Instagram'in Snapchat özelliklerine gölge ekleme eğilimi, takip edeceğiniz yeni kişileri bulmaya kadar uzanıyor. Şirket, TechCrunch'a Snapcodes üzerinde profillerimiz için paylaştığımız QR kodlarına benzer olan Nametags'ı test ettiğini doğruladı.

Instagram Nametag

Instagram Nametag

Instagram'in Snapchat özelliklerine gölge ekleme eğilimi, takip edeceğiniz yeni kişileri bulmaya kadar uzanıyor. Şirket, TechCrunch'a Snapcodes üzerinde profillerimiz için paylaştığımız QR kodlarına benzer olan Nametags'ı test ettiğini doğruladı. Okuyucu Genady Okrain'in keşfettiği gibi, bu özellik gelecekteki paylaşımlar için emoji kalıplarını (artırılmış gerçeklik selfiesine dayanabilir) kullanarak özel bir etiket oluşturmanızı sağlar. Şu anda bunları tarayamaz veya paylaşamazsınız, ancak nasıl çalışacaklarına dair pek bir gizem yoktur. İsim yazmadan veya bir istek beklemeden birini eklemek için telefon kameranızı bir Nametag'e yönlendirirsiniz. Nametags, arttırılmış gerçeklik desteği ile birlikte yüzümüzü emojilere dönüştürebilecek.

Diğer deneylerde olduğu gibi, bunun geniş çapta mevcut olacağına dair bir kesinlik yoktur. Bununla birlikte, bu durumun çoğundan daha fazla önem taşıması daha muhtemel görünüyor. Instagram, Snapchat'e karşı baskınlığını sürdürmeye devam edecekse, kültürel genel görüşten daha fazlasını yakalaması gerekiyor. Bu da Nametags ile Twitter avatarlarında ve posterlerde gördüğünüz Snapcode'ların değiştirilmesi (veya en azından tamamlayıcı) anlamına geliyor. Kişileri eklemenizi kolaylaştırırlar. Sistem aslında Barkod okutun ve kişiyi ekleyin mantığıyla hareket ediyor.


Kaynak: 1

Black Desert Online

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları