En İyi Android Korku Oyunları 2021

0 Yorum · 2289 Görüntüleme

Konsollar gibi, Android de harika hayatta kalma korku oyunlarına sahiptir. İşte her yerde oynayabileceğiniz Android'deki en iyi 10 hayatta kalma korku oyunu.


Five Nights at Freddy’s

Geceleri Freddy Fazbear’ın pizza dükkanında çalışan Mike Schmidt adında bir gece bekçisi olarak oynuyorsunuz. Oyun robot kuklaların geceleri dolaşması ve Mike'ı öldürmeye çalışması üzerine kurulu. Mike'ın öldürülmeden gece vardiyasını bitirmesini sağlamalısınız.

Oyun birinci şahıs perspektifinden oynanıyor. Robot kuklalara dikkat etmek ve kapıları kapatarak onları içinde bulunduğunuz odadan uzak tutmak için kameralar kullanmanız gerekiyor. Pilleriniz tükenmeden önce bu görevleri yerine getirmelisiniz.

 

Ultimate Custom Night

Bir geceyi istediğiniz gibi özelleştirdiğiniz Five’s Night of Freddy’nin oyununu istiyorsanız bu oyun tam size göre. Sizi öldürmeye çalışmasını istediğiniz herhangi bir robot kuklayı seçebilir ve zorluğunu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Bu oyun tüm robot kuklalara (FNAF1'den FNAF6'ya kadar) sahiptir, yani farklı oyunlardan robot kuklalarla bir gece geçirebilirsiniz. Oyun, robot kuklalara dikkat etmek ve sizi öldürmelerini önlemek için kameranızı kullandığınız diğer oyunlar gibi oynanır.

 

Alien: Blackout

Oyunun sonunu kontrol edebileceğiniz bir korku oyunu istiyorsanız, bu sizin için iyi bir oyun. Siz ve diğer hayatta kalanlar, sizi birer birer avlayan bir Xenomorph ile bir uzay gemisinde mahsur kalıyorsunuz. Mürettebatı güvenli bir yere götürmek için haritayı kontrol etmelisiniz.

Bu oyun eylemlerinizin, oyunun sonu değiştirdiği oyunlardan biridir. Her bölüm, mürettebatınıza enerji tükenmeden önce saklanmalarını ve güvende olmalarını emretmelisiniz. Enerji bittiğinde, uzaylı sizin müdahaleniz olmadan mürettebata saldırabilir.

 

Ao Oni

Bu retro tarzı oyunda üç arkadaşıyla perili bir konağa giden Hiroshi olarak oynuyorsunuz. Oyunda mavi bir iblis tarafından avlandığınızı anlarsınız ve malikaneden kaçmanın bir yolunu bulmanız gerekir.

Oyun boyunca, mavi bir iblis tarafından takip ediliyorsunuz ve sonunda onlardan daha fazlasıyla karşılaşıyorsunuz. Oyun çok ürkütücü. Retro görünen bir korku oyunu oynamak istiyorsanız, Ao Oni'yi tavsiye ediyoruz.

 

Corpse Party

Android'de hikaye odaklı bir korku oyunu yaşamak istiyorsanız, o zaman Corpse Party tam size göre. Çoğunluğu liseli olan ve kendilerini perili bir ilkokulda bulan öğrenciler olarak oynuyorsunuz. Neler olduğunu öğrenirken öğrencileri okuldan çıkarmalısınız.

Oyun beş bölüme ayrılmıştır ve bu oyunun sunduğu çok sayıda sondan birini elde edebilirsiniz. Okulu keşfetmek ürkütücü ve müzikler bu ürkütücülüğü arttırıyor. Bu oyuna bir göz atın, özellikle de anime tarzını seviyorsanız.

 

Dim Light

Tek görebildiğiniz şeyin el fenerinizin ışığının aydınlattığı yer olan bir oyunda, hastaneden kaçıyorsunuz. El fenerinizle oluşturduğunuz sınırlı görüş nedeniyle, yakınlarda bir canavar görene kadar etrafta bir canavar olduğunu anlamayabilirsiniz. Yapabileceğiniz tek şey koşmak.

Bu oyunda kendinizi hiçbir silahla savunamazsınız; sadece koşmalısınız. Sınırlı görüş, kenarlarda ne olduğunu bilmediğiniz için bir korku ve paranoya hissi verir. Dahası, karakterinizin ayak seslerini duyabilir ancak onu göremezsiniz. Canavarların çıkardığı sesler de oldukça rahatsız edici.

 

Paranormal Territory

Modern bir evde geçen doğaüstü bir korku oyunu oynamak istiyorsanız, Paranormal Territory sizi ele geçirmek için burada. Bir gün işten eve geliyorsunuz ve ailenizin gittiğini görüyorsunuz. Onları bulmak için yola çıksanız da gördüğünüz tek şey evdeki korkunç olaylar.

Bu oyun birinci şahıs perspektifine sahip ve ana karakterin karısını ve çocuklarını arıyorsunuz. Oyun boyunca, evde gerçekleşen paranormal olaylar yaşıyorsunuz. Oyun kısa ama korkutucu.

 

Granny

Şeytani bir büyükannenin olduğu bir evde mahsur kaldınız. Şeytani büyükanne sizi yakalayıp öldürmeden önce evden çıkmanın bir yolunu bulmalısınız.

Ana fikir basit. Bir canavarla (büyükanne) bir evdesiniz ve evden kaçmak için bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Büyükanne korkunç ve onun sizi kovalamasını istemiyorsunuz. Zorluk arttıkça, büyükanne de o kadar hızlanıyor.

 

Granny: Chapter 2

Granny Bölüm 2'de şeytani bir büyükbaba, sizi evde tutmak ve öldürmek için büyükanneye katılır. Onlar sizi öldürmeden bir çıkış yolu bulmalısınız.

Oyun ilk oyuna çok benziyor ve ana fikir aynı; evde mahsur kaldınız ve kaçmalısınız. Büyükanne veya büyükbaba veya cesaretiniz varsa her ikisiyle de uğraşmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Büyükanne hızlı hareket ederken büyükbaba sağırdır ama size daha çok zarar verir. İlk oyunu beğendiyseniz, bu oyuna bir göz atın.

 

Lost Within

Bu korkunç oyunda, perili bir akıl hastanesinde hayatta kalmalısınız. Kendinizi silahlarla savunabilirsiniz, ancak tükenecekleri için kaynaklarınızı korumalısınız. Eğer biterlerse, akıl hastanesinden asla kaçamazsınız.

Korkunç canavarlarla savaşırken (veya kaçarken) akıl hastanesinden kaçmalısınız. Oyun boyunca, akıl hastanesinde neler olup bittiğini öğreniyorsunuz. Resident Evil benzeri bir oyun deneyimlemeyi seviyorsanız, Lost Within oyununa göz atmalısınız.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!