Microsoft, Xbox One X Ve Xbox One S All-Digital Edition'ın Üretimini Durduruyor

0 Yorum · 505 Görüntüleme

Microsoft, yeni nesil oyun konsolunu piyasaya sürmesine yakın mevcut nesil konsollarını rafa kaldırdı.


Microsoft bu tatil sezonunda Xbox Series X'i piyasaya sürmeye hazırlanırken, mevcut nesil konsollarından ikisini rafa kaldırmaya karar verdi.

Şirket, Verge'ye Perşembe günü yaptığı açıklamada Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition'ın üretiminin durdurulduğunu açıkladı. Microsoft, yeni nesil konsollar için hazırlanırken bu hareketi "doğal bir bir adım" olarak nitelendirdi, ancak tüketicilerin tedarikleri devam ederken donanımları satın almaya devam edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Xbox One S, All-Digital Edition'ın aksine disk desteği sunuyor. Bundan dolayı üretimi devam edecek ve tüm dünyada satılmaya devam edecek.

Bir Microsoft sözcüsü, "Oyuncular Xbox One donanım kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için yerel perakendecileri ile görüşebilirler" açıklamasını yaptı.

Microsoft'un Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition'ı son haftalarda bulmak oldukça zor hale geldi.

Microsoft, neden iki konsolun üretimini durdurduğuna dair bir açıklama yapmadı, ancak Xbox One S'ı üretimde tutmaya devam etti. Tekrar gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Şirket ayrıca şimdi konsolları neden rafa kaldırdığına dair bir fikirde belirtmedi.

Xbox Series X, bu yaz sezonunda piyasaya sürülecek. Xbox Series X adı verilen konsol, kesin olmamakla birlikte disk desteği olmadan çıkabilir.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!