her biri benzersiz bir oyun stili, benzersiz sefer mekaniği, ordular, canavarlar ve ordu yetenekleri sunan sekiz Efsanevi Lord'dan biri ve dört ırktan biri olarak oynayın. Düşmanlarınızı kurnazlıklarla veya kaba kuvvetle parçalayarak dünyayı tek başınıza fethedin.

10. HEARTS OF IRON IV

2. Dünya Savaşı'nda herhangi bir ulusun komutasını alın ve bu ulusu tarihteki en ilgi çekici çatışmada zafere taşıyın. Kara, hava ve denizde meydana gelen savaşlarda stratejik savaşı deneyimleyin. Otantik gerçek zamanlı savaş simülasyonu, zamanın tanklarından, uçaklarından, gemilerinden ve silahlarından yararlanmanızı sağlar. Diplomasi becerilerinizi kullanın, kaynaklar için ticaretler yapın veya karda, çamurda ve fırtınılarda zafere giden yolda savaşın. Harika gerçekçi tek oyunculu harekatta dünyayı şekillendirebilir veya 32 oyuncuya kadar aksiyon içeren rekabetçi veya işbirliğine dayalı çok oyunculu oyunda çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!