En İyi 8 Mobil Masa Oyunu

0 Yorum · 1240 Görüntüleme

Telefonunuzda oynayabileceğiniz en iyi mobil masa oyunu uygulamalarını sizler için sıraladık.


İnternet var olmadan öncesinin nasıl olduğunu hatırlıyor musunuz? Güncel olayları öğrenmek için gazete okumak, arkadaşlarla sohbet etmek için sabit telefonları kullanmak ve bir şey satın almak için mağazalara gitmek zorunda kalıyorduk. Ayrıca kendimizi eğlendirmek için de masa oyunları oynamak zorunda kalıyorduk.

Çocukluk anılarınızda kaldığını düşündüğünüz Monopoly gibi bir masa oyunu artık akıllı telefonunuzda oynanabilir. Oyun deneyiminiz dijital olsa da hala eğlenceli.

 

1. Monopoly

Klasik masa oyunlarının kralıdır. 1903'te monopollerin egemen olduğu ve o zamandan beri 250 milyondan fazla set satmaya devam eden, ekonominin eksikliklerini göstermenin bir yolu olarak icat edildi. Oyunun amacı rakiplerinizi iflas ettirmektir.

Oyunun tüm parçaları, ünlü oyun parçaları, banka ve mülklerinizi açık artırma yeteneği de dahil olmak üzere bu masa oyunu telefonunuz için yeniden oluşturuldu.

Üç farklı zorluk seviyesi var ve oyun kuralları, oyunun fiziksel sürümünü oynamaya alışkın olduğunuz şekilde özelleştirilebilir. Çok oyunculu destek mevcuttur, ancak siz ve diğer oyuncularınızın oyunu yüklemiş olması gerekir.

İndir: Android | iOS (27.99 ₺)

 

2. Connect 4 (Four in a Row)

Yedi sütun ve altı satırdan oluşan tahtada disklerinizin dördünü dikey, yatay veya çapraz sırada almanız gerekiyor. Kulağa basit geliyor, değil mi? Aslında bir o kadar karmaşık bu oyunda bir tahtayı doldurmanın 4 trilyon yolu var.

Android veya iOS'ta oyunun resmi bir sürümü yok. Bunun yerine, sayısız ücretsiz seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. En iyi değerlendirmeye sahip Android sürümünde adı Four in a Row olarak geçiyor. 2D veya 3D tahtada oynayabiliyorsunuz. Bilgisayar zorluğu 10 seviyeden oluşuyor ve birden fazla disk rengini destekliyor. Oyunun en iyi iOS sürümü Connect 4'tür. Üç zorluk seviyesi ve çok oyunculu desteği bulunuyor.

İndir: Android | iOS (Ücretsiz)

 

3. The Game of Life

The Game of Life Monopoly’den bile daha eski bir oyun. Orijinal versiyon 1860 yılında tasarlanmış ve modern oyun orijinalin 100 yıllık yıldönümünü anmak için 1960 yılında piyasaya sürülmüş. Bu oyunun telefonunuz için en iyi masa oyunu uygulamalarından birini olduğunu düşünüyoruz.

Oyun, çocuklar, işler, ipotekler ve evlilik gibi etkinliklerin belirgin bir şekilde öne çıkmasıyla, oyuncuyu üniversite mezuniyetinden emekliliğe doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Kazanan, sonunda en çok paraya sahip olan kişi oluyor.

Oyunun resmi sürümü Android ve iOS'ta mevcut. Özellikler arasında arkadaşlarınızla oynama imkanı, animasyonlu jetonlar, 3D manzaralar ve oyununuzu izlemek için bir “yaşam dergisi” bulunmakta. İOS sürümü, iTunes hesabınızdaki müzikleri oyun içi etkinliklerle eşleştirmenize de olanak tanıyor.

İndir: Android | iOS (9.29 ₺)

 

4. Scrabble

Başka bir klasik masa, başka bir EA oyunu. "Words With Friends" piyasaya sürüldükten sonra popüler hale gelmesine rağmen, nostaljik klasik masa oyunu olan orijinal Scrabble'a gerçekten ihtiyacınız olabilir.

