Koronavirüs Playstation 5'in Çıkış Tarihini Etkilemeyecek

0 Yorum · 186 Görüntüleme

Sony'nin uzun zamandır beklenen konsolu Playstation 5 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şirket Bloomberg'e bir açıklama yaparak koronavirüs'ün konsolun çıkış tarihini etkilemeyeceğini bildirdi.


     Bildiğiniz üzere koronavirüs salgının dünyayı bir anda etkisi altına almasının ardından birçok etkinlik ve lansman iptal edilmişti. Arka arkaya iptal kararlarının gelmesinin ardından oyuncular Playstation 5'in çıkış tarihinin iptal edilip edilmeyeceğini merak etmeye başladı.

     Şu ana kadar Sony cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştı. Ancak şirket sonunda sessizliğini bozdu ve Bloomberg'e bir açıklama yaptı. Japonya merkezli şirket, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Playstation 5'in çıkış tarihi için herhangi bir etki oluşturmardığını belirtti.

      Sony'nin Bloomberg'e yaptığı bu açıklama şirketin yaklaşık 9 gün önce LetsGoDigital sitesine 'koronavirüs salgınınn Playstatio 5 üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak' açıklamasından sonra geldi. Bu 9 günlük süreçte salgın her ne kadar hızlı yayılmaya devam etse de Sony bu durumun herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini duyurdu.

       Tüm bu açıklamalardan sonra Sony'nin Playstation 5'in çıkış tarihini ertelememe konusunda ne kadar kararlı olduğu görülüyor. Milyonlarca oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmak istemeyen şirket, Playstation 5'i açıkladığı tarihlerde tanıtmayı amaçlıyor. Sony ise geçtiğimiz günlerde Playstation 5'in 2020 yılının sonlarına doğru tanıtılacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta ise Sony'nin bazı yerel web sitelerinde ise Playstation 5'in çıkış tarihinin şükran günü olduğuna dair bir görsel paylaşılmıştı.

        Playstation 5 ile ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

       


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!