En İyi Hayatta Kalma Oyunları 2020

0 Yorum · 381 Görüntüleme

Zorluklara karşı hayatta kalmak için en iyi oyunlar.


Hayatta kalma oyunlarının çekiciliğinin sebebini anlamak oldukça basittir: hayatta kalmak için verilen mücadele insan doğasında bulunan bir durumdur, bu yüzden bu oyunları neden sevdiğimiz ortaya çıkmaktadır. PC'deki en iyi hayatta kalma oyunları, oyuncuların sınırlarını zorlar, onlara zorlu görevler sunar ve yaratıcı çözümler bulmalarını ister.

Bu kadar popüler bir türde, hangi oyunlar en iyi hayatta kalma deneyimini sunmaktadır? Aşağıda, yıldızların arasında, yeraltının derinliklerinde ve canavarlar, mutantlar, zombiler, dinozorlarlarla dolu ölümcül haritalara sahip oyunlar yer almaktadır.

En İyi Hayatta Kalma Oyunları 2020

Frostpunk

Özet: Donmuş bir dünyada hayatta kalma, şehir kurma ve kriz yönetimi

Piyasaya Sürülme Tarihi: 24 Nisan 2018

Frostpunk, acımasız ve donmuş bir dünyada şehir kurma, toplum simülasyonu ve hayatta kalmanın bir karışımı. Bir avuç soğuk, aç, mutsuz insanla, yalnızca devasa bir kömür ocağıyla ısıtılan karla dolu bir kraterin içine çalışan bir şehir inşa etmeniz gerekecek. Gelecek için umut vererek kaynakları toplayın, hayvan avlayın ve vatandaşlarınızı yönetin. Her fırsatta sizi zor seçimlerle karşı karşıya bırakan sert ve güzel bir hayatta kalma oyunu.

Subnautica

Özet: Hayatta kalma, işçilik, bina ve su altı

Piyasaya Sürülme Tarihi: 23 Ocak 2018

Güzel mercan resiflerinden derin deniz mağaralarına ve hendeklerine kadar, kaynakları ve yiyecekleri toplayacak, yaşam alanları ve denizaltı filosu inşa edecek ve derinliklerde hayatta kalmanıza yardımcı olacak yeni teknolojiler üreteceksiniz. Bunu Minecraft ile karşılaştırmamak zor, ancak geliştirici Unknown Worlds, hayatta kalma türüne kendi benzersiz damgasını ortaya koydu.
 

Outward

Özet: Güçlü hayatta kalma unsurlarına sahip bir fantezi RPG

Piyasaya Sürülme Tarihi: Mart 2019

Bunu ilk duyduğunuzda garip gelebilir ama asla ölmeyeceğiniz bu fantastik RPG, piyasaya sürülen en yeni hayatta kalma oyunlarından biridir. Kuru çöllerde, tepenizden ayrılmayan güneş yaşam dayanıklılığınızı hızlı bir şekilde azaltabilir, susadığınızda batalıklardan içebileceğiniz su sizi zehirleyebilir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça dikkatli davranmanız gereken bir oyun.

RimWorld

Özet: Bilimkurgu koloni yönetimi simülasyonu

Piyasaya Sürülme Tarihi: 17 Ekim 2018

Yaklaşık beş yıl süren Erken Erişim sürecinden sonra nihayet 1.0 sürümü yayınlanan RimWorld, bir gezegende mahsur kalmış rastgele oluşuturlmuş insanlardan oluşan bir koloniyi yönetmenizi konu alıyor. Üssü genişletin, insanları sağlıklı ve aklı başında tutun. Ayrıca hastalık salgınlarından uzaylı saldırılarına ve hava olaylarına kadar her şeyi içeren RimWorld'ün AI'si oldukça gelişmiştir. Oyunun en zor yani ise insanları birbirleriyle sorunsuz yaşamalarını sağlamaktır, çünkü hepsinin ayrı kişiliği, arzuları ve ruh halleri vardır.

State of Decay 2

Özet: Hayatta kalanlardan oluşan bir mürettebatı yönetirken sürekli saldıran zombi çeteleri

Piyasaya Sürülme Tarihi: 22 Mayıs 2018

State of Decay 2'yi bir kişi olarak değil, bir insan topluluğu olarak oynuyorsunuz. Zombi kıyametinde ilerlerken, sadece yiyecek, su, silah ve teçhizatı değil, her biri kendi becerilerine, tuhaflıklarına ve kişiliklerine sahip daha fazla karakteri de temizliyorsunuz. Malzemeler azdır, bu nedenle topluluğunuz ne kadar büyükse, onu daha fazla desteklemeniz gerekir, yani kırsal Amerika'nın büyük açık dünya haritasına geziler yapacaksınız.

