Microsoft, Xbox One İçin Yeni Arayüz Tasarımını Yayınladı

0 Yorum · 149 Görüntüleme

Microsoft, uzun zamandır test aşamasında olan Xbox One arayüzü tasarımını yayımladı. Güncelleme birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor.


    Yeni nesil oyun konsolu üzerinde çalışmalarına devam eden Microsoft, şu an mevut Xbox One arayüzü üzerinde de tasarım değişiklikleri yaptı. Microsoft'un yayınladığı son güncellemeyle birlikte Xbox One arayüzü oldukça hoş bir görünüme kavuştu. Yayınlanan son güncellemeyle birlikte Microsoft, Xbox One arayüzünün üst kısmında bulunan Xbox Game Pass, Topluluk, Mixer ve Mağaza seklemelerini kaldırdı. Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar artık ana ekranı özelleştirebilecek ve sekmeler ekleyebilecek.

    Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bu tasarım, Microsoft'un yaklaşık altı aydan uzun bir süredir devam eden testleri sonucu ortaya çıktı. Yeni tasarımın en önemli detaylarından birisi, ana ekranda kullanıcıların sık oynadığı oyunların bulunması oldu. Bu yenilikle birlikte oyuncuların, sık sık girdikleri oyunlara daha kolay bir şekilde erişmesine olanak sağlıyor.

   Microsoft'un yayınladığı güncelleme de oyunlar ve uygulamalar kısmı da güncelleme aldı. Bu güncellemeyle birlikte arayüze içerik gruplaması ve etiketler geliyor. Microsoft, Xbox Game Pass aboneleri artık uygulama üzerinden oyunlarını görüntüleyebilecekler ve yükleyebilecekler. Yani bundan sonra oyuncular, tek bir oyuna erişmek için oyun paketinin tamamını yüklemek zorunda kalmayacak.

   

     Eğer sizde arayüzde yer alan bildirim alanından memnun değilseniz, bu güncellemeyle birlikte bildirimleri oldukça fazla özelleştirebileceksiniz. Yani artık bildirimlerin nerede görüneceğini ve hangi konulardaki bildirimlerin görüneceğini değiştirebileceksiniz. Eğer sizde özelleştirmek istiyorsanız Ayarlar menüsünden Tercihlere tıklayın ve karşınıza çıkan Bildirimler kısmına giderek ayarlamaları yapabilirsiniz.

     Tüm bunların yanı sıra Microsoft, Xbox One'a Mixer platformu içinde yenilikler yapıldı. Bu güncellemeden sonra Mixer'da bulunan sohbet modunu artık videoların yanında tasarlanan bir alanda görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca konsolunuzda bulunan Mixer platformunda bulunan videoların çözünürlüklerini de ayarlayabileceksiniz ve Mixer'da bulunan yayıncılar hakkında bilgilere ulaşabileceksiniz. 

     Güncellemenin getirdiği en önemli yeniliklerden birisi de, Xbox'ın mobile uygulamasını kullanarak Xbox Live platformunda bulunan kullanıcılara mesaj göndermek isteyen kullanıcılar artık görüntü dosyaları da gönderebilecek. 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!