Half Life: Alyx, VR'sız Oynanabilecek

0 Yorum · 275 Görüntüleme

Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanabilen Half Life: Alyx, artık VR gözlüğü olmadan da oynanabilecek.


Valve tarafından geliştirilen ve yayımlanan birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunu olan  Half-Life: Alyx, Half-Life 2: Episode Two'dan sonra yayımlanmış ilk Half-Life oyunudur. Konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçmektedir. Geçtiğimiz yılın Mart ayında piyasaya sürülen sanal gerçeklik oyunu Half-Life: Alyx, türünün en iyisi olarak karşımıza çıkmakta. 

Half-Life: Alyx, türünün en iyi oyunu ve Valve'nin yapmış olduğu en iyi oyunların başında gelse de ne yazık ki sanal gerçeklik gözlüğü olmadan oynanamıyor olması oyunu deneyimlemek isteyen birçok oyuncunun önünü kesiyor. Valve tarafından geliştirilen bir mod ile artık oyun severler Half-Life: Alyx'i başka platformlarda da oynayabilecek. 

Başka kişisel geliştiriciler tarafından Half-Life: Alyx'i VR gözlüğü olmadan oynanılabilir şekilde geliştirselerde orjinal oyun kallite hissiyatından çok ödün veriyor. Buna karşın, ünlü mod yapımcısı SoMNst tarafından tasarlanan mod, Half Life: Alyx deneyimini VR gözlüğü olmadan da aynı orjinal kalitede oynanılabilir halde sunacak. 

Geliştirici ekip SoMNst, pandemi nedeni ile Half-Life: Alyx'i VR gözlüğü olmadan oynanılabilir modunun gelişimi oldukça yavaşladığını belirtti. Oyun dünyasını oldukça etkileyen COVID-19, birçok oyunda olduğu gibi Half-Life: Alyx'in VR'sız mod geliştirmesinede olumsuz yansıdı. Ancak gelşitirici ekip bu modu en kısa zamanda oyun severler ile buluşturmayı ve önümüzdeki süreçte yeni silah animasyonları konusunda çalışmaya başlayacağını açıkladı.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!