Epic Games’e Göre PS5 Grafikleri Film Kalitesinde Olabilir

0 Yorum · 355 Görüntüleme

Yeni nesil PlayStation 5'in yetenekleri yeni geliştirilen Unreal Engine 5 ile birleştiğinde, geliştiricilerin fotogerçekçi grafikler üretmelerine izin verecek. Epic Games, yeni nesil oyunların keşfedebileceği daldırma seviyesinin film kalitesinde oyun sunacağına inanıyo


Resmi PlayStation Dergisi’nin son sayısına röportaj veren Epic Games'in baş teknoloji sorumlusu Kim Libreri, büyük bütçeli Hollywood gişe rekorları kıran “inandırıcı ve gerçekçi” oyunlara tanık olmanın “yaşam boyu süren bir hayal olduğunu” söyledi. Libreri, Unreal Engine 5 tarafından desteklenen PlayStation 5'in yeni nesil grafik ve işleme özelliklerinin, bu hayalini gerçekleştireceği konusunda tam bir güvene sahip.

Bununla birlikte gerçekçilik, Libreri'yi heyecanlandıran yeni nesil oyunların tek yönü değil. PlayStation 3'ten alıntı yaparken, yeni teknolojinin gelişmeyi her zaman engellediğini belirtti. Unreal Engine 5, yalnızca yüksek kaliteli sonuçlar üretmekle kalmayıp aynı zamanda iş akışlarını daha verimli hale getiren nadir bir örnek olarak geliyor. Bu cephede Libreri, yeni nesil PlayStation 5 oyunlarının da yeni oyun konseptleri doğuracağını belirtti. Ona göre bunlar “tamamen dinamik ortamlar ve aydınlatma, çok gelişmiş fizik, daha akıllı yapay zeka ve daha zengin çok oyunculu deneyimlerden” faydalanabilir.

Epic Games, Unreal Engine 5'de çalışan gerçek zamanlı bir demo olan Lumen in the Land of Nanite’i sergilemesinden bu yana PlayStation 5'i her türlü övgü ile sergiliyor. Çarpıcı görüntüler, tüm donanım özelliklerini kullanırken bir sürü etkileyici ayrıntıyı önizlemişti. Bu da Unreal Engine 5 ile güçlendirildiğinde yeni nesil oyunların nasıl görünebileceğine bir bakış oldu.

Xbox Series X de yeni Unreal Engine 5 teknolojisinden tam olarak yararlanacak. Epic Games daha önce “Nanite ve Lumen” teknolojisinin platformlar arası oyun için tasarlandığını ve PC'yi de içerdiğini doğruladı.

PlayStation 5’in çıkışı yıl sonu için planlandı. Sony Interactive Entertainment, COVID-19'a rağmen gecikme olmayacağını belirtti. Ancak, çıkış tarihi ve fiyat noktası henüz tam olarak açıklanmadı.

PlayStation 5'in şu anki nesle kıyasla daha maliyetli olacağı bildiriliyor. Ayrıca yeni nesil oyunların da maliyetli olacağı iddia ediliyor. Söylentilere göre 60 dolarlık perakende fiyatı 70 dolara itiliyor ve bu sadece Sony'ye özgü olmayacak.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!