GBWhatsApp, OGWhatsApp, WhatsApp Plus Nedir? Detaylı Rehber, SSS ve İndirme Linki

0 Yorum · 6292 Görüntüleme

Selamlar Gamer.Com.TR Takipçileri. Bugünkü rehberimizde sizlere sıkça sorulan GBWhatsApp, OGWhatsApp ve WhatsApp Plus uygulamalarına değineceğiz.


İlk olarak aralarındaki farktan bahsedeyim. WhatsApp Plus, orjinal WhatsApp ile aynı paket adına sahiptir, yani birlikte kuramazsınız, WA Plus’ı kurabilmek için önce esas WhatsApp’ı kaldırmak zorundasınız. GBWhatsApp ve OGWhatsApp ise farklı paket adlarına sahip. Bu sayede orjinal WhatsApp ya da WhatsApp Plus ile birlikte farklı paket adlarına sahip GBWhatsApp ve OGWhatsApp ‘larla birlikte 1 telefona 3 farklı WhatsApp uygulaması kurabilme imkanınız doğar. Tabi ki 1 hesaba sadece 1 uygulamadan erişebileceğinizi de unutmayın. Üçünü de kullanmak isterseniz 3 farklı hesaba ihtiyacınız olacak.

Bu 3 uygulamanın arasındaki tek fark bu paket ismi olayı, onun dışında bir farkları bulunmuyor. Tüm özellikleri aynı. Bu yüzden şimdi rehberi en çok kullanılan GBWhatsApp üzerinden ilerleteceğim (diğerleri de zaten aynı) gerek gördüğüm taktirde ise diğerlerine değinecem. Haydi Başlayalım!

GBWhatsApp nedir?

GBWhatsApp Modlu WhatsApp’ların en popüler olanı, en çok kullanılanıdır. WhatsApp'ın çok fazla şaşırtıcı özelliğine ve birçok gizlilik seçeneğine ve temalarına sahip olan diğer sürümlerin benzer bir versiyonudur. GBWhatsApp'ın farklı paket adı vardır; GBWhatsApp için yeni güncellemelerine uygulama üzerinden haberdar olabilirsiniz, Öyleyse GBWhatsApp'ın şaşırtıcı özelliklerini, güncellemeleri durdurma korkusu olmadan kullanmanın tadını çıkarın. GBWhatsApp Android içindir ve güvenlidir.

GBWhatsApp Özellikleri:

GBWhatsApp birçok gizlilik seçeneğine sahiptir, GB WhatsApp ile aynı android cihazda iki WhatsApp Plus uygulamasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca kendi temanızı oluşturabileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz GB WhatsApp renklerini ve yazı tiplerini bulabilirsiniz, ne istersen onu değiştir. Ve en önemlisi, sohbet bildirimlerini gizleme imkanı. Daha büyük video ve müzik dosyaları gönder, Ayrıca sohbet için şifre ayarlayabilirsin.

GBWhatsApp Gizlilik Özellikleri:

GBWhatsApp kullanıcılarının birçoğu, GBWhatsApp gizlilik özelliklerini kullanmaktan çok mutludur, çünkü size istediğiniz zaman sohbet etme ve cevap verme özgürlüğü verir, İstediğiniz her şeyi kontrol edebilirsiniz:


Çevrimiçi Durumu Gizle: Çevrimiçi durumunu gizleyebilir ve GBWhatsApp'ı özgürce kullanabilirsiniz, Herkese çevrimdışı gösterebilir (Giriş yaptığınız son tarihi görecekler).

 

Son Görülmeyi Gizle: Karşı tarafın son görülmesini görmeye devam ederken, kendikinizi gizleyebilmek kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi? Okumaya ve şaşırmaya devam et.

 

Mavi Tikleri Gizle: Alınan herhangi bir mesajı okuduğunuzda, rehber ve grup için mavi tikleri gizleyebilirsiniz. 

