En İyi Mobil MMORPG Oyunları 2021

0 Yorum · 4081 Görüntüleme

En iyi mobil MMORPG'ler hangileridir? Bu soru, bu platformda sürekli sorulan bir sorudur. Binlerce oyuncu ile beraber aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var.


En iyi mobil MMORPG'lerden sadece birini seçmek imkansız. Biz bu listede en iyisini seçmiyoruz. Bunun yerine farklı zevklere hitap etmek istiyoruz ve en iyilerin olduğunu düşündüğümüz oyunların bir listesini oluşturuyoruz.

World of Warcraft gibi MMORPG’leri Android ve iOS'ta da sevebileceğiniz oyunlar listemizde mevcut. Listemizin oynayabileceğiniz birçok harika mobil MMORPG bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Gelin listemize göz atmaya başlayalım:

 

A3

Bu battle royale ve MMORPG kombinasyonu, her iki tür için de kalıbı bozmayabilir, ancak her ikisinde de mükemmel derecede yetkindir. Ayrıca koleksiyon yapmayı sevenleri memnun edecek Pokémon tarzı Soul Linkers sistemi de var.

 

Adventure Quest 3D

Adventure Quest 3D, temelde uzun süredir devam eden MMORPG tarayıcı olan Adventure Quest Worlds'ün 3D sürümüdür. Cazibe, mizah ve parlak kozmetiklerle dolu bu oyunda mobil cihazlarda ve PC'de arkadaşlarınızla her şeyi yapabilirsiniz.

 

Albion Online

Albion Online oyuncu odaklı, ekonomi ve sınıflardan ziyade teçhizata bağlı dövüş becerilerine sahip modern bir Runescape gibidir. Albion'da PvP'ye çok daha fazla odaklanılıyor, özellikle de büyük ölçekli savaşlar etkileyicidir.

 

Arcane Legends

Adventure Quest 3D'ye çok benzeyen Arcane Legends, mobil cihazlarda ve PC'de oynanabilir. Temelde, oynanacak üç farklı sınıf ve toplanacak çok fazla ganimet içeren mobil MMORPG'lerin Diablo'sudur diyebiliriz.

 

Aura Kingdom 2

Aynı adı taşıyan klasik PC MMORPG artık yepyeni ve yeniden tasarlanmış bir formda mobil cihazlarda mevcut. Dört sınıftan biriyle savaşın, devasa bir açık dünyayı keşfedin, güçlü Eidolon'lar çağırın ve çeşitli eğlenceli aksesuarlarla karakterinizi özelleştirin.

 

Axe: Alliance Vs Empire

Otomatik oynamayı seviyorsanız, Axe: Alliance vs Empire incelemeye değer. Beceri efektleri gösterişli, dünya çapında açık ve gerçekleştirilecek etkinliklerin sayısı çok fazladır.

 

Black Desert Mobile

En iyi mobil MMORPG listesi, PC'nin ve konsolun en küçük versiyonu olan Black Desert Mobile olmadan tamamlanmış sayılmaz. Black Desert Mobile, çekirdek sürümden baktığınız her şeyi getiriyor, ancak onu mobile aktarıyor ve mutlak bir zevk veriyor.

 

Bless Mobile

Black Desert'in kitabından bir sayfa alan Bless Mobile, balık tutma ve toplama da dahil olmak üzere mükemmel olmak için çok çeşitli "yaşam becerileri" içeriyor. Beş farklı sınıftan biri olarak sunulan pek çok mücadele de var.

 

Celtic Heroes

Celtic Heroes, en uzun süre çalışan mobil MMORPG'lerden biridir ve çok sayıda içerik sunulmaktadır. World of Warcraft benzeri bir deneyimi mobil mobile getirmeye çalışan ilk projelerden biridir.

 

Daybreak Legends

Mobil MMORPG sahnesinde nispeten yeni bir rakip olan Daybreak Legends, büyük kombolar, loncalar, PvP ve daha fazlasını içeriyor.

 

Dofus Touch

Dofus Touch, Fire Emblem benzeri sıra tabanlı dövüş, oynanabilecek 15'ten fazla karakter sınıfı ve keşfedilecek devasa bir dünya içeren popüler PC MMORPG'nin taşınabilir sürümüdür. Bolca vaktiniz varsa, Dofus Touch sizin için MMORPG'dir.

 

Era of Legends

World of Warcraft mobilde olsaydı, Era of Legends gibi bir şeye benzerdi. Otomatik oynatma özelliğine sahip olmasına rağmen, önemli olan içerik sırasında bu özelliği kullanamazsınız. Otomatik oynatma özelliği tamamen seviye atlama için kullanılmaktadır.

