En İyi VR Korku Oyunları

0 Yorum · 79 Görüntüleme

Bir VR gözlük takın ve verdiğiniz her kararı sorgulamaya başlayın. PC için favori VR korku oyunlarının bir listesini hazırladık. Bunların çoğu herhangi bir korku meraklısının oynamaktan zevk alacağını düşündüğümüz oyunlardır. İşte en iyi VR korku oyunları listemiz.


VR Korku Oyunları

VR Korku Oyunları

Deneyimin ne kadar basit olduğu hiç önemli değil: Herkesin bir VR korku oyununda ilk kez bakması gereken bir şey vardır. Odada bilinmeyen bir canavarın olması, her şeyi kapsayan mükemmel sesi koridorda duymak, en sert meydan okuyuyu bile yerinden sarsabilir. Hiçbir araç, VR'dan daha fazla korkutamaz.

Bununla birlikte, tüm korku oyunları eşit olmadığından, PC için favori VR korku oyunlarının bir listesini hazırladık. Bunların çoğu herhangi bir korku meraklısının oynamaktan zevk alacağını düşündüğümüz oyunlardır. İşte en iyi VR korku oyunları listemiz. Bol korkulu oyunlar...

1. Dreadhalls

1. Dreadhalls

Geliştirici: White Door Games
Platformlar: Rift, Vive, Gear

En eski ve en cesur yinelemelerinden bile, bu can sıkan corridor crawler Dreadhalls, sayısız YouTube vurgusu ile, en mükemmel VR korku deneyimi olarak öne çıktı. Sıkı, twisting corridorlar, taşlaşmış ses ve zaman testine dayanacak bir oyun için yapılmış oldukça eğlenceli bir canavar mekaniği. Herhangi bir VR partisi için onu oynadığınızdan emin olun.

2. Wilson's Heart

2. Wilson's Heart

Geliştirici: Twisted Pixels
Platformlar: Rift

Korkular tamamen kalbi durdurmaz. Ancak bu, Wilson's Heart'ın Universal Classic Monsters dünyasına inanılmaz bir saygı göstermesini engellemez. Zekice yapılmış bir Gotik hastane, hem ürkütücü hem de en önemlisi gezinmesi kolay, komik ve karanlık ortamlara dönüşüyor. Wilson's Heart, VR içindeki ve dışındaki diğer pek çok korku oyununun aksine, hangi çekmeceye bakmadığını merak ettirerek amaçsızca dolaşmamak için karamsar, sıkı bir hikaye için burada olduğunuzu hissettirir. Bu, sizi Rosario Dawson, Michael B. Jordan, Alfred Molina ve Robocop’un Peter Weller’inden gelen korkulara, mizahlara ve eğlenceli performanslara odaklanmaya zorluyor.

3. Arizona Sunshine

3. Arizona Sunshine

Geliştirici: Vertigo Games
Platformlar: Rift, Vive, PSVR

Bireysel zorluklardan ziyade tüm hikaye modunu gerçekten yakalayan ilk VR aksiyon macera oyunlarından biri olan Arizona Sunshine, ortamdaki en iyi oyunlar arasında. Temposu biraz yavaş, ama bir zombi geriliminde istenen de budur zaten. Ve çoğu dövüşler ölümsüz dalgalarla oldukça sabit anlaşmazlıklara dönüşürken, şarjörün içinde dört mermi kaldığında, onların üzerinde bir sürünün yavaşça aşağı doğru savrulduğu kadar rahatsız edici bir şey yoktur.

4. Alien: Isolation (MotherVR mod ile)

4. Alien: Isolation (MotherVR mod ile)

Geliştirici: Creative Assembly
Platformlar: Rift, Vive (via mod)

VR için belki de 2014 yılının en iyi oyunudur. Alien: Isolation'nın bazı VR görüntülerini Oculus DK2 günlerinde izlemiş olabilirsiniz ve biraz üzerinde çalışıldığında, MotherVR modu (Nibre tarafından yaratılmıştır) çok daha temiz, daha yumuşak bir deneyimdir ve tüm öykü boyunca çalışır. Hareket daha doğal hissettiriyor, gözlerinizde DK2 tüyü yok ve kafa takibi bile havalandırma veya ağlarken hızlıca gezinmenizi sağlayacak kadar pürüzsüzdür. Şu an dört yaşında bir oyun olmasına rağmen çok iyidir.

5. Kobold

5. Kobold

Geliştirici: Another World
Platformlar: Rift, Vive

Uzun bulmaca çözme olaylarında birçok VR korku deneyimi yok olup gitmiştir. Fakat Kobold’un ilk bölümü büyük oranda çok sıkı, iyi düzenlenmiş bir hikaye anlatımına sahiptir. İkna edici terk edilmiş bir evi ve etrafındaki ormanı kayıp bir oğlan çocuğunu bulmak için keşfetmek sadece bir başlangıçtır. Kobold’un salonları ve uğrak yerlerinde kayıp çocuklardan çok daha fazlası vardır.

6. Duck Season

6. Duck Season

Geliştirici: Stress Level Zero
Platformlar: Rift, Vive

Duck Season, aslında otuz yıldan uzun bir süredir bildiğimiz her şeyi onaylıyor; popüler ördek avı oyunundaki köpek tam bir pislik. Yine de bu sefer alaycı hareketlerinden daha fazlasını yaparak daha da pislik olmayı başarıyor. Duck Hunt (Ördek Avı), Five Nights at Freddy'nin benzerinden daha fazlasıdır. Klasik NES oyununun takdir VR-within-VR versiyonu ile sizi zorlayacaktır. Köpeği vurmak, gerçek hayatta sizin için oldukça karışık durumlara ve genel olarak cehennem bir anlatıya neden olur. Burada çok sayıda son ve kilidini açmak için bazı başarılar olan adil bir oyun vardır. Ama ilerledikçe biraz tekrarlı ve uzun bir hale gelir.

7. Edge of Nowhere

7. Edge of Nowhere

Geliştirici: Insomniac Games
Platformlar: Rift

VR'da Uncharted'a en yakın ve en etkin olanı Edge of Nowhere'dir. Antarktika'da çok iyi bir şekilde zenginleştirilmiş Cthulhu mit hikayesini anlatıyor. Bir aksiyon oyunu olarak çalışmasını sağlayan şey, sürekli öne dönük momentumdur. Korku olarak çalışmasını sağlayan şey, zihninizin yavaşça Great Old One (Büyük Yaşlı Olan) ın eline geçtiğini ve yaptığınız her hareketi sorgulamanızı sağlayan size hatırlatması gereken tüm yaratıcı yöntemlerdir.

8. Narcosis

8. Narcosis

Geliştirici: Honor Code
Platformlar: Rift, Vive

Okyanus derinlikleri hakkında ne kadar az şey bildiğinizden çekinmezseniz, Narcosis sizin için olabilir. Büyük bir deprem, bir sualtı tesisini imha ettikten, oyuncu karakterinin dışındaki herkesi öldürdükten sonra, kaya oluşumları ile karakolunuzun perişan kalıntıları arasında dolaşmak için derin denizde yürümek zorunda kalacaksınız. Narcosis'i birbirinden ayıran şey, yavaş, kıvrımlı hızı, kilometrelerce suyun altına gömülme korkusu ve sizi almak için hiçbir şeyin olamadığını bilmektir. Sadece bazı halüsinasyonlar, suyun kırılma ağırlığı ve içinde yaşayan her ne ise.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!