En İyi Torrent Siteleri

Yorum · 37 Görüntüleme

Bir çok kez engellenseler de kapatılsalar da torrent (indirme) siteleri halen popülerliğini devam ettirmekte. İnternette bir şeyler lazım olduğunda çoğu kişinin ilk bakacağı yer genllikle torrent siteleri olur. Sizler için en popüler torrent sitelerini derledik.


En İyi Torrent (indirme) Siteleri 2019

En İyi Torrent (indirme) Siteleri 2019

Torrent ile İndirmek

Torrent, internet üzerinden elektronik dosyaların ve verilerin dağıtımını eşler arası dosya paylaşımı olarak yapan bir iletişim protokolüdür. Özellikle boyutu büyük olan; film, dizi gibi dijital video dosyalarını ya da dijital ses dosyalarını aktarmak için tercih edilir. Bu dosyaları kullanabilmeniz için de bazı torrent programlarına ihtiyaç duyarsınız. μTorrent, qBittorrent, Xunlei, Vuze, Transmission, BitComet en bilinenleridir.

Torrent (indirme)  siteleri, internet ortamında dijital olarak; mp3, film, program, oyun ve daha fazlasını arıyorsanız genellikle ilk durağınızdır. Ücretsiz oyun ve filmlere erişebildiğiniz bu siteler özellikle film ve oyun yapımcıları tarafından ağır tepkiler alıyor. Bu sebeplerden ötürü son yıllarda bazıları kapatılıyor. Ama halen faliyette olan popüler torrent siteleri mevcut. Biz de sizlere en iyi 7 (indirme)  torrent sitesini seçitik. Ufak bir not; torrent siteleri genellikle telif ihlali olan içeriklere sahip olduğu için, sizlere dikkatli olmanızı ve telif ihlali olmayan içerikleri indirmenizi öneririz.

1. The Pirate Bay

Film, oyun, program gibi herşeyi bulabileceğiniz içeriğe sahip site, özellikle son zamanlarda bir çok firma tarfından yaptımlarla karşılaşsa da hala en popüler torrent sitesi olmaya devam ediyor. The Pirate Bay, torrent dünyasının en büyüğü konumunda.

1. The Pirate Bay

2. Torrents.me

Torrents.me aslında torrent arama motoru gibidir. ExtraTorrent, The Pirate Bay, Kickass gibi torrent sitelerinin arşivlerini bulundurarak bu torrent sitelerine tek bir adresten erşim imkanı sağlar. 

2. Torrents.me

3. RARBG

Bir çok torrent sitelerinin yasal yaptırımlarla karşılaşmasına rağmen RARBG torrent yaşamına devam ediyor. Yıllardır popülerliğini sürdüren torrent sitesi halen en iyi torrent siteleri arasında. 

3. RARBG

4. Zooqle

Zooqle özellikle dizi ve film konusunda geniş bir arşive sahiptir. Ayrıca kolay kullanışlı arayüzü ile aradığınızı çok rahat bir şekilde bulmanızı sağlayarak diğer torrent sitelerinden farkını yansıtmaktadır.

4. Zooqle

5. Nyaa.si

Nyaa.si genellikle biraz daha Asya bölgelerine hitap etmektedir. Ülkemizde olan Asya dizilerinin ve filmlerinin popülerliğini düşünürsek aradığınızı bulabileceğiniz bir torrent sitesidir. Özellikle anime sevenler için tam aradığınızdır. 

5. Nyaa.si

6. YTS.am

YTS.am oyun ve diğer içerikleri pek önemsemeyen bir torrent sitesidir. Genellikle film ve dizi içeriklerine odaklanmıştır. Haliyle torrent siteleri arasında en geniş dizi ve film arşivine sahip popüler torrent sitesidir. 

6. YTS.am

7. 1337X

Müzikler, filmler, programlar gibi epey geniş bir arşivi olan 1337X özellikle Avrupa popüler bir torrent sitesidir. Ayrıca basit arayüzü ile kullanıcılarına kolay bir arama imkanı sağlar. 

7. 1337X

8. rutracker.org

Rusya'nın en büyük torrent sitelerinden biridir, dili Rusça'dır ama google translate chrome eklentisi ile çok rahat kullanabilirsiniz, dev bir arşivleri bulunmaktadır aradığınız hemen hemen herşeyi bulabilirsiniz ve hiç öyle niye upload yapmıyorsun ratio bilmem ne saçma sapan kuralları yoktur, indirme hızı çok yüksektir.

8. rutracker.org
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!