Intel Core i7 Akıl Almaz Ghz’lere Çıkıyor!

Sayısız dünya rekorunu zaten kırmıştı.


Rekor Core i7'de!

Rekor Core i7'de!

Gigabyte X299 anakart kullanan overclock yapımcıları Kaby Lake-X Intel Core i7-7740K işlemci üzerinde büyük bir (7.5 GHz) hızaşırtma yapmayı başardılar. Açıkçası başarısından gurur duyan Gigabyte, bunun nasıl yapıldığına dair bir açıklama yaptı.

Böyle yüksek bir saat hızına ulaşmak için (i7-7740K normalde 4.3 GHz'lik bir saat hızına sahip), ciddi soğutmaya ihtiyaç duyuldu ve  -250 dereceye kadar sıvı helyum sıcaklıkları görüldü. Şampiyon anakart Gigabyte X299-SOC'in yanı sıra 16GB Corsair Vengeance LPX RAM ve bir Corsair AX 1500i güç kaynağı yardımıyla yapıldı. Verici hızı x75'de, veri yolu hızı 100 MHz'de tutulurken gerilim 1.096 V'de kalmıştır. 3DMark03, 3DMark06 ve Aquamark'da ayrıca Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition ve G.Skill Trident-Z 3600C17 RAM ile dünya rekorları kırıldı. Artı, bu ekran kartlarından ikisi, 3DMark06'da bir başka dünya çapında birincil puan kazandırmak için kullanıldı.

Elbette, daha ilk günler ve bu kayıtlar henüz elde edilebilir. Dün Kaby-Lake-X'de G.Skill RAM'in 5.5 GHz hızaşırtma rekoruna ulaştığını da duymuştuk.


Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!