Microsoft Game Pass

0 Yorum · 694 Görüntüleme

Merhaba Gamer ailesi ve sevgili ziyaretçiler, bugün sizlerle Xbox Game Pass hakkında konuşacağız.


28 Şubat 2017'de Microsoft, Xbox Game Pass'ın ilk tanıtımını yaptı ve test ve geri bildirim için Xbox Insider topluluğunun üyelerini seçmek için sınırlı sayıda oyun kataloğu hazırladı. 2017 yılının ikinci çeyreğinde, Xbox Live Gold'a abone olan oyunculara ve ardından genel kullanıcı popülasyonuna hizmet verildi.

Xbox Game Pass için bir Xbox Live Gold aboneliği gerekli değildir, ancak katalogdaki oyunların içerebileceği herhangi bir çevrimiçi çok oyunculu içerik için gereklidir.

Microsoft'un E3 2017 basın toplantısının bir parçası olarak, Microsoft, seçilen Xbox başlıklarının yeni bir geriye doğru kullanıma sunulacağını açıkladı: Xbox 360 başlıkları için benzer özelliklere sahip. Daha sonra yapılan bir röportajda Phil Spencer, bu oyunların bazılarının Game Pass'a da gidebileceğini belirtti.

23 Ocak 2018’de, Microsoft, ilk parti başlıklarının katalogda geldiğini görecek Game Pass genişlemesini duyurdu.

Oyunun perakende satış tarihi ile Hırsızlar Denizi, 20 Mart 2018 tarihinde perakende satış tarihinde Game Pass'ta ilk görünen isim oldu. Crackdown 3, Decay State 2 ve Forza Horizon 4, lansman tarihlerini o zaman açıklanmadı ve mevcut Microsoft franchise'larında gelecek sürümleri olmasına rağmen lansman sırasında eklenecekti.

Halo ve Gears of War gibi serbest bırakılmaları üzerine de eklenecekti. Ek olarak, belirli ID @ Xbox başlıkları da yayınlanma tarihinde servise eklenir, bunlardan ilki Robocraft Infinity'dir. 

Spencer, Microsoft'un Xbox Game Pass ile olan amacının birçok cihazda kullanılabilir olmasını sağlamak olduğunu belirtti; rakiplerininkiler dahil.

Spencer,

Oyun Geçişini birisinin oynamak istediği herhangi bir cihaza getirmek istiyoruz... Sadece bizim işimiz değil, iş modeli de insanların oynamadıkları oyunları tüketmelerini ve bulmalarını sağlıyor. Başka herhangi bir yer.

şeklinde belirtti.

Microsoft, Mayıs 2019’da, Xbox Game Pass’ın Windows 10 bilgisayarları için geleceğini, Microsoft’un kendi stüdyolarından 100'ün üzerinde oyunu başlattığında üçüncü tarafların getireceğini açıkladı.

18 Nisan 2019'da Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate'ı açıkladı, Game Pass ve Xbox Live Gold'u tek bir abonelik paketinde birleştiren yeni bir katman. Aynı mevsimde Xbox Insiders'a test yapmak için uygun hale gelirken, genel mevcudiyet 9 Haziran 2019'da başladı. 

9 Haziran 2019'da Microsoft, PC için Game Pass'ın açık beta sürümünde başlatılacağını ve bunun Ultimate'e de dahil edileceğini açıkladı.

Konumuz buraya kadardı umarım seversiniz, bir sonraki konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.​


Yazar


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!