FIFA 20, PES 2020'nin Özel Anlaşmasını Açıklamasından Sonra Juventus'u Kaybetti

0 Yorum · 133 Görüntüleme

Konami açıkladı, Juventus PES 2020'ye özel olacak. Bu da takımın FIFA 20'de olmayacağı anlamına gelir.


Juventus FIFA 20'de Yok

Juventus FIFA 20'de Yok

Juventus bu yıl PES 2020'ye özel olacak, yani FIFA 20'nin onsuz olması gerekecek. PES yayıncısı Konami, PES'i "İtalyan şampiyonları içeren tek konsol futbol oyunu" yapan kulüple "uzun vadeli" bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Konami, ortaklığın Juve'nin "takım ismi, arma ve resmi kitlerin", ayrıca Allianz Stadyumu'nun "konsol futbolu video oyunları" içinde özel kullanımını kapsadığını söyledi. Bu, kulübü dahil etmek için Football Manager gibi diğer oyunlara kapıyı açık bırakır, ancak bunun hakkındaki detaylar belirsizdir. Ama şu açıktır ki, FIFA bu yıl Juventus'u içermeyecek. EA, bunun yerine kulübün lisanssız bir versiyonunu belirtme planlarını açıkladı.

EA, "Juventus Futbol Kulübü ile yakın bir ilişkinin ardından EA Sports, 30 Haziran’da kulüp ile olan ortaklığının sona erdiğini onayladı." dedi.

Ayrı bir açıklamada, yayıncı şöyle devam etti: "Piemonte Calcio, FIFA 20'de Kick-Off, Kariyer Modu ve Volta boyunca özel bir rozet ve kit içeren yeni oynanabilir bir ekip olacak. Piemonte Calcio, FIFA 20 ve FIFA 20 Ultimate Team'de gerçek dünyadaki otantik oyuncuları kullanacak. Piemonte Calcio oyuncularının FIFA 20 Ultimate Team içindeki Kimyası bu değişikliklerden etkilenmeyecek."

"Piemonte" terimi, Piedmont'da bulunan İtalya Juventus bölgesine referans niteliğindedir. "Calcio" ise, ülkedeki futbolla sıkça ilişkilendirilen "kick" kelimesinin İtalyanca karşılığıdır. FIFA'nın İtalyan liginin Serie A versiyonu, resmi lig lisansının bulunmamasından dolayı Calcio A olarak adlandırıldı.

EA futbolcuların tasvirlerini kullanabileceğini belitti. Oyuncuların benzerleri, kendi kulüplerine veya liglerine değil, FIFPro adlı futbol sendikasına girer. FIFPro, hem Konami hem de EA ile ortaklığa sahip olduğundan, her ikisinde de oyuncu isimlerini ve yüzlerini oyunlarında çoğaltmalarına izin verilir. EA ayrıca FIFA 20'nin Piuvonte Calcio oyuncularını, Juventus'un gerçek dünya duruşuna uygun olarak Ultimate Team'de form içi oyuncular olarak göstermeye devam edeceğini söyledi.

PES 2020 aynı zamanda Manchester United, Arsenal ve Bayern Münih ile resmi ortaklıklara sahiptir, ancak bunlar özel anlaşma değildir, EA bunları FIFA'da resmi göstermeye devam edebilir.

PES 2020, 10 Eylül’de PS4, Xbox One ve PC’de çıkacak. Çevrimiçi ve çevrimdışı eşleme türlerinin yanı sıra oyunun düzenleme modunu da içeren bir demo sürümü 30 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

FIFA 20, 27 Eylül’de çıkacak ve diğer değişikliklerin yanı sıra, yeni bir Volta modu ile birlikte geliyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!