En İyi Çok Oyunculu FPS Oyunları

Yorum · 75 Görüntüleme

Bütün oyunları çok oyunculu oynayacaksınız diye bir kaide yok fakat zevk alma yönünden çok oyunculu oyunları şiddetle öneriyoruz. Çok oyunculu oyun diyince Overwatch ve CS:GO’dan başka oyun yok diye düşünmeyin. Bu liste de daha fazlası var!


En İyi Çok Oyunculu FPS Oyunları

En İyi Çok Oyunculu FPS Oyunları

Bütün oyunları çok oyunculu oynayacaksınız diye bir kaide yok fakat zevk alma yönünden çok oyunculu oyunları şiddetle öneriyoruz. Çok oyunculu oyun diyince Overwatch ve CS:GO’dan başka oyun yok diye düşünmeyin. Bu liste de daha fazlası var!

1-Day of Infamy

Çıkış Tarihi: 23 Mart 2017

Oyundaki isyan moduna dayanarak, ‘’Infamy'nin çok oyunculu haritaları müthiş derecede eğlencelidir’’ diyebiliriz. Oyunda düzinelerce aptal AI(Bilgisayar) askerlerini arkadaşlarınızla patlatacaksınız, ancak yalnızca bir sonraki hedefi tamamlamadığınız sürece (ya da bir takım arkadaşın yeniden doğma yerine gerilemedikçe) yeniden başlamanız mümkün değil. Infamy, aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı'nda kullanılan silahların ne kadar çeşitli ve ilginç olduğunun bir hatırlatıcısıdır: M1 Garand'da ve diğer silahlarda (alev makinesi gibi) olan sınırlı dürbün ve küçük şarjör boyutları aksiyon ve hassasiyet anlarını güçlendiriyor. Şunu da demeden geçmeyelim: Infamy'nin acımasız topçularına dikkat etmelisiniz!

2-Quake Champions

Çıkış Tarihi: 22 Ağustos 2017

En sevilen FPS'lerden biri... Başlangıçta stüdyonun  Quake Champions'e getirdiği değişiklikler (karakter yetenekleri, yağma kutuları ve Erken Erişim'i aldıktan sonra F2P'ye geçme planı gibi...) hakkında şüphelerimiz vardı. Fakat biraz zaman ayırırsanız bu değişiklerin oyunun karizmasını çizmeyeceğini fark edersiniz. Quake Champions sizleri hala cehennemin bekleme odasına benzeyen haritalar üzerinde oynatmakta. Bu noktada oyuncuların tek ihtiyaçları bazı netcode iyileştirmeleri ve bir kaç daha fazla harita.

3-Squad

Çıkış Tarihi: 14 Aralık 2015

Arma'nın simülasyonu ve Battlefield'ın kaosunun karışımı olan Squad, Afganistan ve Irak'ın modern haritalarında oynadığınız zorlu bir, 50 vs 50 silah oyunudur.

4-LawBreakers

Çıkış Tarihi: 7 Ağustos 2017

Belki güzel bir çıkış yakalayamadı ama bu akıllı silah ve hareket mekaniklerinin değerini asla azaltmadı. 

5-Rising Storm 2: Vietnam

Çıkış Tarihi: 30 Mayıs 2017

Uzuuun bir zamandır Antimatter Games ve Tripwire iddialı FPS'ler yapmakta. Vietnam'la birlikte stüdyolar Rising Storm 2'de farklı silah setlerine ek olarak hiziplere özgü yeniden doğuş mekaniğiyle asimetri üzerine yoğunlaşmaya başladı. Oyunda Vietnamlılar, tüneller açabiliyor ve Amerikalılar hava desteği için helikopterler çağırabiliyor.

6-Dirty Bomb

Çıkış Tarihi: Haziran 2015

Çoğu insan bu oyundan bahsetmiyor ama Dirty Bomb’un ortalama eşzamanlı oyuncu sayısı geçen yılda yüzde 38 arttı. DB'nin düşük geri tepmeye sahip olan silahları, zıplama için düşük hız cezası ve hareket kararlarınızın sonuç üzerinde önemli etkisi olan yakın mesafeli düellolar oyunu mükemmel ve gergin bir dansa çevirir.  

