Manchester United Sega\ya Dava Açtı

0 Yorum · 149 Görüntüleme

Manchester United, Sega ve SI Games'in ticari markasını ihlal ettiğini iddia ediyor.


Manchester United, Football Manager serisinde ticari marka ihlali iddiasıyla yayıncı Sega ve geliştirici SI Games'e dava açtı. Takım, futbol kulübünün ticari markasının adını ve resmi olmayan bir Manchester United logosunun yanlış kullanıldığını belirtti.

Guardian'a göre Manchester United, SI Games'in kulüp armasını "basitleştirilmiş kırmızı ve beyaz çizgili bir logo" ile değiştirdiğini ve bunun "kayıtlı sahibini kulübün armasını lisanslama hakkında mahrum ettiğini" belirtiyor.

Ek olarak, Manchester United'ın avukatları Football Manager'ın yamaları ve modlarının oyuncuların uygun lisanslama olmadan logoyu daha fazla kullanmasına izin verdiğini savundu.

Sega ve SI Games, Manchester United adının 18 yıldan uzun bir süredir Football Manager ve önceki Şampiyona Yöneticisi'nde kullanıldığını belirtti. Avukatları, Manchester United adı ve logosunun kullanımının ifade özgürlüğü hakları içinde olduğunu savundu. Son olarak, Manchester United'dan birçok memur ve oyuncu SI games ile pozitif bir ilişki içerisindeydi; bunlar arasında oyunun araştırma veritabanına erişim talepleri dahi vardı.

Ön duruşmalar 22 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi ve talebe ilişkin gelişmeler ilerleyen tarihlerde yapılacak bir duruşmayla belirlenecek.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!