 

Lineage 2: Revolution

Lineage 2: Revolution, otomatik oynatma mekaniğini bu türe tanıtan ilk mobil MMORPG'lerden biriydi ve özelliğin bugüne kadarki en iyi yinelemelerinden biri olmaya devam ediyor. Maceracınızı işine devam etmesi için otomatik bırakmayı seviyorsanız, bu oyun mobil cihazlarda bunun en iyi örneklerinden biridir.

 

MapleStory M

Adından da anlaşılacağı gibi, MapleStory M, hepimiz çocukken PC'de oynadığımız klasik 2D MMORPG'nin mobil bir sürümüdür (sanırım burada yaşımızı gösteriyoruz). Yeni bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmak için otomatik oynatma gibi modern süslemeler içerir.

 

Old School Runescape

Old School Runescape en iyi mobil MMORPG'lerden biridir. Bu oyun PC'deki fare tıklamalarına göre daha iyi bir deneyim veriyor. Tamamen platformlar arasıdır, böylece bilgisayarınızdan uzakta olsanız bile oynamaya devam edebilirsiniz.

 

Perfect World Mobile

Zamanında PC'de birkaç MMORPG oynadıysanız, muhtemelen Perfect World hakkında her şeyi biliyor olacaksınız. Zamanında rakipsizdi ve şimdi yepyeni bir sürümde mobil cihazlarda mevcut.

 

Rangarok M: Eternal Love

Bu, devasa PC MMORPG olan Ragnarok'un geliştirilmiş bir portudur. Canlandırılmış 3D görseller ve otomatik olarak dövüşebilme yeteneği gibi birkaç modern dokunuşla etkin bir şekilde aynı deneyimi sunuyor.

 

Rangers of Oblivion

Tamamen farklı bir deneyim istiyorsanız, Rangers of Oblivion'a bir şans vermelisiniz. Bu MMORPG, Monster Hunter ile World of Warcraft'tan daha fazla ortak noktayı paylaşıyor. Bu oyunda dev canavarları avlıyor ve kalıntılarından ekipman üretiyorsunuz.

 

Runescape Mobile

Normal Runescape, şu anda yalnızca erken erişimde olsa da, mobil cihazlarda da mevcuttur. Bir Android cihazınız varsa, hemen oynayabilirsiniz. Ancak iOS kullanıcılarının beta genişletilene kadar beklemesi gerekecek. Old School Runescape sizin için fazla eziyetli ise bunu oynayın.

 

Stella Arcana

MMORPG'nizle anime'nin karışımını mı istiyorsunuz? Stella Arcane sizi çok memnun edecek. Oyunda çok sayıda savaş olsa da, bundan pek hoşlanmayanlar için de yapacak çok şey var. Vahşi hayvanları evcilleştirebilir, evinizi dekore edebilir, balık tutabilir, kostüm toplayabilir ve hatta hayatınızın aşkını bulabilirsiniz.

 

Stoneage World

Lineage 2: Revolution'ın yapımcıları tarafından geliştirilen StoneAge World, kendi tarih öncesi savaşçınızı yarattığınız ve yanınızda savaşmak için bir grup güçlü canavarı işe aldığınız bir oyun. Bu anlamda Pokémon'a benziyor.

 

Toram Online

Rangers of Oblivion'a benzer şekilde, Toram Online'ın Monster Hunter ile MMORPG'den daha fazla ortak noktası vardır. Yine de, benzer düşünen oyunculardan oluşan gruplarla dev canavarları avlamaktan hoşlanıyorsanız, bu oyun beklentilerinizi karşılıyor. Ayrıca, Rangers of Oblivion'un karanlık fantastik temalarını beğenmeyenler için birebir.

 

V4

PC ile çapraz platform oynatma özelliğine sahip V4, gerçekten çarpıcı bir açık dünya MMORPG'sidir. Altı farklı sınıf, birçok özelleştirme seçeneği ve büyük veya küçük ekranda oynama yeteneği mevcut.

 

Villagers and Heroes

Adventure Quest 3D ve Runescape gibi çapraz oyun sistemi sunan Villagers and Heroes melez bir MMORPG. World of Warcraft’ın savaş sistemi, Runescape’in işçiliği ve becerileri ve Adventure Quest mizahıyla herkes için bir şeyler var.

 

Warhammer Odyssey

Mobil MMORPG yapmayı bilen Celtic Heroes'un yapımcıları tarafından Warhammer Odyssey, aynı adı taşıyan evrende geçiyor. Altı farklı sınıftan biri olarak oynuyorsunuz ve PC'de kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir maceraya atılıyorsunuz.

 

World of Kings

Son olarak, temelde otomatik oynatma özelliğine sahip World of Warcraft benzeri World of Kings'i ekledik. MMORPG'lerde ezilmeyi gerçekten sevmiyorsanız ve sadece zindanlar ve baskınlar gibi iyi içeriğe ulaşmak istiyorsanız, World of Kings sağlam bir seçimdir.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!