En İyi Ücretsiz Fotoğraf Editörleri 2020

0 Yorum · 773 Görüntüleme

Fotoğraflarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için ücretsiz fotoğraf editörleri


En iyi ücretsiz fotoğraf editörlerini bir araya getirdik, böylece fotoğraflarınızı (renkleri düzelterek, lekeleri silerek ve çok daha fazlasını) çok kaliteli bir şekilde düzenleyebilirsiniz. 

En iyi ücretsiz fotoğraf editörü GIMP, Photoshop'un ücretsiz sürümüne en yakın olan açık kaynak kodlu editördür. Bazı ücretli editörlerden daha fazla araç sunuyor, katmanları, maskeleri ve eklentileri destekler. Aynı zamanda Photoshop PSD belgeleriyle de çalışmanıza izin verir.

Ancak, GIMP bir fotoğrafı kırpmak veya düzeltmek gibi basit görevler için aşırıya kaçabilir. Bu yüzden bir dizi ücretsiz ve başarılı fotoğraf düzenleyicisini sizler için listeledik, böylece iş ve deneyim seviyeniz için tam olarak doğru aracı daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

1. GIMP

Platform: Windows, macOS, Linux | Katmanlar: Evet | Dışa aktarma formatları: 40+
 
+ Gelişmiş düzenleme araçları
+ Platformlar arası destek
 
 
GIMP en iyi ücretsiz fotoğraf editörlerinden biridir. Premium yazılımlarda bulabileceğiniz görüntü geliştirme araçları bulunmaktadır ve her geçen gün daha fazlası eklenmektedir.
 
Fotoğraf düzenleme araç seti oldukça başarılıdır ve katmanlar, maskeler ve çok daha fazla detayı içeriyor. Kusursuz iyileştirme araçlarıyla kusurları kolayca ortadan kaldırabilir, özel fırçalar oluşturabilir, perspektif değişiklikleri uygulayabilir ve akıllı seçim araçlarıyla izole alanlara değişiklikler uygulayabilirsiniz.
 

2. Ashampoo Photo Optimizer 2019

Platform: Windows | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, BMP, TIF
 
Tek tıkla optimizasyon
Hassas manuel kontroller
Sade arayüz
 
Kısa bir süre içerisinde düzenlemeniz gereken fotoğraflarınız varsa, Ashampoo Photo Optimizer 2019 sizin için faydalı bir araç olabilir. Arayüzü oldukça sade ve düzenli, aynı zamanda reklamlar bulunmamaktadır. (kullanmaya başladan önce bir e-posta adresi göndermeniz gerekir)
 
Manuel renk ve pozlama düzeltmeleri yapmak istiyorsanız, tam olarka bunu yapmanıza izin veren birçok araç bulunmaktadır. Aynı renk değişikliklerini aynı anda tüm fotoğraflara uygulayamıyorsunuz, ancak hızlı düzeltmeler yapabilmeniz için mükemmel bir ücretsiz fotoğraf editörüdür.
 
Daha gelişmiş düzenlemeler yapmak için, gelişmiş optimizasyon araçlarına sahip yazılımın premium sürümü olan Ashampoo Photo Optimizer 7'ye göz atabilirsiniz.
 

3. Canva

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda); Android, iOS, iPadOS (mobil uygulama) | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, PDF

+ Çok çeşitli şablonlar
Ücretsiz bulut depolama alanı içerir
Mobil uygulama mevcut
- Hassas manuel düzenleme araçları yok
 
Canva, web tarayıcınızda çalışan bir fotoğraf editörüdür ve favori fotoğraflarınızı kartlara, posterlere, davetiyelere ve sosyal medya yayınlarına dönüştürmek için oldukça idealdir. 
 
Canva'nın ücretsiz ve ücretli iki versiyonu vardır, ancak ücretsiz versisyon kullanıcılar için yeterli özelliklere sahiptir. Sadece e-posta adresinizle kayıt olun ve tasarımlarınızı saklayabilmek için 1 GB ücretsiz bulut depolama alanına sahip olun.
 
Bu editör'de klon fırçaları ve akıllı seçiciler gibi gelişmiş araçlar bulunmamaktadır, ancak renk tonları, efektler, keskinleştirme, parlaklığı ayarlama, doygunluk, konstrast ve çok daha fazlasını için bir dizi araç bulunuyor.
 

4. Fotor

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda) | Katmanlar: Hayır | Dışa aktarma formatları: JPG, PNG, PDF
 
Premium düzey filtreler
Toplu görüntü işleme
Yüksek çözünürlüklü dışa aktarma seçenekleri
- Eklenti desteği yok
 
Fotor, fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde düzenlemenize imkan veren ücretsiz bir fotoğraf editörüdür. Örneğin, klon fırçası veya iyileştirme aracıyla düzenlemeniz gereken belirli bir alan varsa, bu pek mümkün değildir. Ancak ihtiyaçlarınız basitse, Fotor tam size göre.
 
Fotor'un birçok ücretsiz fotoğraf editöründe bulunmayan ve göze çarpan özelliği, toplu işleme aracıdır. Birçok fotoğrafı, bir seferde filtreleyebilirsiniz.
 

5. Photo Pos Pro

Platform: Windows | Katmanlar: Evet | Dışa aktarma formatları: 15+


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!