Microsoft, Xbox Live İle İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı

0 Yorum · 244 Görüntüleme

Microsoft, hizmet sözleşmesinde yaptığı değişikliğin ardından önemli bir açıklama yaptı.


Microsoft geçtiğimiz gün hizmet sözleşmesinde önemli bir değişiklik yaptı ve Xbox Live'dan sözünü Xbox Çevrimiçi hizmetiyle değiştirdi. Bu değişiklikle ilgili olarak şirket tarafından bir açıklama yapıldı.

"Microsoft Hizmet Sözleşmesi'ndeki 'Xbox çevrimiçi hizmetine' yönelik güncelleme, çapraz kayıtlar ve arkadaşlık istekleri gibi özellikleri içeren temel Xbox hizmetini ifade eder. Bu ifade güncellemesi, temeldeki hizmeti ve ücretli Xbox Live Gold aboneliğini ayırt etmeyi amaçlamaktadır. Hizmetin veya Xbox Live Gold deneyiminde hiçbir değişiklik yapılmıyor." açıklaması yapıldı.

Şirket burada, Xbox Live ve Gold aboneliğinin öngörülebilir gelecekte markanın bir parçası olarak kalacağını ve Xbox Game Pass taahhüdünde bulunmadan markaya katılmak isteyenlerin bunu yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Xbox Live, 2002 yılından beri piyasada. Ücretli Gold hizmeti, çevrimiçi çok oyunculu olan birkaç özel özelliğe izin verir. Ancak son yıllarda Xbox Game Pass, Microsoft'un markasını etrafında oluşturduğu temel abonelik haline geldi. Oyuncuların, tüm birinci taraf Xbox oyunları da dahil olmak üzere belirli oyunları aylık ücretin ötesinde hiçbir ek ücret ödemeden indirmelerine olanak tanır.

Şirket, programın kapsamını bilgisayarda oynanacak çeşitli oyunlar ve bir Xbox Live Gold aboneliği içeren Xbox Pass Ultimate ile genişletti.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!