LoL Taktik Savaşları En İyi Kompozisyonlar

0 Yorum · 788 Görüntüleme

Taktik savaşlarında kazanmak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi şampiyon kompozisyonlarına bir bakın.


Bir önceki makalemizde Taktik Savaşları'nda genel oyun kazanma taktiklerinden kısaca bahsetmiştik. Bu yazımızda şampiyon kompozisyonları üzerinde duracağız.

League of Legends’ın halihazırda beta modunda olan yeni modu Taktik Savaşları’nda (Teamfight Tactics) zafer elde etmek için doğru kompozisyon kullanmak çok önemlidir. Oyun hala beta aşamasında olduğu için çoğu şampiyon şu an savaş sırasında etkisiz kalabiliyor. Ancak büyük üstünlük elde etmek istiyorsanız Suikastçılardan bir takım oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Taktik Savaşları’nda kontrolünüzün dışında, yani şansa bağlı bazı unsurlar vardır. Örneğin dükkana şampiyonların ve minyon aşamalarından eşyaların rastgele gelişi gibi. Kurmak istediğiniz takımda şampiyonların birbirleriyle uyumlu olması ve ekstra elde edeceğiniz bonus etkiler savaşın gidişatını belirler. Bu yüzden Taktik Savaşları’nda takımınıza değer şampiyonları seçtiğinizden emin olmanız gerek.

Bu durumda sizler için hazırlamış olduğumuz Taktik Savaşları Rehberi devreye giriyor. Bu rehberde mevcut metada baskın güce sahip bazı kompozisyonları ve bu kompozisyonlar için hangi şampiyonlara ihtiyacımız olduğunu inceleyeceğiz. Bu şampiyonlar için en gerekli eşyaların hangileri olduğuna ve nasıl konması gerektiğine bakacağız. Rehberimizi inceledikten sonra oyuna girip test etmeyi ve bize geri dönüş yapmayı unutmayın. Hazırsanız oyunda yapabileceğiniz en iyi kompozisyonlara bir bakalım.

Taktik Savaşları Dizilimleri

Bunlar bizim sizlere önerdiğimiz sınıf-köken kompları:

Ninja-Suikastçı | Hiçlik Yaratığı-Suikastçı | Vahşi-Büyücü | Vahşi-Seçkin

Taktik Savaşları: Ninja-Suikastçı Komp.

Şampiyonlar:

Zed - Shen - Kennen - Akali - Kha’zix - Pyke - Evelynn - Katarina

Köken-Sınıf Etkileri:

(x6) Suikastçı: +%350 kritik vuruş hasarı

(x4) Ninja: Tüm Ninjalar +%80 saldırı hasarı kazanır

Bu kompozisyon en popüler kompozisyon olmanın yanında, Taktik Savaşları’na ısınmanız için ideal bir kompozisyondur. Kritik şampiyon Zed’dir. Maç başında “Paylaşımlı Seçim” aşamasında Zed’i alabilirsiniz. Zed Ninja kökeninden bir şampiyon olduğu için daha ilk aşamada %40 saldırı hasarı kazanacaktır.

Oyunun başından ortalarına doğru ilerledikçe seçtiğiniz 4 Suikastçıyı toplayıp savaştırırken Ninjalarınızı kenarda bırakmanız gerekebilir. Çünkü Ninja kökeninin en yüksek sınıf bonusu ancak 4 tane Ninja varken etkili oluyor. Yani tahtaya 2 tane Ninja koyarsanız en düşük sınıf bonusu etkisiz hale gelecek.

6 Suikastçınız hazır olduğunda toplamda hepsi %350’lik bir kritik vuruş hasarı kazanacak. Artından Ninjalarınız da %60’lık ek bir saldırı hasarı da ekleyecek. Öncelikle Zed ve Akali’yi alıp onlara Ebedi Kılıç takarsanız kritik vuruş hasarınız %100 daha artacak. Ebedi Kılıç’ı elde etmek için 2 adet TEK Kılıcı’nı birleştirmeniz gerekiyor.

Taktik Savaşları: Ninja-Suikastçı Komp.

Taktik Savaşları: Hiçlik Yaratığı-Suikastçı Komp.

Şampiyonlar:

Kha’Zix – Kassadin – Cho’Gatch/Rek’Sai – Zed /Akali – Pyke – Evelynn – Katarina – Rengar

Köken-Sınıf Etkileri:

(3x) Hiçlik Yaratığı: Tüm normal saldırılar rakibin zırhının %50 kadarını yok sayar

(x6) Suikastçı: +%350 kritik vuruş hasarı

Hiçlik Yaratığı-Suikastçı oldukça ölümcül bir kompozisyondur ancak onu özellikle kullanışlı yapan esnek oluşudur. Başta Hiçlik Yaratığı-Suikastçı kompozisyonuna karar verdiyseniz ancak işler yolunda gitmiyorsa, kolaylıkla Ninja-Suikastçı kompozisyonuna geçiş yapabilirsiniz.