Scrabble ilk olarak 1930'larda geliştirildi ve oyun anında popüler oldu. Amaç, harflerinizi tahtada bir kelime yapmak için kullanmaktır. Kelimeniz ne kadar uzunsa ve ne kadar fazla çarpan karesi olursa o kadar fazla puan alırsınız.

Oyun hem Android hem de iOS'ta mevcut. Puanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bir oyun içi sözlüğü, her dönüşte size en uygun kelimenin ne olduğunu geriye dönük olarak gösterecek bir öğretmen modu, Facebook üzerinden arkadaşlarınıza meydan okuma yeteneği ve daha hızlı oyunlar için bir hız modu da bulunuyor.

İndir: Android | iOS (Ücretsiz)

 

5. Ludo King (Parcheesi)

Türkiye’de Kızma Birader olarak da bilinen Ludo’nun daha basit modern versiyonu ilk kez 1896'da raflara sunulmuştu. Ancak kökeni 6. yüzyılda Hindistan’da Pachisi adlı bir oyuna dayanmaktadır. Amerikalılar bunu “Parcheesi” markasıyla biliyorlar.

Oyunun amacı dört piyonunuzu rakiplerinizden önce yuvanızdan merkeze doğru toplamaktır.

En iyi Ludo uygulaması ise Ludo King. Hem Android hem de iOS'ta mevcut. Oyun yerel ve uzak çok oyunculu oyun, çevrimdışı mod ve farklı masa temaları sunuyor. Ludo King gibi oyunlar Ludo Club ve Ludo Online içerir.

İndir: Android | iOS (Ücretsiz)

 

6. Snakes and Ladders (Chutes and Ladders)

Ludo gibi, bu oyun da Hindistan'dan geliyor. Dünya bunu Snakes and Ladders olarak biliyor, ancak ABD'de 1943'te Milton Bradley şirketi, Amerikan okul çocuklarının onlara kötü tepki gösterdiğini keşfettikten sonra yılanların yerine kaydırakları kullandı.

Ne derseniz deyin, bu kesinlikle çocukken oynadığınız bir oyundur. 100 adet numaralı kare var ve oyunun tek amacı herkesten önce 1. kareden 100. kareye çıkmak. Ancak ilerlemeniz merdivenlerin ve yılanların/olukların varlığıyla desteklenir veya engellenir.

Oyun Android ve iOS'ta bulunmakta. Özellikleri arasında çok oyunculu mod, çevrimdışı mod ve ekstra eğlence için arcade tarzı bir “Hayatta Kalma Modu” bulunmaktadır.

İndir: Android | iOS (Ücretsiz)

 

7. Backgammon (Tavla)

Masa oyunlarının ne kadar eskiye dayandığına şaşırabilirsiniz. Tavla dünyanın en eski oyunlarından biridir. Tarihi 5.000 yıldan daha eski Mezopotamya uygarlıklarına kadar uzanabilir.

Oyunun amacı, rakibinizden önce strateji ve şans kombinasyonunu kullanarak tüm damalarınızı tahtadan çıkarmaktır. Tahtanın doğal olarak bir dikdörtgen olduğu göz önüne alındığında, boyutlar onu iPad gibi tabletler için en iyi masa oyunu uygulamalarından biri yapıyor.

Hem Android hem de iOS platformları için oyunun çok sayıda sürümü mevcut. Her iki işletim sistemi için favori sürümümüzü aşağıda verdik.

İndir: Android | iOS (Ücretsiz)

 

8. Risk

Risk harika bir oyundur, ancak büyük bir sıkıntısı vardır. O da tahtadaki parça sayısı. Çok sayıda oyuncu varsa, özellikle oyunun başında yanlışlıkla farklı bölgelere parça göndermek çok kolaydır.

Oyunun mobil versiyonunda böyle bir sorun yok. Minik oyun parçaları bir yana, oyunun geri kalanı tamamen yeniden yaratıldı. Farklı oyun modları, özelleştirilebilir kurallar, derinlemesine bir eğitici ve oyun istatistikleri içeriyor. Ayrıca yeni haritalar ve senaryolar gibi birçok DLC de bulacaksınız.

Yalnızca klasik Risk oyun modunu içeren temel oyun hem Android hem de iOS'ta kullanılabilir.

İndir: Android | iOS (Ücretsiz)


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!