Scum

Özet: Mahkumlar, hayatları için savaşmaları için ölümcül bir adaya bırakılır

Piyasaya Sürülme Tarihi: 29 Ağustos 2018

İlk yayınlandığından bu yana yayıncılar ve Youtuber'lar tarafından oldukça sevilen Scum, hayatta kalma oyunları arasında çıtayı oldukça yükseltti. Bulundurduğunuz vitamin ve minerallere kadar ne yediğiniz ve içtiğiniz ile ilgili birçok istatistik bulunmaktadır. Ayrıca oyunda, karakterinizin nabzını, vücut ağırlığını, sahip olduğunuz diş sayısını ve hatta giysilerinizin ıslandığında ne kadar ağırlık eklendiğini de gösteren alanlar bulunmaktadır.

Ark: Survival Evolved

Özet: Dinozorlarla hayatta kalma, işçilik ve inşa etme.

Piyasaya Sürülme Tarihi: 29 Ağustos 2017

Dinozorlarla dolu geniş bir haritada neredeyse çıplak olarak düşürüldüğünde, aşırı sıcak ve soğuk, açlık ve susuzluk ve diğer insanlarla mücadele etmeniz gerekecek (yine de tek başınıza oynayabilirsiniz). Silah ve teçhizat üretin, bir üs inşa edin, dinozorları evcilleştirin ve sürün ve diğer oyunculara katılın (veya savaşın). Ark'ın ücretsiz Primitive Plus DLC'si, işçiliğe ve çiftçiliğe tonlarca derinlik katıyor.

Survival (The Division genişlemesi)

Özet: Manhattan'ın Karanlık Bölgesi'nde hastalığınız için bir çare ararken bir kar fırtınası, dolaşımdaki NPC çeteleri ve diğer oyuncularla savaşın.

Piyasaya Sürülme Tarihi: Kasım 2016

Bölümün ikinci genişlemesi oyuncular için sadece yeni içerik sağlamakla kalmadı, aynı zamanda yeni bir oynama yolu da sağladı. Ölümcül bir kar fırtınasında mahsur kalan oyuncular, her turda bir hastalığa yakalanmış olarak başlarlar, yalnızca bir tabanca ve düşük seviyeli teçhizatla silahlandırılırlar ve bir tedavi ve bir çıkarma noktası bulmak için The Dark Zone'a gitmeleri gerekir. Bu arada, NPC düşmanlarının korkunç soğuk, başıboş çetelerinden ve aynı çıkmazda olan birkaç düzine oyuncudan sağ çıkmaları gerekir. 

DayZ

Özet: Doğu Avrupa kırsalında çevrimiçi zombi hayatta kalma oyunu

Piyasaya Sürülme Tarihi: 16 Aralık 2013

DayZ'nin hayatta kalma unsurları, yalnızca yeme, içme ve sargı yaralarının ötesine geçen karmaşık beslenme, hidrasyon ve sağlık sistemleriyle güçlüdür. Yayılan ve çürüyen ısrarcı bir açık dünyayı temizleyin, diğer oyuncularla gergin etkileşimlere girin, silahları ve teçhizatı özelleştirin ve ölmemeye çalışın: eğer yaparsanız, hiçbir şey olmadan yeniden başlarsınız.

Rust

 

Özet: Etrafta koşan çıplak adamlar birbirlerine taşlarla vuruyorlar

Piyasaya Sürülme Tarihi: 8 Şubat 2018

İlkel aletler ve silahlardan başlayıp ateşli silahlara ve devasa üslere ilerleyerek diğer oyunculara katılın veya onlarla savaşın ya da tek başınıza oynamaya çalışın. Vahşi hayvanlar, açlık ve susuzlukla mücadele etmeniz gerekecek, ancak bu çok yoğun PVP'li bir hayatta kalma deneyimidir ve ana tehdidiniz sunuculardaki düzinelerce diğer oyunculardan gelecektir. Rust, Erken Erişim'i 2018'in Başlarında bıraktı ancak yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Minecraft

Özet: Bir şeyler inşa edin, bir şeyleri yok edin, canavarlarla savaşın.

Piyasaya Sürülme Tarihi: 7 Ekim 2011

The Forest

 

Özet: Uçak kazasından kurtulanlar yamyam kabilesini kızdırır

Piyasaya Sürülme Tarihi: 30 Nisan 2018

Sizi burada mahsur bırakan uçak kazasının enkazını seçtikten sonra, yalnız olmadığınızı çabucak keşfedeceksiniz. Korkunç yamyamlar kabilesiyle gizemli bir adayı paylaşıyorsunuz ve beslenmek ve susuz kalmak için mücadele ederken, basit çadırlardan evler inşa etmeye ve hayvanları tuzağa düşürmek için tuzaklar kurmaya çalışırken, aç ve kararlı yerlilere karşı savunmanız gerekecek . Orman, çarpıcı görseller ve efektler sağlayan Unity 5'te inşa edilmiştir. Bir VR versiyonu bile var.

 

 

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!