Gran Turismo 7, Hemen Hemen Her PS5 Özelliğinden Faydalanacak

0 Yorum · 891 Görüntüleme

Gran Turismo 7, PS5'in ilginç özelliklerini oyunculara sunacak.


Gran Turismo 7, Sony'nin şu ana kadar açıkladığı tüm PS5 özelliklerinden yararlanacak.

PS5'te dokunsal geribildirim ve adaptif tetikleyicilerin yanı sıra benzersiz özellikler barındıran konsol, bir süper hızlı SSD ve 3D ses özelliklerini de bulunduruyor. Gran Turismo 7'nin PS5'e özel olmasıyla Sony, "PlayStation 5'te sahip olduğumuz hemen hemen her teknolojik geliştirmeden faydalanacağını" belirtti.

The Guardian'a konuşan Sony başkan yardımcısı Simon Rutter, Gran Turismo 7'nin konsol için önemli bir detay olduğuna inanıyor ve gerçekçi yarış oyununun PS5'in yeni teknolojisiyle oyuncuları nasıl etkileyeceğini ayrıntılarla anlatıyor.

Zengin özelliklere sahip

 Her şeyden önce, PS5'in SSD'si sayesinde yükleme süreli ciddi şekilde hızlanacak. "Yükleme süreleri geçmişte olduğundan çok daha hızlı olacak." Dedi. Rutter, birçok Gran Turismo hayranı için büyük bir heyecan yaratacak, çünkü düşen yükleme süreleri oyuncuları oldukça memnun edecek.

3D ses söz konusu olduğunda, Rutter sürükleyici bir deneyim vaat ediyor. Rutpit, "Kokpitte otururken, 3D, ses arkanızda veya yanınızda bir Ferrari'nin gürültülü sesini duymanızı sağlar ve bu sayede Maserati'nin motor gürültüsü arasındaki farkı ayırt edebilirsiniz." dedi.

Peki ya DualSense denetleyicisi? Öyle görünüyor ki, Gran Turismo 7 de bunu kapsayacak. Rutter, "DualSense denetleyicisini kullanarak araba sürerken, bir yarış pistinin pürüzsün dalgalı asfaltından ellerinizde farklı bir his hissedeceksiniz, " dedi.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!