Enermax’tan AMD’nin Threadripper’ına Özel Soğutma Sistemleri Geliyor!

Yorum · 28 Görüntüleme

AMD'nin Threadripper'ı hakkında yeni bilgiler çıktıkça, şirketlerin özellikle soket TR4 kurulumları için üretilmiş yeni soğutma çözümleri üretmelerini ummamak olmaz. Enermax bunlardan biri ve sadece Threadripper için iki yeni -hepsi dahil- sıvı soğutucusunu şimdiden duyurdu. Bu soğutucular, AMD büyük CPU'larındak tüm IHS'yi kapsıyor!


AMD İçin Özel Üretildi!

AMD'nin Threadripper'ı hakkında yeni bilgiler çıktıkça, şirketlerin özellikle soket TR4 kurulumları için üretilmiş yeni soğutma çözümleri üretmelerini ummamak olmaz. Enermax bunlardan biri ve sadece Threadripper için iki yeni -hepsi dahil- sıvı soğutucusunu şimdiden duyurdu.

Şirketin yeni Liqtech TR4 soğutucuları AMD'nin soket TR4'ü için özel üretilmiştir. 240mm radyatör ve 360mm radyatör ile mevcut olan iki versiyonda da, Enermax'ın aşırı overclock olmuş sistemleri bile serinletebileceğini iddia ettiği geniş bir su bloğu bulunuyor.

Enermax, "Liqtech TR4 sıvı soğutucuları, 500W'tan fazla TDP verebilir; bu soğutma çözümü de, overclock işlemciler tarafından üretilen büyük miktarda ısıyı kolayca soğutur. Soğutma performansını en üst düzeye çıkarmak için Liqtech TR4 patentli SCT tasarımını benimser; SCT sınır tabaka oluşumunu önleyebilir ve sıcak plakaların oluşumunu azaltmaya yardımcı olan soğuk plaka içindeki sıvı akışını arttırır." demekte.

Bu soğutucular içlerinde 450 L / saate kadar yüksek akış hızına sahip yeni bir pompa tasarımı ile birlikte, yüksek basınçlı fanlar, 400 mm'lik dokuma tüpler ve titreşimi engelleyen lastik pedler bulunduruyor.

Threadripper CPU'larının Asetek su blok adaptörü ile birlikte geldiğini hatırlatmak isteriz. Enermax'ın soğutucuları, IHS'yi tam olarak kapsamakta ve bu da daha düşük sıcaklıklara ve daha fazla overclock oranına neden olabilmektedir. 

AMD İçin Özel Üretildi!

İşte Kurulum Videosu


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!