7-Arma 3

7-Arma 3

Çıkış Tarihi: 12 Eylül 2013

Arma 3, ölçeği ve ayrıntıyla birlikte sadece bir savaşın fotoğrafı değil, savaşa dair her şeyi yansıtır. Arma 3 gerçekçi şarjör değiştirme, gerçek hayattan bir pilotun kullandığı hissiyatını veren helikopterler ve düşmandan aldığınız hasarı ile oldukça yenilikçi ve gerçekçidir. Şunu da söylemek gerekir ki, rakibi olan hiçbir oyun bu yüksek üretim değerleri ile bu denli güzel bir simülasyon sunmuyor.

Bohemia, Arma 3'ü mükemmel Apex genişlemesi üzerine inşa etti. Bu da oyuna, gezinmek için muhteşem tropikal manzara olan 100 km2'lik Tanoa'yı eklemekte. 

8-SWAT 4

8-SWAT 4

Çıkış Tarihi: 5 Nisan 2005

SWAT 4'te düşmanlar düşman değildir. Sadece şüphelidirler ve aptalca bir şey yapana kadar da masumdurlar. Yanlış kişiyi yanlış içgüdülerle vurmak başta rahatsız edicidir ama nihayetinde ödüllendirici bir deneyimdir çünkü kötü niyetli oyuncularla bir araya gelen sivillerle uğraşmak Arma'ya benzer bir şekilde çalışır. 

Uzun yıllardan sonra oyun artık GOG.com’dan dijital olarak alınıp oynanabilinmekte. Ayrıca Windows 10 desteği de var.

9-Borderlands 2

9-Borderlands 2

Çıkış tarihi: 21 Eylül 2012

Evet, bir hojillion tabancası var, ancak BL2'nin rengârenk bilim kurgusu ve alışılmadık düşman tasarımları yaratma şekli oyuncuları daha çok etkilemekte. Haydutlar çığlık atabilir, topallayabilir, kendini patlatabilir. 

10-Left 4 Dead 2

10-Left 4 Dead 2

Çıkış Tarihi: 17 Kasım 2009

Valve bu çok oyunculu silah oyunu için çok fazla mod yapılmıştır. Dört yıl geçtikten sonra, L4D2, aşırı miktarda ücretsiz içerik çeşidi bulundurmakta. Stok karakterleri unutun: Joker ile Prenses Zelda ile oynayın. Valve’nin stok kampanyalarını unutun: Silent Hill’in yeniden yaratılmış 12 haritasından biri olan Helm’s Deep’te zombilerle savaşın.

11-Sven Co-op

11-Sven Co-op

Çıkış Tarihi: 19 Ocak 1999

Half-Life’ı garip TV dizilerine çevirirsek Sven Co-op’u elde ederiz.  Gerisi çok benzer zaten.

12-Warhammer: End Times - Vermintide

12-Warhammer: End Times - Vermintide

Çıkış Tarihi: 23 Ekim 2015

Warhammer Fantasy, Left 4 Dead çin mükemmel bir zemin oluşturuyor. Vermintide, siz ve üç arkadaşınızın, Ubersreik şehrinin farklı bölgelerini işgal eden akıllı sıçan ırkına karşı savaşacağınız, kılıçların farklı çeşitleri, balta, ok ve sihir kullanabileceğiniz çok oyunculu bir FPS'tir. Bu fare-adamlar bariz Left 4 Dead'deki zombilerin yerine geçmektedir: sinir bozucudur ve muhteşem dağılma sistemileri sayesinde zombilerden daha etkileyicidir. 

13-Killing Floor 2

13-Killing Floor 2

Çıkış Tarihi: 18 Kasım 2016

Tripwire stüdyosu eğlenceli animasyonları, inandırıcı silahları, korkunç düşmanları dizayn etmekte her zaman başarılı olmuştur. Arkadaşlarla dolu bir Killing Floor 2 turunda hayatta kalmak gergin, stresli ve sık sık eziyetsizdir, ama her şey yolunda gittiğinde çok zevk verir. Tuhaf oyuncu yapımı haritalar oyuna oldukça değer katıyor ve bobble-head zombi gibi haftalık yeni etkinlikler, 2016 yılının sonlarına doğru Erken Erişim'den çıktığından beri bizi bu oyuna elleriyle çekiyor.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!