Kompozisyondaki kritik şampiyon hem Hiçlik Yaratığı oluşundan hem de Suikasçı oluşundan Kha’Zix’dir. Oyunun erken safhalarında kolaylıkla elde edilebilir. Ayrıca Kassadin ve Rek’Sai de oyunun erken safhalarında kolaylıkla alınabildiği için gözünüzü onlardan da ayırmamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hızlıca Hiçlik Yaratığı temel sınıf bonusunu hemen elde edersiniz. Rek’Sai bonus etki almadığında pek etkili olmadığından onun yerine ileriki safhalarda Cho’Gath’ı takımınıza katmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca Zed veya Akali’den birini Suikastçılarımıza güç kazandırması için ekleyebiliriz. Her şey istediğiniz gibi gittiğinde Suikastçılar’dan %350’lik kritik vuruş hasarı elde edecek ve Hiçlik Yaratıkları sayesinde rakiplerinizin zırhlarının %50’sini yok sayabileceksiniz.

Taktik Savaşları: Hiçlik Yaratığı-Suikastçı Komp.

Taktik Savaşları: Vahşi-Büyücü Komp.

Şampiyonlar:

Nidalee – Warwick – Gnar – Ahri – Aurelion Sol – Shyvana – Kassadin – Cho’Gath

Köken-Sınıf Etkileri:

(x4) Vahşi: Saldırılar hiddet yükleri biriktirir. (en fazla 5 yük) Her bir hiddet yükü tüm takıma %8 saldırı hızı verir.

(x3) Büyücü: Büyücüler saldırdıklarında 2 kat fazla Mana kazanırlar. Takım arkadaşları %100 büyü hasarı artışı kazanır.

(x3) Şekil Değiştirici: Şekil değiştirdiklerinde %100 ilave azami can kazanırlar.

(x2) Dövüşçü: Dövüşçüler 300 ilave azami can kazanır.

Bu kompozisyonda karışık bazı şeyler mevcut, bu yüzden adım adım gidelim. Maç başında vahşi sınıftan Nidalee ve Warwick ile oyuna başlamanızı öneriyoruz. Takımınızda Nidalee varsa, oyunun orta safhasında Şekil Değiştirici sınıf bonusundan faydalanmanız avantajınıza olacak. Elise ve Shyvana’yı seçebilirsiniz. Ancak ilerleyen dakikalarda Gnar’ı takımınıza katabilirsiniz. Bu tercihinizin sonunda Elise’i takımdan çıkarabilirsiniz.

Nidalee’den sonra takımı taşıyacak ikinci karakter olarak Aurelion Sol’u seçmelisiniz. Takımınızda Warwick, Cho’Gath ve Gnar, Aurelion Sol’a iyi bir koruma sağlayacak ve köken-sınıf etkilerinden rahatlıkla faydalanabileceksiniz. Eşya seçimi olarak da Aurelion Sol için Shojinin Mızrağı, Nidalee için Bombardıman Topu veya Guinsoo’nun Hiddeti tercih edilebilir.

Taktik Savaşları: Vahşi-Büyücü Komp.

Taktik Savaşları: Vahşi-Seçkin Komp.

Şampiyonlar:

Nidalee – Warwick – Gnar – Ahri – Draven – Cho’Gath – Sejuani – Swain

Köken-Sınıf Etkileri:

(x4) Vahşi: Saldırılar hiddet yükleri biriktirir. (en fazla 5 yük) Her bir hiddet yükü tüm takıma %8 saldırı hızı verir.

(x2) Seçkin: Rastgele 1 Seçkin iki kat hasar verir.

(x3) Şekil Değiştirici: Şekil değiştirdiklerinde %100 ilave azami can kazanırlar.

(x2) Dövüşçü: Dövüşçüler 300 ilave azami can kazanır.

Vahşi-Seçkin kompozisyonuna karar verdiyseniz, ancak istediğiniz sonuca ulaşamıyorsanız, kompozisyonun esnekliği sayesinde değişime gidebilirsiniz. Bir önceki kompozisyon gibi önce Nidalee, Warwick ve Ahri’yi elde etmeye çalışın. Ancak bu sefer takımın kilit şampiyonu Draven. Draven’i elde ettikten sonra ön hatta koymak üzere Cho’Gath, Sejuani ve Gnar’ı alın.

Eşya seçiminde Nidalee oyunun erken saflarında takımı taşır. Öte yandan Draven’ın da bonus etkiye ihtiyacı olacak. Guinsoo’nun Hiddeti ve Bombardıman Topu her ikisi için de etkili eşyalardır.

Taktik Savaşları: Vahşi-Seçkin Komp.
Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!