Kingdom Come: Deliverance, Bu Hafta Sonu Steam'de Ücretsiz Oynanabilir Olacak

Yorum · 592 Görüntüleme

Toplamda 3 milyon satışa ulaşan Kingdom Come: Deliverance, bu hafta sonuna özel Steam'de ücretsiz olarak oynanabilecek.


 Warhorse Studio tarafından geliştirilen tek oyunculu birinci şahıs Orta Çağ aksiyon rol yapma oyunu Kingdom Come: Deliverance, 13 Şubat 2018 tarihinde Martin Klíma; Prokop Jirsa; Kateřina Matějíčková tarafından yayınlandı. 

 3 yıl önce PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapan Kingdom Come: Deliverance, oyunseverlerin beğenisini almayı başarmıştı. 3 milyon gibi önemli bir satış yakalayan birinci şahıs bakış açılı aksiyon rol yapma oyunu bildiğimiz üzere Epic Games Store'da da ücretsiz olarak yayınlanmıştı. Bunun üzerine Steam'de oyunu 3 milyon satışının üzerine kendi sistemlerinde de bu hafta sonuna özel ücretsiz oynanabilir hale getirme kararı aldı.

  Kingdom Come: Deliverance nasıl bir oyun? 

 Oyuna ilk baktığımızda bir Skyrim havası sezilebilir. Ancak görüldüğünün aksine bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Kingdom Come: Deliverance bir aksiyon rol yapma simülasyon oyunudur. Orta Çağ'ın 1403 yılında geçen oyunda üzerinde yaşadığımız dünyada büyü, ejderha ve birbirinden ilginç yaratıklar bulunuyor. Aslında oyunun bazı noktaları 15. yüzyılın Avrupasını konu alıyor. Orta Çağ konulu kitaplara ya da filmlere baktığımızda oyunun gerçekçi olduğunu görebiliriz. 

 Oyunun oyunseverler için en kötü yanının karakterimizi özelleştiremediğimiz olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Çeşitli yolculuklara ve birbirinden farklı zorluklara göğüs gereceğimiz ve bizimle birlikte olan kahramanımızın adı Henry olacak. Henry aslında sıradan bir insan. Ancak kahramanımız Henry yanlış zamanda yanlış yerde doğmuş şanssız biri. 15 yüzyılın Kutsal Roma İmparatorluğunda iki üvey kardeşin taht için kavgası sonucu oluşan kargaşa ile birlikte halk telaşa kapılıyor. Sizde bu zaman diliminde Henry'e göz kulak olacaksınız.

 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!