Infiniti Ptototype 9 Yarış Tasarımında Elektrik Var

Yorum · 16 Görüntüleme

Infiniti, Tesla ve diğer start-up'ları savuşturan bir elektrikli otomobil konseptini sergilemek için ilk lüks otomobil markasından çok uzak, fakat Nissan'ın üst düzey bölümü 2018 Leaf'in kalbini almış ve çok farklı bir yönde ilerlemiştir.


Infiniti Prototype 9 Elektrikli

Infiniti Prototype 9 Elektrikli

Infiniti Prototype 9, bu hafta California, Monterey yakınlarındaki 2017 Pebble Beach Concours d'Elegance'da gösterilecek bir tasarım konseptidir. Ancak Prototype 9'un eski görünümünün altında, 2018 Nissan Leaf'in güç aktarım organı yatıyor. Infiniti'ye göre, 148 beygir gücü elektrikli motor, 236 pound-feet tork ve 30kWh batarya ile arka tekerleklere tek hızlı bir şanzıman ile güç sağlıyor. İlginçtir ki, geçen hafta sızdırılan araç spesifikasyonlarına dayanılarak yeni Leaf'in ön tekerleklerine güç sağlayan elektrikli motora çok benziyor. Bu nedenle bu Infiniti tasarım projesinde "yeni nesil EV (Electric Vehicles) elektrik aktarma organı" olarak nitelendirildi. 

Yine de, yaklaşan Nissan Leaf için performansı iyi olabilir. Infiniti, Prototype 9'un 106 mph'lik bir üst hızı ve 0-62 arası 5,5 saniyede olduğunu söylüyor. Tüm şarjınızı bir pistte harcayın ve Infiniti, Prototype 9'un 20 dakikaya kadar sürülebileceğini söylüyor. 

Infiniti Prototype 9, Nissan'ın en yeni EV teknolojisini çarpıcı bir vücutta paketliyor ve eski ile yeni modelleri karıştırıyor. Peki neden 1940'ların yarış arabasına benziyor? Sonuçta, Infiniti, 20. yüzyılın ortalarında bir yarış tarihi içinde bulunmadı çünkü 1989'da yaratılan bir markaydı. 

Infiniti'nin küresel tasarımından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Alfonso Albaisa, Prototype 9'un görünümünün, "Japon kırsal kesiminde, ahırda yıllarca gizlenmiş tanınmayan bir yarış arabasına "şans" verme fantezisinden esinlendiğini söylüyor. Bu nedenle, Infiniti'nin tasarımcıları ön ve yandaki markanın üretim araçlarından ipuçları vermemeye çalışsalar da, 1930 ve 40'lı yıllardaki Alman ve İtalyan yarış arabalarına çok benzemektedir.

Infiniti Prototype 9 ile ilgili fotoğrafları inceleyebilirsiniz. 

Infiniti Prototype 9

Infiniti Prototype 9
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!