Bu özellik zaten var dediğinizi duyar gibiyim. Fakat burada siz karşı tarafın okuma durumundan feragat etmeden bu gizliliğe erişebiliyorsunuz. Yani siz mavi tikleri görüyorsunuz, onlar sizinkileri görmüyor ;)

 

İkinci Onay işaretini gizle: Herhangi bir mesaj ilettiğinizde, ikinci onay işaretlerini rehber ve grup için gizleyebilirsiniz. 

Mavi tikte bahsettiğim aynı mesele burda da geçerli, siz hala kendi mesajlarınızın iletilip iletilmediğini görebileceksiniz.

 

Yazıyı Gizle: Yazıyor.. yazısını gizlemek ister miydiniz? Özel sohbet ve grup için bir mesaj yazarken bunu kullanmak isterseniz, GBWhatsApp’ı kurun.

 

Kayıt Durumunu Gizle: Ses kaydederken rehber ve grup için Kayıt Durumunu gizleyebilirsiniz.

 

Mavi Mikrofonu Gizle: Sesi açtığınızda, Rehber ve grup için Mavi Mikrofonu gizleyebilirsiniz.

 

Storylerde Görünüm Durumunu Gizle: Arkadaşlarınız tarafından yayınlanan herhangi bir durumu görüntülediğinizde adınızı gizleyebilirsiniz.

 

Anti-Revoke: Bu şaşırtıcı bir seçenek! Silinen mesajları okuyabilir ve Arkadaşlarınızın size gönderdikten sonra mesajların silinmesini önleyebilirsiniz, Ayrıca önceki silinen mesajları iletişim bilgilerinde görebilirsiniz (Kişi adına ve ardından silinen mesajlar yazısına tıklayın).

 

Belirli Kişiler İçin Özel Gizlilik: Belirli arkadaşlar için gizlilik seçeneklerini, diğer kişilere uygulamadan belirleyebilirsiniz (kişi adına tıklayın ➡ gizlilik sekmesinden ayarlayın).

 

GBWhatsApp Paylaşım Özellikleri:

GBWhatsApp, pek çok medya özelliğine sahiptir, kullanıcıya rahatlık sağlar, Herhangi bir story’yi indirebilir ve istediğiniz bir herhangi şeyi paylaşabilirsiniz.

 

Story İndirme: Herhangi bir WhatsApp durumunu cihazınıza kaydedebilir ve arkadaşlarınızdan video ve fotoğraf indirebilirsiniz. 

Bazılarınızda belki “bildirim gider mi?” korkusu oluşmuş olabilir. Normal WhatsApp’ta böyle bir özellik olmadığına göre bildirim gitmesinin de imkanı yok. Rahatça stalk’a devam edebilirsiniz. :)

 

Dosya ve Belgeler: (PDF, TXT, Docs…) gibi 100 MB'a kadar istediğiniz herhangi bir dosya türünü paylaşabilirsiniz.

Farkı bilmeyenler için, normal WhatsApp’ta dosya paylaşım boyutunun limiti çok daha düşük.

 

Medya Otomatik İndirme: Belirli arkadaşınızın otomatik videolarını ve fotoğraflarını indirme işlemini diğer kişilere uygulamadan kapatabilirsiniz (kişi adına basın ➡ medya otomatik indirme sekmesinden ayarlayın).

 

Kamera: Kaliteyi düşürmeden ve mümkün olduğunca hızlı şekilde resim ve video gönderebilirsiniz.

 

Galeri: Bir kerede ve mümkün olan en yüksek kalitede 100 adete fotoğraf veya video seçebilir ve gönderebilirsiniz.

Farkı bilmeyenler için, WhatsApp’ta tek seferde seçme limiti çok daha düşük. Ve en önemlisi, esas WhatsApp medya dosyalarını gönderirken boyutunu azaltmak adına çözünürlüğü düşürüyor.

