Epic, Steam Oyunlarını Epic Games Store'da Yayınlamaya Devam Edecek

0 Yorum · 61 Görüntüleme

Epic Games CEO'suna göre şirket, eğer geliştirici ve yayıncılar mağaza değiştirmek isterlerse diğer anlaşmlardan bağımsız olarak onları kabul edecek.


Epic, Oyunları Kendi Mağazasında Yayınlamaya Devm Edecek

Epic, Oyunları Kendi Mağazasında Yayınlamaya Devm Edecek

Birçok kişi Epic'in, geliştiriciler ile Games Store için anlaşmalar imzalamayı bırakacağını umuyordu. Şirket, Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda anlaşmalarını azaltacağını ileri sürerken, CEO Tim Sweeney bir geliştiricinin önceki planları Steam için ne ise, Epic'in mağazası için de anlaşmaları imzalama çalışmalarını "sürdürmeye açık olacağını" söyledi. Mağaza değiştirme kararının geliştiricilere ve yayıncılara bırakılması gerektiğini ekledi.

Stratejinin Epic'e para kazandırıp kazandırmadığı belli değil. Ancak Sweeney, nakit harcamalarının "önemli" olduğunu ve şirketinin 2019 yılında anlaşmalardan kar elde etmeyebileceğini belirtti.

Ama Epic’in önceden sipariş verilmiş olan Metro: Exodus’ta yaptıklarını tekrar edeceğini görmeyeceksiniz. Epic bunun bir hata olduğunu GDC'de söyledi. Ne olursa olsun, bu değişiklikler tam olarak bazı oyuncuları memnun etmeyecektir. Pek çoğu, özellikle Epic'in portalının hala çalışma gerektirdiğini ve oyun kütüphanelerinin işlevsel olmadığı konusundaki şikayetlerini dile getirdiler. Ama Epic fikrini değiştirecekmiş gibi görünmüyor. Fortnite, şirkete çok para kazandırdı ve bir süre için anlaşmaları kapmayı göze alabilir.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!