 

Ses: Müzik dosyalarını müzikçalar veya dosya yöneticisinden 100 MB’a kadar paylaşabilirsiniz.

 

Konum: Canlı konumunuzu (Gerçek zamanlı konum) paylaşabilir ve arkadaşlarınızın sizi izlemesine veya geçerli noktanızı harita üzerinde nokta olarak göndermesine izin verebilirsiniz.

 

Rehber: Numaralar - e-postalar - profil resmi - adres dahil olmak üzere, bir kerede 200’e kadar kişi seçip gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular:

S1) GBWhatsApp Kullanırsam Telefonum Güvende mi?

A1) Evet, endişelenmene gerek yok.

 

S2) GBWhatsApp'ın Farklı Bir Paket Adı Var mı?

A2) Evet, GBWhatsApp'ın farklı bir paket adı var ve WhatsApp Plus ve OGWhatsApp ile bilikte yükleyebilirsiniz.

 

S3) iPhone için GBWhatsApp kullanılabilir mi?

A3) Maalesef mevcut iPhone cihazları için geçerli değil.

 

S4) Aynı Android Cihazda 2 GBWhatsApp Uygulaması Kullanabilir miyim?

A4) Evet, OGWhatsApp’ı da kullanarak Aynı Android Cihazda 2 GBWhatsApp Uygulaması (Hesap) kullanabilirsiniz

 

S5) Aynı Android Cihazda 3 GBWhatsApp Uygulaması (Hesabı) Kullanabilir miyim?

A5) Evet, OGWhatsApp ve WhatsApp Plus ile Aynı Android Cihazda 3 GBWhatsApp Uygulamasını (Hesap) kullanabilirsiniz.

 

S6) GBWhatsApp - WhatsApp Plus - OGWhatsApp Arasındaki Fark Nedir?

A6) Bu uygulamalar arasında bir fark yoktur, Her uygulamanın farklı bir paket adına sahip olması sayesinde, size tek cihazda birden çok WhatsApp hesabı kullanma imkanı verir.

 

S7) GBWhatsApp Çıkartma Gönderme ve Ekleme İşlemini Destekler mi?

A7) Evet, GBWhatsApp çıkartma ekleme ve gönderme yapabilir, Ancak Play Store'daki çıkartma uygulamalarını kullanamazsınız. Play Store etiketlerini kullanmak istiyorsanız, WhatsApp Plus'ı yüklemelisiniz. GBWhatsApp için Sticker kullanmak istiyorsanız bu dosyayı kurun.

 

S8) GBWhatsApp kullanmak için WhatsApp'ı kaldırmam gerekiyor mu?

A8) Hayır, farklı paket adına sahip olduğu için gerek yok. Fakat WhatsApp Plus kuracaksan, esas WhatsApp’ı kaldırmalısın.

 

S9) GBWhatsApp'ta Son Görülenlerimi Dondurup Donabilir miyim?

A9) Evet, GBWhatsApp'ta son görülmenizi dondurabilirsiniz

 

S10) GBWhatsApp için şifre ayarlayabilir miyim?

A10) Evet, sohbet ve GBWhatsApp için şifre belirleyebilirsiniz.

 

S11) WhatsApp'ı kaldıramıyorum, yalnızca devre dışı bırakabilirim (kapatabilirim) ve WhatsApp Plus'ı yükleyemiyorum.

A11) Endişelenmeyin, aynı bilgilere sahip olan ve tüm android cihazlarla uyumlu olan GBWhatsApp'i yükleyebilirsiniz.

 

S12) Sohbet Geçmişimi ve Verilerimi kaybetmeden GBWhatsApp’a Nasıl Geçiş Yapabilirim_

A12) Rehberimizden yardım alarak.

GBWhatsApp İndir:

Android cihazlar için GBWhatsApp APK son sürümünü indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

GBWhatsApp Son Sürüm İNDİR

GBWhatsApp İndir:

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!